SkyscraperCity banner

421 - 440 of 479 Posts

·
Registered
Joined
·
6,342 Posts
Tani keta mjaft i quajten furgonet taksi , nuk jane taksi jane nje mjet trasporti publik midis autobuzit dhe taksive ... duhe legalizuar ne kete sens .

Nuk ke çfar te legalizosh, furgonat jane "kioskat" e transportit dhe duhen te zhduken.. perndryshe qekan gomer ata shofera autobuzi nderurban qe pagujne taksat dhe jane ne rregull me ligjin.
Ky eshte nje fenomen qe gjehet vetem ne Shqiperi, dhe eshte turp per tu par nga shoferi deri te mjeti.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
^^
BUkur, po vjen era shtet gjithandej
Po o shoku po, shtet leshi. Interesant si vdesin njerezit te udhehiqen e te qeverisen domosdoshmerisht.

Cdo rregull, cdo norme, cdo standard, cdo kerkese si dhe cdo takse nuk ben gje tjeter vetem se u heq lirine njerezve, ngadalson ekonomine dhe trajton njerezit si femije te vegje.

Del shteti e thote do vendos 7358024 rregulla se keshtu dua une.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Seriozisht e ke o soldek :lol:
Seriozisht e kam. Pyet nje here ata shoferet e furgonave. Nje here lyjeni me ta bardhe nje here mos i lyeni fare, nje here duhet licensca por ata qe se kane mbyllim nje sy se ikin vota ose para zgjedhjeve lejoji edhe ata pa licence qe ta marrim me shume vota se ai qe paguan licencen. Furgoni (mikrobuzi) eshte bere per te ransportuar njerez ndersa keta i thone jo po ti duhet te besh njesoj si taksi dhe mbasi ke transportuar njerezit duhet me patjeter dhe detyrim te kthehesh bosh ne vendin e percaktuar qe me perpara sepse keshtu do shteti. Terrci e verrci se ka shtet ketu. :bash:
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Nuk jane komente qe i shkjojne pershtat nje ish-ushtaraku keto,nuk ka zhvillim pa rregull dhe disipline.
Nga e di qe jam ish ushtarak dhe qe nuk jam aktiv? Nga e di qe jam ushtarak dhe jo ushtarak? Keshtu flitet per mendimin te jemi te majte apo te jemi te djathte. Si ideologji e majta thote duhet te beni cfare dua une, e mjta thote jeni te paafte, jeni femi, duhet te qeveriseni me patjeter, duhet tju ve 7539902 rregulla sigurie, duhet tju tregoj se si behet biznesi, ju jeni femij, jeni te dobet etj etj... dhe per keto arsyje duhet nje administrate e stermadhe e cila merret me gjithe kote gjera, me nxjerrrje rregullash, kontroll etj etj.

rregulla rregulla rregulla regulla reggulla....
leje, leje, leje, leje, leje.....
licensa, licensa, licensa licensa...
zyrtar, zyrtar, zyrtar, zyrtar... nenpunes, nenpunes, nenpunes nenpunes...
minister, minister, minister, minister..
ed ram, ed ram, ed ram, ed ram...

Sigurisht qe te mbahet e gjithe kjo administrate dihen taksa taksa taksa taksa dhe taksa... Punojme per mbajtjen e socializmit.

Ndersa te djathtet (ata te vertetet) thone:
Na jepni nja 2-3 % takse nga te ardhurat tuaja per ushtrine e policine dhe te tjerat bejini vet sepse jeni te zote, jeni te rritur, jeni te pergjegjshem per jeten tuaj, jeni te lire etj etj.
 
421 - 440 of 479 Posts
Top