SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 85 Posts

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,668 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
SİNPAŞ Altın Oran (Güney Park) Project

First Proposals / İlk Projeler

This project is located in Southern Ankara. Behind OR-AN City. Project will be applied on 1.5 Million m2 area. Will be completed in 2 years.

Total Cost : 2,5 Billion $

Total Area : 1.5 Million m2

Total # of Residential & Residences : 6000

Plan:Area:Properties:

Project divided into 6, given to different companies as the result of bids.

Upper part consists of highrises of various designs (some of them already shown here). There is totally 47 towers with 8 different base design, but according to renders there will be more various cladding types.M1 - 3 Towers - The core, Height/floorcount unknown

A+A Blocks - 27 Towers, 30 floors each, 5 different type.
A+A1 - 6 Towers
A+A2 - 5 Towers
A+A3 - 5 Cylindirical Towers
A+A4 - 5 Towers
A+A5 - 5 Towers

Some of the designs for A+A Towers:

Full details are not given yet but there are some of them.
B1 - 12 Towers with 25 floors each
B2 - 5 Blocks with 15 floors each
Lower parts consist of terrace type lowrise housing.There are sport, shopping, health, school, recreation and social facilities. All details are not given yet.

Plan:

 

·
Registered
Joined
·
25,383 Posts
great
looks great
will it be in the "skyline"
 

·
Banned
Joined
·
1,176 Posts
cizimlere bakip ucmayin, sonucta bunlar ofis degil apartman olacak. 20-25 katli beton düz apartman cikar ortaya, hadi optimist olalim dikmen vadisi gibi birsey ciksin ortaya.
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,668 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Project will be built, it is approved. Construction will start soon after demolishing.

Floor# and cladding details are not published, so I don't know. They will be luxurious residentals, and residences. Something like Dikmen Valley, probably better quality (something like u/c "Park Vadi" quality)

OR-AN is pretty away from city center, so those will not be viewable from city center and will not have any contribution to the any cluster of the city.
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,668 Posts
Discussion Starter · #10 ·
According to the info, there will also be commercial blocks, shopping and culture centers. :eek:kay:

Ankara Büyükşehir Belediyesi metropollerin en büyük sorunlarından olan plansız ve çarpık yapılaşmaları ortadan kaldıracak “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projeleri”ni hayata geçirerek, Başkent’in çehresini değiştirmeye devam ediyor…
Yapımları etap etap devam eden Dikmen Vadisi Projesi ile bir ilk gerçekleştirilip TBMM’den özel yasa çıkartılarak bu yıl yapımına başlanan “Kuzey Ankara Girişi Kentsel Gelişim Ve Dönüşüm Projesinin ardından, bu kez de Başkent’in Güney aksında bulunan ve Mühye 902 Parsel olarak bilinen alanda, “Kentsel Dönüşüm Projesini”için düğmeye basıldı.
Ankara’nın en önemli prestij projelerinden biri olacak, “Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi” TRT Genel Müdürlüğü ile komşu Turan Güneş Bulvarı diğer taraftan İmrahor Vadisi’ne cepheli Mogan ve Eymir Gölü Manzaralı 1,5 milyon metrekarelik alanı kapsıyor.
“Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi”nin 1,5 milyon metrekarelik alanında tek parselde 887 hissedar ile 470 gecekondusu olan hak sahiplerinden oluşuyor.

Toplam alanın yapılaşmaya uygun olan sadece yüzde 20’ye yakınında lüks konutlar, ticaret blokları, alışveriş, kültür ve sanat merkezleri yapılacak.
Proje kapsamında geriye kalan yüzde 80’lik rekreasyon alanı ise bölgenin doğasına uygun olarak, yeşillendirilecek.
2006 yılı ortalarında temeli atılacak olan projenin 24 ay gibi kısa bir süre içinde bitirilmesi planlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi ve Öncü Kentsel Dönüşüm Grubunun ortaklaşa yürüttüğü “Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesinin” hayata geçmesiyle birlikte, bölgenin plansız kaldığı için yenilenemeyen, sağlıksız, çarpık yapılaşma ortadan kalkarak, çevre görüntüsü gelişmiş, insana yakışan sağlıklı çağdaş kentsel yaşam düzeyi oluşturulacak.
 

·
+90 TR - Eurasia
Joined
·
1,021 Posts
Bu ne mükemmel bir şey böyle ya :shocked: Biz de bugün yeni evimizin hafriyat işini yapmıştık, valla bu beni daha fazla heyecanlandırdı. Demek ki yeni apartmanın en üst dairesinden skyline manzaramız olacak :D

Modellemeye göre binalar çok yüksek gözüküyor. Modelden benim çıkardığım (aşağı yukarı ) ortadaki gökdelenler 35-40 kat, etrafındaki (tahminen) konut blokları ise 20-30 kat civarı olacak.

Acaba, bizim Anıl'la bulduğumuz alanla bir ilişkisi var mı? Yoksa bile çok yakın bir yer olması lazım. Oradan da Armada-2 çıksa süper olur.
 

·
+90 TR - Eurasia
Joined
·
1,021 Posts
Kızılay'dan Çankaya yönüne doğru gidip (yani Sıhhıye'ye giden yolun tam ters istikameti) Oran'a ulaşabilirsin, bunun yanında, Armada, Bakanlıklar tarafındaysan Konya yolunu kullanıp da gidebilirsin. Kızılay'dan 15-20, tam Atakule'nin önünden 10 dakikaya ulaşırsın Oran'a.
 
1 - 20 of 85 Posts
Top