SkyscraperCity banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
jako ze mnie los rzucil z dala od domu to chociaz postaram sie moja zsyłke udokumentowac troche

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaén_(Hiszpania)
http://en.wikipedia.org/wiki/Jaén,_Spain
Miasto i region to swiatowa stolica produkcji oliwek i oliwy.
Wg informacji z przewodnika rosnie tu okolo 70 milionow drzew oliwnych i wytwarzają one 20% swiatowej produkcji oliwy z oliwek.

Gdzie jest krzyż!!

zamek w Jaen

temperatura

i panorama z zamkowej gory na miasto

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Wycieczka do Crodoby

Gwadaliwir

Nadbrzeże

pomnik

okolice Mesquity

wizytya w poszukiwaniu Infromacji turystycznej

ruiny rzymskiej swiatyni

ladny plac plazza de corredera

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Mury i sadzawki Cordoby

jedna z bram

W miescie widac wszedzie ze było kiedyś w rękach Arabów.
Pomnik filozofa arabskiego

NH Hotel:) tu sie zatrzymalismy

patio jakiegos domku

makieta Bańos Chalifa

Alcazar del Reyes Christianos

mi została przydzielona komórka pod schodami w stylu Harry POtter

Mozaiki w srodku

Ruiny w srodku

G

·
Ach, ta Hiszpania mnie strasznie pociaga i zawsze sie ciesze jesli mam tam jechac.
Fajne focie, az sie milo je oglada, szczegolnie w taka paskudna pogode jak ta dzis ;)

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #5 ·
bo ja wiem czy taka paskudna?
ja siedze w domu ale dziewczyna sie opala na balkonie wiec chyba nie moze byc tak zle :p

G

·
Nie wkurzaj. U mnie na balkonie zimny wiatr urywa glowe, dlatego siedze dzis w domu i ogladam jakies filmy :popcorn:
Dawaj wiecej ladnych fotek z Espanii!

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Ogrody Alcazaru

I perła Cordoby czyli Mesquita
Wielki Meczet w Kordobie, zwany po hiszpańsku La Mezquita, pochodzący z VIII w., lecz wielokrotnie przebudowywany, służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką diecezji Córdoba w Hiszpanii. Z kolei Wielki Meczet stanął na miejscu kościoła wzniesionego przez Wizygotów panujących tu przed najazdem arabskim na Półwysep Iberyjski. La Mezquita jest jednym z najbardziej znanych meczetów na świecie, głównie dzięki słynnej sali z lasem kolumn. Po rekonkwiście Hiszpanie postawili na środku meczetu katedrę gotycką. Jest największym byłym meczetem w Europie, jego powierzchnia to ok. 23000 m².
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mezquita

Niestety nie robilem zdjec z mysla o postowaniu ich w jakims wątku, wiec na wielu są ludzie:D
no ale przynajmniej ladne:)

kasetony

hahah jeszcze autko, dziewczynki i Mezquita w tle

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Cordobie nie poswiecilismy specjalnie dużo czasu ale kto wie czy w grudniu jeszcze na chwile tam nie wrocimy:)

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Następnie zawitaliśmy do Sevilli
Jest to Stolica Andaluzji, Flamenco i Cruzcampo:)

katedra w Sewilli
3 na swiecie pod wzgledem wielkosci

Muzeum upamientniające podboje nowych ziem

Wejscie do Alzazar del Rey

pieczone kasztany

Torre d'or

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #11 ·
palac w parku

na drugiej stronie rzeki

sklepik z ciuszkami

kurtkaod 2000euro

Plaza del torros

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #12 ·
widok z Wiezy katedry

·
Let's go digging
7,968 Posts
Plaza del torros

Czysty Meksyk!

Jak widzę dużo podróżujesz tego roku po Europie, marax0, zadroszczę tych wszystkich miejsc! Szczególnie oglądanie jesienią zdjęć magicznej Andaluzji dobrze naOLIWIA psychicznie :) Spędziłem kiedyś trzy tygodnie zwiedzając ten region i to były chyba najbardziej niesamowite wakacje mojego życia, dlatego z radością oglądam twoje zdjęcia, przypominając sobie Cordobę czy Sewillę. Czekam na więcej, dawaj więcej, więcej, więcej :eek:kay:
No i towarzystwo do zwiedzania masz... aaach :D

·
Registered
801 Posts
Świetne foteczki ja w Andaluzji byłem w sierpniu ze znajomymi w miasteczku Palos de la Frontera ale z tego co widzę koniecznie muszę wybrać się do Sewilli, którą mam w najbliższych planach do zwiedzenia, pozdrawiam.

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Czysty Meksyk!

Jak widzę dużo podróżujesz tego roku po Europie, marax0, zadroszczę tych wszystkich miejsc! Szczególnie oglądanie jesienią zdjęć magicznej Andaluzji dobrze naOLIWIA psychicznie :) Spędziłem kiedyś trzy tygodnie zwiedzając ten region i to były chyba najbardziej niesamowite wakacje mojego życia, dlatego z radością oglądam twoje zdjęcia, przypominając sobie Cordobę czy Sewillę. Czekam na więcej, dawaj więcej, więcej, więcej :eek:kay:
No i towarzystwo do zwiedzania masz... aaach :D
faktycznie ejst ty cudownie i poki co cieplo i slonecznie.
Jak narazie bylem w Maladze ale tylk przejazdem, Cordoba, Sevilla, Ubeda, Baeza i Granada.
No ale jeszcze planuje chwile tu zostac i pozwiedzac wiecej ciekawych miejsc.

3 tygodnie to musiales tez sporo widziec. robles jakas objazdowke?

hha. a towarzystwo super;D

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
o , Marax ma swoj watek. To bedziemy uczęszczać :)

Trochę sie te Hiszpany i Araby nabudowały !
Co bylo w zlotej wiezy i czemu ma byc zlota ?
http://i148.photobucket.com/albums/s17/marax0/Hiszpania/cordoba y sevilla/DSCF2465.jpg - tam w tle fajna kopułka nastawiona na drugiej na samych nóżkach, jakby prototyp LAX :D

Tylko sie nie daj tam w tej Hiszpanii zabić, tam pewnie maja pełno ludzi oprócz tych budynków. :shifty:

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #17 ·
o , Marax ma swoj watek. To bedziemy uczęszczać :)

Trochę sie te Hiszpany i Araby nabudowały !
Co bylo w zlotej wiezy i czemu ma byc zlota ?
http://i148.photobucket.com/albums/s17/marax0/Hiszpania/cordoba y sevilla/DSCF2465.jpg - tam w tle fajna kopułka nastawiona na drugiej na samych nóżkach, jakby prototyp LAX :D

Tylko sie nie daj tam w tej Hiszpanii zabić, tam pewnie maja pełno ludzi oprócz tych budynków. :shifty:
Czubek wiezy jest czy raczej był kiedys pokryty złotem i ladnie bylo ją widac z daleka.
Stąd nazwa:)

a kopułka to częśc meczetu... yy tzn Katedry w Sevilli.

·
Canonier
3,219 Posts
Discussion Starter · #19 ·
kolor nieba piekny, obecnie sie jesien zaczęla.
Co prawda daleko jeszcze do temperatur jake sa obecnie w polsce, nie mnie jednak jadąc o 7 rano z Jaen do Granady auto powiedzialo mi ze jest 1 stopien.
Mimo to po poludniu bylo 30:)

·
Let's go digging
7,968 Posts
faktycznie ejst ty cudownie i poki co cieplo i slonecznie.
Jak narazie bylem w Maladze ale tylk przejazdem, Cordoba, Sevilla, Ubeda, Baeza i Granada.
No ale jeszcze planuje chwile tu zostac i pozwiedzac wiecej ciekawych miejsc.

3 tygodnie to musiales tez sporo widziec. robles jakas objazdowke?

hha. a towarzystwo super;D
A tam sporo, tak przeciętnie. Byłem we wrześniu więc temperatura w ciągu dnia oscylowała tak pomiędzy 30 a 40 stopni, więc nie bardzo się chciało zwiedzać forsownie. I tak w siestę trudno było wytrzymać "na mieście" i lepiej było brykać na jakąś plażę. Mieszkaliśmy trochę w Salobrenie na Costa Tropical a potem w Conil de la Frontera nad Atlantykiem, obie miejscowości zresztą fantastyczne. Był "program żelazny" - Grenada, Kordoba, Sewilla (ta ostatnia za to dość dokładnie), a poza tym Almeria, Malaga, Taryfa, Gibraltar, Vejer, Kadyks, Medina Sidonia, jeszcze kilka Pueblos Blancos w głębi lądu i może coś jeszcze pominąłem. Miejscowości kurortowych typu Nejra czy Marbella nie wspomnę, bo tam nie za bardzo było co zwiedzać, a na plaży tłum. W każdym razie Andalazja mnie oczarowała i muszę kiedyś tu wrócić, szczególnie do tej części w głębi lądu, np. nie mogę sobie do dziś darować, że nie dotarłem do Rondy.
A: i to był trochę taki survival, spod domu w Lublinie jechałem własnym samochodem marki punto przez trzy doby, żeby tam dotrzeć :nuts:

Czekam na dalsze zdjęcia!

1 - 20 of 28 Posts