Skyscraper City Forum banner
261 - 280 of 352 Posts

·
Moderator
30,841 Posts
:hilarious

böyle bir şey bulup paylaşmak hayatta benim aklıma gelmezdi.

·
Registered
80 Posts
Amma reklam yaptılar ya görende bir şeye benzeyecek sanacak. Dünyada 3 tane var diye diye adamlara millet remix yapmaya başladı. tam tamınaaaaaaa 870 metreeee!!!

Evet 870 metre ve dünyada sadece 3 tane var böyle dandik bir şeyden!

Böyle retorik metinlerin hastasıyım.

İşte dünya roller coaster sıralamaları!:

İlk 10 en uzunların (çelik RC) metre cinsinden aralığı: en uzun: 2479 metre, en kısa: 1700 metre

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_roller_coaster_rankings

·
Registered
67 Posts
klasik melih gökçek bütün işlerine enlerle başlar ya sıradan bir şey olur ya yapamaz. yinede ben bu proje olumlu bakıyorum. sonuçta kavaklık bir araziydi, hiç bir özel firmada ankara’ya bunun yarısı kadar para harcayıp bir şey yapmaz. tabi bunların harcadığı parayı, özel bir firmaya versek acayip bir yer olurdu bu park.

bugün yanından geçerken baktım biraz, teleferik direklerini kurmuşlar, baya da bir oyuncak yerleştirip, ağaçlandırmışlar. bana tema parktan ziyade büyük bir lunapark gibi geldi. hayvanat bahçesi kısmını iyi becerirlerse ve çadırları güzel giydirirlerse belki tema parka benzer biraz.

·
Banned
2,404 Posts
İzmir eğer tema parkı yapacak olursa Universal Studios'a ihale etsin parkın yapımını. Bunu da buraya yazayım dursun burada :)

·
Registered
5,685 Posts
Discussion Starter · #277 ·
İzmir eğer tema parkı yapacak olursa Universal Studios'a ihale etsin parkın yapımını. Bunu da buraya yazayım dursun burada :)
Bu tip markalı parkların maliyeti milyar dolarlar ile ölçülüyor.Bu tarz firmalar ciddi kar pastası görmediği müdetçe türkiyeye gelmez.Belki daha ucuz-küçük olan warner bros olabilir ama şu şartlar altında yakın gelecekte oda çok zor.

·
Let's learn to survive!
5,420 Posts
Bugün Ankapark'ı izliyordum üst geçitten. Yanıma bi genç yanaştı. ''Abi seni gezdirebilirim istersen ben içeride çalışıyorum'' dedi. Ben de süper olur dedim.

İçeri girdik aletlere baktım. O çadır gibi 7-8 koca kapalı yerlerin her birinin içinde süper eğlence yerleri vardı. Her birisinin içinde 4-5 farklı tematik eğlence yeri vardı (Sportif,askeri,uzay vs.). Çok sayıda oyuncak vardı eğlence amaçlı. Karting bile yapmışlar içine. Dinozor temalı olanın yanında bir de dinozor müzesi kurmuşlar.

Sarı büyük rolling coasteri bilirsiniz. Ondan daha büyüğü kurulacak dedi. Parçaları gelmişti gördüm. Devasa birşey olacak dedi. Yanılmıyorsam mavi renkliydi. içeriyi boydan boya turlayan demir yolu döşemişler. Vagonlara binip içerde dolaşılabilecek. Ayrıca hızlı trene benzer şekilde vagonlar da vardı.

Gençlik Parkındaki lunaparkın içinde olan aletlerin daha büyüklerini yapmışlardı. Örneğin ''Asansör'' isimli oyuncak (dışarıdan görülebiliyor) kulesi tam 75m yükseğe çıkartıyor(bkz). Devasa bir vinç Kocaman ve daha önce görmediğim boyutta bir oyuncak inşa ediyordu. Çok ağır bloklar oluşturuyorlardı. Epey büyük olacak dedi. Havuzların tam ortasına yapılıyor.

En önemlisi de metro istasyonundan (sanırım İvedik'ti) Ankapark'ın önüne Üç istasyonlu bir teleferik hattı çekiliyor.(Jackal'ın şu postunda görülen yüksek direkler) Ve teleferik tam lunapark oyuncaklarının arasından geçiyor. Direkleri dikilmişti istasyonlar yapılmaktaydı. Yakında kablo çekilir.

En son da bana bir kıyak geçeceğini söyledi ve şöyle bir alete (manliftmiş adı) bindik koca sirk çadırlarının birinin tepesine çıktık.

Malesef fotoğraf makinem yoktu. Telefonla çektim bir kaç foto ama çok güzel olmadı. Ama şunu söyleyebilirim. Çok harika bir yer yapıyorlar. Heyecanla bekliyorum. Sanırım seneye anca açılacakmış. Daha epey şey yapılacakmış içine. Harıl harıl çalışıyorlardı. Çok etkilendim.

·
Banned
2,404 Posts
Bu tip markalı parkların maliyeti milyar dolarlar ile ölçülüyor.Bu tarz firmalar ciddi kar pastası görmediği müdetçe türkiyeye gelmez.Belki daha ucuz-küçük olan warner bros olabilir ama şu şartlar altında yakın gelecekte oda çok zor.
Pahalı olduğunu biliyorum ama yapmışken bi tane ve adam gibi yapmak gerekiyor.

Bu arada sarı roller coaster ın zemininde çökmeler ve kaymalar olmuş biye duydum. Tam dere yatağının olduğu bi yerdi orası.

261 - 280 of 352 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.