SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 47 Posts

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,767 Posts
Discussion Starter · #3 ·
I think their (Ümitköy ones) prices are normal. Istanbul prices are :weird: expensive. There are also some luxurius suburbs of Ankara, they are cheap, because they are quite far to city centre (more than 45 min).

Ümitköy is app. 30-35 min from city centre.
 

·
Registered
Joined
·
39 Posts
woooow nice place... thank u for this thread...
 

·
Banned
Joined
·
1,176 Posts
Eger burasi sandigim yerse Eskisehir yolunun üzerinde.Eskisehirden Ankara'ya girince bu binalari görüyorum(ya da bunlara cok benziyorlar). Paralel olan cayyolunun üzerinde de olabilir.
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,767 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Evet Eskisehir yolu üzerinde Çayyolu diye tabir ettigimiz 200.000 nüfuslu bölgenin en büyük semti. Aslýnda Çayyolu bölgesi artýk ilçe olmasý gereken bir yer, ama rant ugruna yarisi Çankaya yarisi Yenimahalle'ye bagli (asil Yenimahalle'nin siniri bile yok bu bölgeye, ilginc bir durum yani.)

Gönderdigim resimlerden bastaki villalarin bir kismi Ümitköy bir kismi Beysukent, son yüksek yapilar sanirim Konutkent.

http://www.cayyolum.com/haritakonut.htm

Bu harita Çayyolu'ndaki Bilkent Bölgesi hariç tüm semt ve siteleri gösteriyor. Bilkent Bölgesi hemen Beysukent'in dogusunda sehir merkezine yakin Çankaya'ya bagli. Haritanin altindaki yolu (Eskisehir Yolu) takip edersen, Armada, Milli Kütüphane (Bahçelievler) ve oradan da Meclis-Bakanliklar-Kizilay'a ulasiyorsun.
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
9,767 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Çayyolu Theatre Opening soon..


Temeli 1998 yýlýnda atýlan, 7 bin metrekare kapalý alan üzerine kurulu, toplam 567 seyirci kapasitesiyle Ankara'nýn en büyük seyirci kapasitesine sahip olacak Çayyolu tiyatrosu yakýnda perdelerini açýyor. Çayyolu tiyatrosunda seyirciler için kafeterya, sanatçýlar için soyunma, dinlenme, çalýþma odalarý, revir, prova salonunun yaný sýra protokol konuklarýnýn aðýrlanacaðý vip salonu bulunuyor. Tiyatro binasýnýn aþaðý-yukarý inip çýkabilen asansörlü sahnesi ayný zamanda geniþlik ve derinlik açýsýndan da Ankara'nýn en büyüðü olacak...
 

·
Wereldburger
Joined
·
847 Posts
güzel...
 
1 - 20 of 47 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top