SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 398 Posts

·
Registered
Joined
·
1,608 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Yeni stat 19 Mayıs'ın yerine yapılacakGençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ankara'ya yapılacak yeni stadyumun 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacağını söyledi.

Bakan Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni stat çalışmasıyla çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Yeni stadın Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) yaptırılacağını ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:
“Cebeci Stadı'nın değerinin belirlenmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) verdik. Bundan sonra ise TOKİ ile görüşmeler başlayacak. TOKİ ile fiyat üzerinde anlaşılması sonrasında mevcut 19 Mayıs Stadı'nın yerine yeni stadı inşa edeceğiz. Stat 40 bin kişilik olacak. Amatör branşların salonları da yeni stada eklenecek. Komple bir yer olacak.”

HURRIYET
 

·
Registered
Joined
·
100 Posts
Bu stad Ankara'nın ortasında. Buraya şehrin simgesi olabilecek nitelikte bir yapı inşa edilmeli. Para burada 2. planda olmalı. Ekonomisi Türkiye'den geri olan Ukrayna, halkının baktıkça gurur duyacağı nitelikte stadlar inşa etti. Umarım Türkiye'deki yetkililer de Ukrayna'daki yetkililer gibi hassas davranır. Yoksa böyle merkezi bir noktada ucuz bir stad çok yazık olur.
 

·
Registered
Joined
·
26,222 Posts
Esas Corinthians modeli birsey olsa iyi olur.
EURO veya WC alirsan portatif tribünlen 60,000-65,000e büyütürsün
 

·
Registered
Joined
·
4,848 Posts
Stadyumun bulunduğu alanda zaten birçok amatör branşın antrenman merkezleri, sahaları vs. var, kentsel dönüşümle alakası yok yani. Komple değerlendirilecek dediğine göre oralar komple yıkılıp yeniden yapılanacak. Yani sadece stadyumdan ibaret bir yer değil, bir spor kompleksi yapılacak aynen şimdi olduğu gibi..
 

·
Registered
Joined
·
1,608 Posts
Discussion Starter · #7 ·
-Ankara'ya yapılacak stat-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ankara'ya yapılacak stat konusunun kendisini diğer projelerden daha fazla heyecanlandırdığını ifade etti.
Mevcut 19 Mayıs Stadı'nın yenilenme zamanının geldiğini ve geçtiğini vurgulayan Kılıç, ''Ankara Stat Projesi, beni en çok heyecanlandıran stat projesidir. Çünkü başkentimizde hizmet veren stat, başkentteki hiçbir aktivitenin karşılığı değil. Yenilenme zamanı geldi, geçiyor. Mevcut stadı olduğu yerde büyütelim önerileri de var ama bu öneriye çok sıcak değiliz. Çünkü mevcut stadın betonarmelerinde belli bir aşınma sözkonusu olacaktır. Başkente yakışan 40 bin kişilik stat projesini sayın başbakan ortaya koydu. Bu yönde adımlarımızı somutlaştırdık'' diye konuştu.
Proje kapsamında, Cebeci İnönü Stadı'nın yıkılacak statlardan bir tanesi olduğunu belirten Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Cebeci İnönü Stadı'nın arsasını yeni stat yapma yönünde değerlendirme çabası içindeyiz. Avam proje çizildiğinde TOKİ'ye ihaleye çıkmaları yönünde talimatımızı bildireceğiz. Statların isimlerini illerdeki dinamiklerin belirlemesini arzu ediyoruz. Başkent stadının bu yıl inşaatına başlayabilir miyiz bilmiyorum ama bu yıl ihalesini yapabilmeyi arzu ediyoruz.''

-''Başkentliler mevcut yeri istiyor''-

Suat Kılıç, başkentlilerin yeni stat konusunda mevcut yerin değerlendirilmesini kuvvetle istediklerini belirtti.

Stat için alternatiflerden birinin de yeni stadın mevcut yerine inşa edilmesi olduğunu açıklayan bakan Kılıç, ''Hatta başkentlilerin en çok istediği alternatif diyebiliriz. Kuvvetli bir seçenek. Baktığımız başka arsalar da var. Mevcut statın yeri gibi, şehrin merkezinde arazi bulabilmek mümkün değil. Biraz başkentin dışında olabilir. Örneğin Eskişehir yolu üzerinde olabilir'' diyerek sözlerini tamamladı.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2012/07/19/inonu-icin-gorusumuz-net
 

·
Mamma Li Turchi
Joined
·
550 Posts
Mevcut yerden müthiş hızlı tren garı olur. bence cebeci stadının yeri güzel fakat 40 bin kişi az. Bana ankara da 10 bin kişi bile maç izlemiyor 40 bin neye yetmiyor demeyin burası başkent vizyon projeler ihtiyacı var, ülkeler başkentleri ile gövde gösterisi yaparlar(5-10 ülke dışında).
 

·
Registered
Joined
·
26,222 Posts
Sao Paulo 2014 projesi gibi olur

48,000, ama 2014 Dk icin portatif tribünlerlen 68bine cikacak
 

·
Registered
Joined
·
26,222 Posts
yapilcakmis iste. Ihale vs hazirlaniyordur
 

·
Registered
Joined
·
26,222 Posts
Hic haberim yok. Kapasitesi ama 40bin felan olacak
 

·
Registered
Joined
·
26,222 Posts
Ben acikcasi 40-45bin yerine iki tane 20-25bin isterdim Ankaraya.

Iki büyük kulübün kendi stadlari olsun.

Ona göre illerde kendilerine göre büyütürler
 
1 - 20 of 398 Posts
Top