SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 43 Posts

·
Mamma Li Turchi
Joined
·
531 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ankara Shopping Fest 2012

ANKARA SHOPPİNG FEST İLE ALIŞVERİŞİN KALBİ ANKARA’DA ATIYOR...

BAŞKENT’TE 24 GÜNDE 45 NOKTADA 5 BİNİ AŞKIN ETKİNLİK, 300 ÖZEL GÖSTERİ, 28 KONSER, 6 KORTEJ DÜZENLENİYOR, 22 ARABA ÇEKİLİŞİ YAPILIYOR.

Ankara’yı “marka kent” haline getirmeyi hedefleyen Ankara Shopping Fest, “Alışverişin başkenti” sloganıyla 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenleniyor.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ortaklaşa düzenlediği Ankara Alışveriş Festivali’ nin ana sponsorluğunu Anadolu Jet, Halkbank, araç sponsorluğunu ise Fiat üstlendi. Festivalin moderatörlüğü ATO tarafından yürütülüyor.

8 Haziran’da start alacak festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek. Ankara’yı festival boyunca bir alışveriş ve eğlence merkezine dönüştürmeyi hedefleyen festivalde, hafta sonlarında AVM’ler ve cadde mağazaları gece geç saatlere kadar açık kalacak, Ankara karnaval alanına dönecek.

- FESTİVALİN YÜZÜ DOUTZEN KROES-

Ankara Alışveriş Festivali’nin tanıtım yüzü “Tüm zamanların en iyi yüzü” olarak tanımlanan Hollandalı top model Doutzen Kroes, Kroes festivalin yurtdışı ve yurtiçi tanıtımlarında etkin şekilde yer alacak.

-22 ARABA TALİHLİLERİNİ BULACAK-

Alışveriş Festivali’nde kredi kartı ve banka kartı ile her 25 Lira’lık alışveriş sahibi, bir kura numarası almaya hak kazanacak. Bankalararası Kart Merkezi’nin organizasyonu Milli Piyango İdaresi’nin denetiminde yapılacak çekilişler sonucu 22 talihli araba kazanacak.

8 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında oteller, 2 gece konaklamaya 1 gece bedava oda verecek, Anadolu Jet belli alışverişin üzerindeki harcamalara bedava bilet desteği verecek. TCDD’de Ankara’da gerçekleştirilecek her 200TL ‘lık harcamaya dönüş biletine yüzde 50 indirim uygulayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Müze Kart promosyonu ve kültür etkinlikleri ile destek vereceği festivalde ilçe belediyelerinin düzenleyeceği özel etkinlikler karnavala renk katacak.

-ANTARES’TE İLK GONG-

Festivale 500 bin Lira katkı sağlayarak açılış gongu etkinliğine adını yazdıran Antares Alışveriş Merkezi aynı zamanda ünlü top model Doutzen Kroes’ın elinden festivalin ilk açılış gongunu vuracak. Konser, kortej, gösteri grupları etkinliklerine sahne olacak açılış gongu etkinliği 8 Haziran Cuma günü Antares’te gerçekleştirilecek. Antares’te Ayrıca sanatçı Murat Boz sahne alacak. Gong’un vurulması ile birlikte Ankara’nın 7 bölgesinden atılacak havai fişekler gökyüzünü aydınlatacak.

-24 GÜNDE 28 KONSER-

Festivalin ilk büyük organizasyonu Hipodrom’da Emre Aydın ve Tarkan Konseri ile başlayacak. Fanta Gençlik Festivali’nin Ankara Alışveriş Festivali ile buluşması anlamına gelecek konser, 9 Haziran Cumartesi günü Ankaralıları coşturacak. Tarkan ve Emre Aydın konserlerinin yanı sıra Ankara festival süresince Halil Sezai’den Erol Evgin’e, Ajda Pekkan’dan, Hadise’ye, Ferhat Göçer’den Funda Arar’a, Ziynet Sali’den Gülşen’e tam 28 konser etkinliğine sahne olacak. Yabancı sanatçılar arasında ise Ruslana yer alıyor.

-GUINNESS REKOR DENEMELERİ-

Ankara Shopping Fest’te ayrıca iki Guinness rekoru da kırılmaya çalışılacak. En büyük Ankara Döneri ve Makyaj rekorunun festival çerçevesinde kırılması beklenirken, 16 ülkeden gelen dans toplulukları Ankara’yı karnaval yerine çevirecek.

-ŞOK İNDİRİMLER-

Satış cirolarında yüzde 35 artış beklendiği Festival süresince 18 alışveriş merkezinde, cadde üstü ve sokak mağazaları ürünlerini yüksek indirimlerle satışa sunacak. Mağazaların özel kampanyalarının da yer alacağı festivalde sanatçılar, modacılar çarşı ve mağazalarda Ankaralılarla buluşacak.

-SOKAK DEFİLELERİ-

Alışverişin yoğun olduğu açık alanlarda 5 açık hava defilesinin yanı sıra alışveriş merkezleri kendi defile etkinlikleri ile Ankaralılara özel moda şovları sunacak. “Ezgi Uzun ile Pop Up”, “Aysun Kaba ile Styling” ve moda ikonları alışveriş merkezleri ve cadde mağazalarında Ankaralı kadınların ilgiyle izleyecekleri etkinlikler olacak.

-EĞLENCEYLE DOPDOLU BİR FESTİVAL-

Ankara Alışveriş Festivali sırasında Başkent sadece indirimlere değil, eğlence, kültür ve sanat etkinliklerine, sanatçı ve yazarlara da ev sahipliği yapacak.
24 gün boyunca, çok sayıda sanatçı ve müzik grubunun konserler vereceği Ankara’da, festival boyunca, Ankara caddeleri ışıklarla süslenecek. Kızılay, Ulus, Çankaya, Bahçelievler, İzmir Caddesi, Sakarya Caddesi başta olmak üzere 45 noktada etkinlikler, gösteriler düzenlenecek.

Ankaralılar festival boyunca cadde ve sokaklarda sürpriz danslar, akrobat basketçiler, tahta bacak gösteriler, Donan Heykeller, Varyete Gurubu, Kaya Adamlar, jonklör, futbol şovları, Kukla Otobüsü, Örümcek Adamlar, Max Şov, Büyük Şef Şovu, Şef 8 Unutulan Lezzetler, Rus Ateş Şov, Çin Akrobasi Grubu, tırmanma grubu, Beyaz Melekler Şovu, Jerome Murat Şov, duvar boyama, ile kent ve üniversite orkestralarının müzik ziyafetleri ile karşılaşacak. Süheyl-Behzat kardeşler de çeşitli yarışmalarla festivale neşe katacak.

Festival için ayrıca basın kuruluşlarının takımları Ankara Shopping Fest Futbol Turnuvası kupasını almak için halı sahada ter dökecek.

-DİNAZOR PARKI-MAPPİNG ŞOV-

Ankara’nın orta yeri Güvenpark’ta açılacak Dinazor Parkı ise Ankara’ya neşe katacak. Her gece Kızılay gökdelen binası üzerinde müzik eşliğinde geçekleştirilecek Mapping şov, Ankaralıları alışverişin gözde mekanı Kızılay’a çekecek.

-DÜNYA ANKARA’YI TANIYACAK-

Ankara Alışveriş Festivali, Lefkoşe, Tahran, Nahçivan, Batum, Moskova, Stockholm, Kopenhag, Londra, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Viyana, Brüksel başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde tanıtılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün çalışmasıyla bazı şehirlerde ASF afişleri bilboardlarda sergilenecek. Festival sırasında Başkent’e gelen turistler büyük avantajlarla alışveriş imkanı bulacaklar.

Festival, Ankara’yı dünyanın önemli alışveriş ve turizm destinasyonları arasına sokarak “marka” şehir haline getirecek.

-1 MİLYON TURİST-

Ankara Alışveriş Festivali’nin, Başkent’in turizm potansiyelini harekete geçirmesi ve 2011 yılında 749 bin olan yerli ve yabancı turist sayısını artırarak yaklaşık 1 milyon kişiye çıkarması bekleniyor. “Türkiye’nin yeni alışveriş cenneti” sloganıyla tanıtımı yapılan festivalde, alışverişe gelen yerli ve yabancı turistler tarihi ve turistik yerleri de gezme imkanı bulabilecek.

Festival boyunca Konya ve Eskişehir’den hafta sonları özel hızlı tren seferleri düzenlenecek. Ankara’ya gelen konuklar gün boyunca Ankara’da ağırlanacak, konserleri izleyebilecek.

Ankara Alışveriş Festivali’nin çevre iller Bolu, Düzce, Çankırı, Kırşehir, Kayseri, Kırıkkale, Aksaray, Konya, Afyon, Eskişehir başta olmak üzere, Anadolu Jet’in doğrudan uçuş yaptığı illerde ve diğer illerden gelen konukları olacak. Yerli turistler bir yandan indirimli ürünler satın alırken diğer yandan, kültür ve sanat etkinliklerine katılıp, müzeleri gezebilecek, ya da Başkent’in eğlence hayatına katılabilecek.

SHOPPING FEST'TE ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE BİR ARADA OLACAK

8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Ankara Shopping Fest, alışverişle eğlenceyi bir arada sunacak, Ankara cadde ve sokakları festivalle coşacak.

ANKARA Shopping Fest düzenleme komitesinin yaptığı açıklamaya göre 24 gün sürecek festival boyunca Ankara'nın dört bir köşesinde binlerce açık hava etkinliği gerçekleştirilecek.

Gösteri ekiplerinin dönüşümlü olarak şehrin her köşesinde gösteri yapacağı festivalde, Tunalı Hilmi Caddesi animatör gösterileri, halk oyunlan ve ZNZ tans grubunun gösterilerine ev sahipliği yapacak. Buble Shov/un sergüeneceği caddede Genç Notalar Müzik Grubu da konser verecek. İzmir Caddesi ise transformasyon gösterisi ile akrobasi şovuyla sahne olacak. Jonglör grubunun gösteri yapacağı Atatürk Bulvan'nda halkoyunları ekipleri Ankaralılar'a geleneksel dans seçkileri sunacak.

EĞLENCELİ AKTİVİTELER

Cebeci'de, Tahtabacak-Kelebek Show gösterisi yapılırken, Sincan'da da müzik ve dans gösterilerinin'yanı sıra basketbol şovuyla yaşatılacak. Animatör gruplan ile halk oyunlan gruplarının gösterilerinin yapılacağı Demetevler'de vatandaşlar kukla ve Hulahop gösterisiyle eğlenceli dakikalar yaşayacak. Mamak'ta ise festival üüzyon gösterileriyle başlayıp, Misket Kedüer Dans Gösterisi üe devam edecek. Festival boyunca Kızılay'daki Metro Sanat Galerisi'nde tükenmek üzere olan el sanatlan sergüenirken, havaalanında Çizgi Roman Kahramanlan Sergisi izlenebilecek.

8 Haziran'da yapılacak açılış programının ardından Ankara'nın her bir köşesi değişik kültür-sanat etkinliklerine sahne olacak. Festivalin her günü Tunalı Hilmi, İzmir, Rüzgarlı ve Anafartalar Caddeleri, Bahçeli 7. Cadde, Emek 8. Cadde, Heykel, Çıknkçüar Yokuşu, Atatürk Bulvan, Siteler, Mamak, Cebeci, Etlik," Keçiören, Demetevler, Batıkent, Sincan, Etimesgut üe Gar ve AŞTİ'de gösteriler düzenlenecek. Ankara'yı marka şehir haline getirmeyi ve dünyanın önemli turizm destinasyonlan araşma sokmayı hedefleyen festival kapsamında yerli ve yabana turistler, Ankara'nın cadde ve sokaklarında yer alan mağazalardan indirimli alışveriş yapabilecekler.
ESTİVALİN EĞLENCE ÜSSÜ KIZILAY

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - Ankara Ticaret Odası, 8 Haziran-1 Tenim uz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Ankara Alışveriş Festivali'nin etkinlik programını açıkladı. İndirimli satışlara kültür ve sanat etkinliklerinin eşlik edeceği festival kapsamında Kızılay her gün başka bir etkinliğe sahne olacak. 8 Haziran'da açılış programının ardından gösteri ekipleri dönüşümlü olarak şehrin her köşesinde hünerlerini sergileyecek.

45 NOKTADA ETKİNLİK

Başkentliler, 9 Haziran Cumartesi günü saat 16.30'da izmir Caddcsi'nde jonklör ve animatörlerin gösterilerini izleyip Genç Notalar Müzik Grubu'nun müziklerini dinleyecek. Tunalı Hilmi Caddesi animatör gösterileri, halkoyunları ve ZNZ dans grubunun gösterilerine ev sahipliği yapacak. "Bubble Show"un sergileneceği caddede Genç Notalar da konser verecek. İzmir Caddesi ise transformasyon gösterisi ile akrobasi gösterisine sahne olacak. Aynı gün akşam saat 18.30'da yine müzik grupları, halkoyunları ekipleri ve animasyonlar gibi eğlencelerin düzenleneceği Kızılay'da Beyaz Kortej başkentlileri selamlayacak. Festival boyunca aydınlatılacak Ankara'da başkentliler gece geç saatlere kadar açık mağazalarda alışveriş yapabilecek. "Mapping Show"la Kızılay gökdeleni bir ışık gösterisine sahne olacak. Ankara'nın orta yeri Güvenpark, dinazor maketleri ile "Dinazor Parkı" olacak.

24 gün sürecek festival süresince Kızılay'ın yanı sıra Ulus, Çankaya, Bahçelievler, İzmir Caddesi, Sakarya Caddesi başta olmak üzere 45 ayrı noktada etkinlikler düzenlenecek.

"Tahtabacak" ve "Kelebek Show" gösterilerinin yapılacağı Cebeci'de, konserler ve animatör gösterileri düzenlenecek. Sincan'da ise müzik ve dans gösterilerinin yaııı sıra basketbol gösterisi gerçekleşecek. Animatör grupları ve halkoyunları gruplarının gösterilerinin yapılacağı Demetevler'de kukla ve hulahop gösterileri düzenlenecek. Mamak'ta ise festival ilıizyon gösterileriyle başlayacak. Misket Kediler Dans Gösterisi'nin yapılacağı Mamak'ta da Genç Notalar Müzik Grubu konser verecek. Festival boyunca Kızılay'daki Metro Sanat Galerisi'nde el sanatları sergilenirken, havaalanında "Çizgi Roman Kahramanları" sergisi sanatseverlerle buluşacak. 5 bin 348 gösterinin düzenleneceği festival, Ankara'da en çok gösterinin yer aldığı organizasyon olarak bir ilke imza atacak.
http://www.ankarashoppingfest.com.tr/
 

·
Registered
Joined
·
5,690 Posts


"Festival öncesinde Antares Alışveriş ve Yaşam Yıldızı'nda Murat Boz konser verdi. Festivalin açılışına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Vali Alaaddin Yüksel, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile bazı milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı festivalin açılışı öncesinde, festivalin "hayırlı uğurlu olmasını" dileyerek, "Ankara siyasetin merkezi olduğu kadar bundan sonra da ticaretin ve üretimin merkezi olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de festival sayesinde 5 yıl sonra Ankara'ya 5 milyon turist beklediklerini, bu şekilde esnafın da ayağa kalkacağını söyledi. Festival kapsamında 6 bin 435 etkinlik düzenleneceğini ifade eden Gökçek, böyle bir organizasyonun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için müracaat ettiklerini kaydetti.

"Her şey Ankara için" diyen Gökçek, bu tür organizasyonların en iyisini Ankara'nın yapacağını, alışverişin başkentinin de Ankara olduğunu söyledi.

Ankara Alışveriş Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akbacakoğlu ise 1 yıldır bu festival için çalıştıklarını anlattı. Etkinliklerin 1 Temmuz'a kadar süreceğini belirten Akbacakoğlu, "Festival gümbür gümbür geliyor. Ankara'nın 45 noktasında etkinlikler olacak. bu organizasyonumuz da Guinness rekorlar kitabına girecek" dedi.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci de marka kenti Ankara için bugünün bir milat olduğunu kaydetti. Ankara'yı alışveriş, sağlık, inanç ve kültür turizminin merkezi yapmak istediklerini anlatan Bezci, bundan sonra da EXPO'ya, olimpiyatlara ve büyük organizasyonlara talip olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından tüm zamanların en iyi yüzü seçilen Hollandalı top model Doutzen Kroes, platforma kurulan gonga vurarak Ankara Alışveriş Festivali'ni başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ankara Ticaret Odası'nın ortaklaşa düzenlediği festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek.

Ankara'daki alışveriş merkezleri ve cadde mağazaları da festival boyunca çeşitli kampanyalarla festivale katkıda bulunacak."

http://www.f5haber.com/sicak-gundem/ankara-shopping-fest-gongla-basladi-haberi-3033226/
 

·
Registered
Joined
·
2 Posts
festival olsun diye festival yapmışsınız. hiç bir indirim yok, dahası fiyatları şişirmişler 2 ye bölmüşler %50 indirim yaptık diye övünüyorlar, bunları neredenmi biliyorum çünkü uygundur diye alışverişe çıktık aşağı eğlence etlik ve antares mağazalarının hepside böyle, sizde bir gezinde indirim varmı yokmu görün.. etlikte bi mağzaya fetsival logolu %50 indirim yazmış tüm ürünlerinde, içeri girdik baktık bazı sezon sonu veya geçen seneden kalan ürünlerde %30 indirim birde bu mağaza islamı kullanarak tesettür ürünleri satan bir yer. ANTARES 100 TL ye 25 TL hediye çeki veriyor, 100 TL alışveriş yaptım, sonrasında 25 TL hadiye çekini almak için sıraya girdim, bunlar kadar gerzek insanlar görmedim; mağazaları kendileri seçip bize hediye çekini veriyolarmış :))) 1 mağazadan sadece belirli ürünlerde geçerli bir hediye çeki..aldım bir çek üzerine TÜZÜN mağazası yazmışlar, içeri girdim paçavra denecek kıyafetler 200 TL . indirim felanda yok. eee çek boşa gitti, kavga dövüş yönetimden avea yazan başka bi çekle değiştirdim aveaya gittim bari kontör alabilirim diye oda yok sadece cep telefonu aksesurarı alabilirmişim. Lakin Çek üzerinde AVEA yazıyo bende Madem AVEA yazıyo avea markalı bişe verin dedim, öyle şey olurmu dediler.. şurdan aksesura seçin dediler, ama Bunlar AVEA değilki dedim AVEA adında bişe vermelisiniz dedim, Reddettiler. ne yapim cep telefon aksesurarını???? ne yenilir ne içilir bişi, Bütüm müşteriler rahatsız bu konudan bende kızdım oradaki personele, biz koyun değiliz müşteriyiz dedim. dolayısı ile siz bizi yönetemezssiniz güdemezsiniz, hediye çekini sınırlayamazsınız, madem atares çekiveriyorsunuz, bütün antareste geçen birşey olsun, hediye çekininde amacı budur. Müşteri herzaman haklıdır. Bu festivalin aynısı almanyada olsa ne olurdu biliyomusunuz??? ANTARESİN KAPISINA KİLİT VURURLARDI
 

·
Registered
Joined
·
2 Posts
hiç bir mağaza bu festivale katkıda bulunmayacak çünkü bu festival yardım oragnizasyonu değil, yalan yalnışhaberler uydurmayın, herkes cebine bakar ve indirimde yok gezin bakın
 

·
Registered
Joined
·
5,690 Posts
Bu yıl ilk kez düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali, başkente bereket yağdırdı. Markaların cirosunda yüzde 250’ye varan artışlar yaşanırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “İstanbul’daki festivali açık ara geçtik” dedi. Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, İstanbul’a, “Pardon” demek zorunda olduklarını belirterek 5 yılda 5 milyar dolarlık bir alışveriş ekonomisi yaratmayı hedeflediklerini söyledi.
İSTANBUL’un bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Alışveriş Festivali, gelenekselleşmeye çalışırken başkent Ankara, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği alışveriş festivaliyle İstanbul’a rakip oldu. Geçen yıl İstanbul Shopping Fest (İSF - İstanbul Alışveriş Festivali) sırasında mağazalarda yüzde 20’lik müşteri kaybı yaşayan başkent, bu yıl düzenlediği Ankara Alışveriş Festivali (ASF) ile ciroları ortalama yüzde 30 artırdı. Bazı markalar ilk 10 günde satışlarında yüzde 250’ye varan artış kaydetti.
Başkente büyük göç
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın bir numara olması için yola çıktıklarını belirterek, İstanbul ile rekabette açık ara önde olduklarını söyledi. Gökçek, ilk yıllarda yüzde 25 ciro artışı hedeflediklerini hatırlatarak şöyle konuştu: “İlk haftanın sonunda bu hedefleri gerçekleştireceğimizi gördük. Çünkü THY ile sadece ilk üç günde Konya ve Eskişehir’den Ankara’ya 59 bin kişi geldi. Tren kapasitelerinde yüzde 179 artış sağlandı. Ayrıca ilk dört günde hava yoluyla 30 bin kişi Ankara’ya iniş yaptı. Otobüs terminaline girişler ise 200-400 oranında arttı.”
Yabancı plaka arttı
Kızılay’da zabıtalara araç sayımı yaptırdıklarına değinen Melih Gökçek, “Yabancı plakalı araç sayısı yüzde 21’e çıktı. Festivalin ilk günlerinde, gün içindeki 8 saatlik zaman aralığında yaptırdığımız bu sayımda, Kızılay’ın geliş yönünde geçen 13 bin 654 aracın 2 bin 263’ü yabancı, gidiş yönündeki 14 bin 671 araçtan ise 3 bin 717’sinin yabancı olduğunu tespit ettik” dedi. Şu sıralar alışveriş merkezlerinde sayım yaptırdıklarını anlatan Gökçek, “Çok ünlü bir mağazanın sahibi ile konuştuk, cirolarında yüzde 245 artış olduğunu söyledi. Bu oran beni havalara uçurdu. Mesela A City’de yüzde 50 ciro ve müşteri artışı var” diye konuştu.
5 milyar dolar hedefi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ise “İstanbul finans merkezi olacaksa, Ankara’nın da alışverişin başkenti olmaması için hiçbir neden yok. Bu konuda İstanbul’a ‘Pardon’ demek zorundayız” dedi. İstanbul’un ikinci yılı olması nedeniyle 1-0 geride başladıkları maçın 2-1 galibiyetleriyle devam ettiğini ifade eden Bezci, “İstanbul ile rekabetimiz tatlı tatlı sürer. Sürsün de. Bizim 5 yıl içerisinde 5 milyar dolarlık bir alışveriş ekonomisi, 5 milyon turist ve 5 simge binayı Ankara’ya kazandırmanın yanı sıra hedefimizde artık Expo var, Avrupa Şampiyonaları var, Olimpiyatlar var” dedi.
40 milyon TL bütçeye sahip
ANKARA Shopping Fest’in bütçesi 40 milyon lira. Bunun 400 milyon TL etkisinde tanıtım fırsatı yaptığı hesaplanıyor. Ankara, festival yüzü olarak Victoria’s Secret’ın ünlü yüzlerinden Doutzen Kroes’u seçerek dikkatleri üzerine topladı.
Siyasetin soğuk yüzü gitti, gülen insanlar geldi
ALIŞVERİŞ festivalinin Ankara’nın kimyasını değiştirdiğine değinen ATO Başkanı Salih Bezci şu tespitlerde bulundu: “Bakıyorum, başkentte siyasetin soğuk yüzü gitmiş, adeta yerlerine gülen insanlar gelmiş. Akşam geç saatlere kadar Kızılay gibi Ankara’nın önemli merkezlerinde halk vakit geçiriyor, eğleniyor, yiyor, içiyor. Kortejlerin peşinden kilometrelerce yürüyor. Aileler, gençler, çoluk, çocuk demeden Ankara’nın eğlence kavramında önemli bir değişim yaşanıyor. Ankara’nın başardığı en önemli fark işte bu. Festivali AVM’lerden dışarı çıkarıp halkı sokağa dökebilmesi. Böylece simitçiden, taksi şoförüne kadar yüzler gülüyor.
Yabancı turist yüzde 50 arttı
İTALYAN Stefanel’in Türkiye Genel Müdürü Füsun Çevikel Kuran, Ankara’da dört mağazaları olduğunu hatırlatarak, “Geçen yıla kıyasla ilk altı aylık dönemde bu yıl yüzde 50 daha fazla tax-free faturası kesmişiz. Bu Ankara’ya yabancı turist ilgisinin göstergesi” dedi. Kuran, alışveriş festivalinin tüm Türkiye’ye yayılmasının sinerji yaratacağını söyledi. Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu üyesi Fatih Akbacakoğlu ise alışveriş festivali nedeniyle Ankara’daki mağaza cirolarının yüzde 55 arttığını belirtti.
Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurdu
Melih Gökçek, İstanbul’dan gelen bilgilere göre birçok İstanbullu’nun Shopping Fest’ten haberi olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Biz bu yıl daha çok iç turizme yönelik festival yaptık. Önümüzdeki sene ise dış turizmi de entegre edeceğiz. İnşallah seneye insanların akın ettiği bir Alışveriş Festivali yaratmış olacağız. Alışveriş’in yanı sıra düzenleğidimiz etkinlikler ile Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurduk. Bir günde 300’ün üzerinde, toplamda ise 6 bin 435 etkinlik ile rekor kıracağız.”
http://www.konyaninnabzi.com/53624-...nti-sardi-cirolarda-yuzde-250-artis-oldu.html
 

·
Registered
Joined
·
6,504 Posts
gidip Göztepe istasyonunun oradaki panolara ilân vermişler,
bu kadar mı kör olunur,
İstanbulda yaşayan ne diye alış-verişe Ankara'ya gitsin,
asıl reklamı Eskişehir'e, Çankırı'ya, Kastamonu'ya Konya'ya falan vereceksin.

İstanbulda zaten var alış-veriş festivali.

neyse, söyleyeyim dedim:)
 

·
of life
Joined
·
4,302 Posts
''Yarım ekmek döner, ayran da beleş festivali'' gibi göründü bana bu festival
Nese Cumaya Ankaradayım
Ankara döneri neymiş görelim, bu festivalde duyduk ne de olsa
 

·
of life
Joined
·
4,302 Posts
Oktoberfest, Rio Karnaval, Woodstock Festival gibi festivallerle marka olunur. AVM'lerin indirim kampanyaları ile değil bence. Biraz önceki TV reklamında İstanbul shopping fast reklamı çıktı :)
İzmir shopping fast
Bursa shopping fast
..
..
Tokat shopping fast
Adıyaman shopping fast diye gider bu kampanyalar. Fest değil bu shopping işi bence
 

·
Registered
Joined
·
5,690 Posts
Oktoberfest, Rio Karnaval, Woodstock Festival gibi festivallerle marka olunur. AVM'lerin indirim kampanyaları ile değil bence. Biraz önceki TV reklamında İstanbul shopping fast reklamı çıktı :)
İzmir shopping fast
Bursa shopping fast
..
..
Tokat shopping fast
Adıyaman shopping fast diye gider bu kampanyalar. Fest değil bu shopping işi bence
Dur hele daha düne kadar festivalin f'sini bilmeyen bir Ankara vardı ,ilk defa sadece büyükşehir ile değil valisiyle,stk'larıyla ortak hareket ederek birşeyler yaptılar fena şeylerde olmadı yavaş yavaş kıvama geldikçe başka festivallerle kendilerini denerler...
 

·
Registered
Joined
·
1,585 Posts
Belediye konser monser diye bir sürü yardakçıya senin benim paramı yediriyor adına "alışveriş fest" diyor, iyi alışverişler!
 

·
Registered
Joined
·
5,690 Posts
Ankara Shopping Fest Sayesinde Esnafın Cirosu Yüzde 70 Arttı

Ankara Shopping Fest (Ankara Alışveriş Festivali, ASF) hem vatandaşın hem esnafın yüzünü güldürdü.

Ankara Shopping Fest (Ankara Alışveriş Festivali, ASF) hem vatandaşın hem esnafın yüzünü güldürdü. Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verilerine göre 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasındaki alış veriş festivali çerçevesinde yüzde 70'e varan ciro artışı kaydedildi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, "ASF, hedefi tam 12'den vurdu." dedi.

BKM'den alınan verilere göre ASF çerçevesinde en çok artış yüzde 70'le kuyumculuk sektöründe yaşandı. Onu yüzde 60'la gıda sektörü takip etti. Elektrik ve elektronik eşya sektöründe yüzde 40, mobilya sektöründe yüzde 39, havayollarında yüzde 34, giyim ve aksesuarda yüzde 30, market ve alışveriş merkezlerinde ise yüzde 28 artış yaşandı. Yabancı banka kartları ile festival süresince yapılan alışverişlerde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33'lük artış kaydedildi. Konaklama harcamalarında da yüzde 43'lük artış meydana geldi.

ATO Başkanı Salih Bezci, konuyla ilgili yaptığı değerlendirdeme, şunları aktardı:

"Festival düşündüğümüz gibi Ankara ekonomisine büyük katkı sağlamıştır. İç piyasada yüzde 70'lere varan artışlar gözlenirken turistlerin yoğun ilgisi sevincimizi ikiye katlamıştır. Edindiğimiz bilgilere göre, alışveriş canlılığı yalnızca AVM'lerle sınırlı kalmayarak caddelere de büyük oranda yansımış, bunun yanı sıra Ankara'nın en önemli ekonomi dinamiklerinden Siteler'de ciddi artışlar yaşanması bir diğer övünç ve sevinç kaynağımız olmuştur. Tabi, elimizdeki veriler BKM'nin veri tabanına bağlı bilgilerden oluştuğu için nakit ödemeler bu rakamlara dahil değil. Nakit ödemeleri de bu verilere eklediğimizde ASF'nin hacim ve başarısının aynı oranda artacağını görmek mümkün olacaktır. Öyle bir organizasyon düşünün ki esnaf ve tüketiciyi aynı anda mutlu ederken kültürel etkinlik ve eğlencelerle de şehre sosyal bir hareket getirsin. İşte, ASF bunu başararak Ankara ekonomisine can vermiş, şehri bir festival alanına dönüştürmüştür. Ankara tarihindeki en büyük bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum."

8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasındaki ASF ile ilgili bazı ilginç veriler de şöyle:

En çok işlemin gerçekleştiği gün 16 Haziran (818 bin adet)

En çok alışverişin yapıldığı gün 29 Haziran (106 milyon TL)

En çok alışverişin yapıldığı saatler 18.00-19.00.

En çok alışveriş yapılan ilçe Çankaya

En çok ciro yapılan sektör; giyim ve aksesuar
http://www.haberler.com/ankara-shopping-fest-sayesinde-esnafin-cirosu-3782329-haberi/
 

·
Registered
Joined
·
5,690 Posts
SHOPPİNG FEST’TE BU YIL 1000 OTOMOBİL DAĞITILACAK

Geçen yıl ilki düzenlenen Shopping Fest’in Ankara için gurur kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, esnafın yüzde 50’ye yakın kar ettiğini vurgulayarak, bu yıl ki festival ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Bu sene yeni bir uygulamamız var. 1000 tane araba, 8000 bisiklet, 1000 tane de televizyon dağıtacağız. Sanayiye yardım yapıyoruz, ticarete de aynı desteği veriyorsunuz. 15 milyon lirayı ATO’ya teslim ettik. İnşallah 21 ülkeye büyük bir tanıtım yapılacak. Ankara 2 milyon yerli yabancı turist ağırlayacak.”
http://www.ankara.bel.tr/haberler/buyuksehir-belediyesi-faaliyet-raporu-onaylandi#.UWlJ67XwlmU
 
1 - 20 of 43 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top