SkyscraperCity Forum banner

Ankara'da Melih Gökçek'ten Sonraki Değişimler

17584 Views 36 Replies 17 Participants Last post by  Hell Patrol
2
Melih Gökçek’in dinozorları söküldü!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek’in dinozorlarını da yerlerinden söktürdü.

Göreve geldikten sonra Melih Gökçek'in izlerini silen, fıskiyeyi kaldırıp, Ankara Kanalı ihalesini iptal eden ve kedili logodan da vazgeçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek'in dinozorlarını da yerlerinden söktürdü. Ankaralıların tepkisini toplayan, çok eleştiri alan ve 10 milyon lira harcanan dinozorlar, vinçlerle yerlerinden kaldırıldı. Kavşaklardan alınan dinozorlar depoya konuldu. Dinozorların yerine, çiçek ve ağaç fidanları dikilecek.

Ankapark'ın bulunduğu kavşağa 2014 yılında koyulan dinozor maketi, büyük tartışmalara neden olmuştu. Atatürk Orman Çiftliği kavşağına dikilen dinozor heykelinin yaklaşık 10 milyon TL'lik maliyeti de Ankaralıların tepkisini çekmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla dinozor heykeli kaldırıldı. Belediye ekipleri, dinozor maketin büyük bir vinçle kaldırarak, diğer dinozorların olduğu depoya götürdü.

Tuna başkanlığa geldiği 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren önce Gökçek'in prestij projesi olarak tanıttığı Ankara Kanalı ihalesini ‘israf' gerekçesiyle rafa kaldırmıştı. Ardından da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 3 kez mahkemelik olan ‘Gülen Ankara Kedisi' logosunun değişikliği için harekete geçmişti. Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde yer alan ve ‘Gökçek'in ‘fışkiye'si olarak bilinen fıskiyeyi de kaldırtmıştı.


http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/melih-gokcekin-dinozorlari-sokuldu-2107114/


Melih gökcek döneminde yapılanlar tek tek kalkmaya baslamıs. :lol:

Belediyenin önündeki Fıskıye yıkıldı.
Ankara logosunda ki kedi siliniyor.
Kanal Ankara projesi iptal oldu.
Bugün de Dinazorlar kaldırıldı.
Metrolar ve otobüsler sabaha kadar calısmaya basladı.
Ankapark projesinin iptali tartısılıyor.
Keciörendeki cumhuriyet kulesi icin anket yapıldı.

Yakında saatler ve kapılar da sökülür :lol:
See less See more
  • Like
Reactions: 5
1 - 20 of 37 Posts
keske melihin tum dinazorlarini bir yere toplasalar da Jurasic Parc yapsalar :D depoda da kalmasi sacma bence bari Ankaparkta digerlerinin yanina gitsin.. Ne bilim bir lisenin bahcesinde dursun o bile daha iyi depoda durmasindan..
  • Like
Reactions: 1
Mesela yerel seçimlerde Ankara'yı CHP alıp bu dinazor heykellerini kaldırdığını düşünün.Akp'li vekiller yada kaybeden Melih ne derdi acaba. :lol:
Güzel gelişme ama abartmayı ne kadar seviyoruz millet olarak. 10 milyon TL kapıların maliyetiydi. 2-3 dinozor heykelinin maliyetinin 10 milyon TL olması akıl mantık alır bir şey mi? Altın kaplama mı bunlar?

Çok ayarsız, hiçbir şeyi tadında bırakmayı bilmeyen bir milletiz maalesef.
Cumhuriyet Kulesi yıkılmayacak

Cumhuriyet Kulesi için yapılan anket sonuçlandı

Keçiören'de yıllardır atıl durumda bulunan ‘Cumhuriyet Kulesi’nin yıkılıp yıkılmayacağına ilişkin düzenlenen referandum sonuçlandı. Yapılan halk yoklaması ve anket sonucunda Keçiörenlilerin yüzde 76'sı kulenin yıkılmaması için oy kullandı. Kule projesi güncellenecek ve fonksiyonel hale getirilerek hizmete sunulacak.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/cumhuriyet-kulesi-icin-yapilan-anket-sonuclandi-2107818/
See less See more
Keçiörenlilere sorarlarsa tabi yıkılmasın derler. Para onlardan çıkmıyor nasıl olsa...:madwife: daha %40 ı bitmiş, bi dünya para harcanması gerekiyor... Asıl beton yığını bu. Düzgün bir manzarası olacak olsa hadi neyse...
  • Like
Reactions: 2
Gökçek'e bir şok daha... Sabaha karşı kaldırıldı

Ankara’da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminden kalan eserler birer birer kaldırılıyor. Belediye önünde yer alan ve geçtiğimiz günlerde kaldırılan fıskiyenin ardından, Ankapark’ın tanıtımı için AOÇ Kavşağına yerleştirilen dinozor maketinin ardından Kızılay Meydanı’nda yer alan lale heykeli de kaldırıldı.

Ankara’da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminden kalan eserler birer birer kaldırılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde yer alan ve geçtiğimiz günlerde kaldırılan fıskiyenin ardından, Ankapark’ın tanıtımı için Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Kavşağına yerleştirilen dinozor maketi ve Kızılay Meydanı’nda yer alan lale heykeli kaldırıldı.

Vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla kaldırılan heykelin yerine, Ankara’yı temsil eden daha güzel bir eserin yapılması gerektiğini söyledi. Heykelin kaldırılışına şahit olan vatandaşlardan bazıları, heykelin kaldırılmasından memnun olduklarını söylerken, kimisi de heykelin yerinin boş kalmaması gerektiğini söyledi.

Hurriyet

(NTV)
See less See more
  • Like
Reactions: 3
2
Şu iğrenç heykellerde kaldırılmış :)

Melih Gökçek’in futbolcu heykelleri de kaldırıldı

Ankara’da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminden kalan fıskiye ve dinozor heykellerini kaldıran yeni Başkan Mustafa Tuna, şimdi de Esenboğa Havalimanı yolundaki dev futbolcu ve kaleci heykellerini söktürdü. Esenboğa yolu Saray mevkiinde, yol üzerinde bulunan dev futbolcu ve kaleci heykellerinin trafik güvenliğini sıkıntıya soktuğu ve bu nedenle kaldırıldığı açıklandı.http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/melih-gokcekin-futbolcu-heykelleri-de-kaldirildi-2109000/
See less See more
  • Like
Reactions: 2
Sıra o iğrenç kapılarda, en azından Eskişehir yolundakini kaldırtsın.
2
Saat kulerinden 1-2 tanesi çok da kötü değil, kadranlarındaki logoların değişmesi gerekiyor sadece. Bi de saatlerin koyuldukları yerler iyi değil:See less See more
Bence kapilar ve saatler kalmali.. hatta dinazorlar bile kalabilirdi kaldirmak da bosa masraf... ama su Kizilaydaki ucube iyi ki gitmis. Onun yerine meshur su perileri heykeli konulabilir (su anda nerede bilmiyorum)..

bir de sehirdeki mavi kirmizi yesil isiklari, sari beyaza cevrilse biraz adam olur Ankara..

ulus ve kizilay meydani cok acil yenilenmeli.. tunali hilmi caddesi yayalastirilabilir..
Onun yerine meshur su perileri heykeli konulabilir (su anda nerede bilmiyorum)..
..
Cermodern'in onunde sergileniyor.
  • Like
Reactions: 2
Saatlerden güzel olanı veya bulunduğu yere yakışanı görmedim ben. İnsanların kol saati takmayı bile bıraktığı bir devirde şehrin her tarafına saat kuleleri (ki hepsi çirkin) dikmek nasıl bir akıldır yarabbi!

Kapılar bence de dursun. Yıkılacak seviyeye geldiğinde kaldırılırlar. Şimdi boşa masraf yapmaya gerek yok.
Saatler saçma evet ama koyulmuş artık diye dedim. Öyle aşırı kötü durmuyorlar. Ulustaki bazı sokakların köşelerine falan taşınabilir belki.

Kapılarla ilgili şöyle haberler yapılıyordu bi ara:
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-sehir-kapilari-dokuluyor_130582.html

Bu arada bence cermodernin önündeki heykeli orda bıraksalar iyi olur. Bir nevi korunuyor o heykel orada.
bu saatlerin cogu New Yorkdakilerin ucuz kopyasi. "The Trump Tower clock" yada "NYC clock" diye aratip bakin. Bence de durabilirler. su kol saati olan haric. o hakikaten ucube.
^^ şunu diyorsun heralde :lol: :lol: bu acayip fena ya...
See less See more
  • Like
Reactions: 1
ulan gokcek saka maka butun sehri cocuk bahcesine cevirmissin amk.
  • Like
Reactions: 1
:colgate:
Kadıkoylu;143736851 said:
ulan gokcek saka maka butun sehri cocuk bahcesine cevirmissin amk.
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 37 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top