SkyscraperCity banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
52 Posts
Discussion Starter #5
Yurtdışındaki öğrencilere yönelik bir üniversite. En az yarısı yabancı olacakmış. Rusya, Orta Asya ve Afrika hedef pazar. Antaly'nın seçilmesinin sebebi bence, Rixos Beye yakınlık ve Antalya'nın Rus-Orta Asya civarındaki Türkiye'yi aşan cazibesi.

Kampüsün genel tasarımı iyi bence ama binalar tek tek biraz fena.

Olumlu yanları da turizm ve dillere gerçekten değer verecek bir üniversite olması. Rixos kendine iyi elemanlar yetiştirecek buradan. Bir de öğrenciler çok para harcar, piyasayı yaz hariç canlı tutarlar(Antalya'nın ihtiyacı olan şey)

Genel olarak, otel havasını sevmedim ama üniversitenin kendisi Antalya için iyi olacak.

Selçuklu mimarisini örnek aldıklarını söylemişler. Bana Selçukludan çok İran gibi geldi, Selçukluların zaman zaman İranlıları kopyalamış olmasından da kaynaklanabilir.

Tek bildiğim şey folk Anadolu Türk mimarisi son derece zevkli ve iyi. İran mimarisini hiçbir zaman sevemedim.

Tipik İran:

Bu türün en iyi örnekleri bence Hindistan'da, en azından onlar örnek olabilirdi:

·
Registered
52 Posts
Discussion Starter #8
^^ Şehir merkezi'nin 30km uzağındaki bir üniversiteden bir cacık olabilse de bu kadar uzağa dikmekteki amacı ve kafayı anlayamamaktayım.
Amerikan kampüs sistemi. Avrupa tipinde ve geleneksel Türk tipinde üniversiteler/okullar şehrin içinde hatta cadde üstündedir.

Öğrencileri içeride tutmak açısından iyi olduğu söyleniyor ama bilemiyorum.

Tipik örnek:

Trinity Western Uni.

Uni of Michigan:

Uni of Chicago, şehir baya uzakta kalıyor:

Türkiye'de gördüğüm en tipik örnek Koç:

·
Registered
1,540 Posts
Yeni ismi "Antalya Bilim Üniversitesi" oldu.

1105501

1105497

1105499

1105500

1105512

1 - 10 of 10 Posts