SkyscraperCity Forum banner

ANTALYA | Caretta Caretta Airport | Pro

5914 Views 18 Replies 11 Participants Last post by  günaydınkamilabi
caretta caretta airport

AKP hükümetinin Antalya-Alanya arasında uzun zamandır talep edilen raylı sistemin yerine 3. bir havaalanı düşündüğü belirtiliyor.

Bölge basınında çıkan haberlere göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, son Alanya ziyaretinde partisinin üst düzey yöneticileriyle gazetecilerin olmadığı bir ortamda yaptığı görüşmede "Antalya ve Alanya arasında ulaşımda raylı sistem projesi zor gözüküyor. Bu proje gerçekleşse bile turizme bir katkısı olmaz. Raylı sistemi unutun. Şu anda yeni bir projemiz var. Bu konuda tüm hazırlıklar tamamlandı. Manavgat sınırlarında hayata geçirilecek bu proje, Alanya'nın da ulaşımdaki tüm sorunlarını çözecek bomba bir yatırım olacak. Bu müjdeyi. Başbakan Erdoğan 15 Aralık'taki Alanya ziyaretinde verecek" dedi.

Partililerin ısrarlı sorularla ayrıntı istedikleri, ancak Türel’in yalnızca, "Ulaşımla ilgili muhteşem bir proje. Müjdeyi Başbakan verecek" demekle yetindiği ifade ediliyor.

AKP kulisleri "Alanya-Manavgat arasına tam kapasite çalışacak büyük bir havalimanı yapılacak" söylentisiyle çalkalanıyor. AKP Alanya İlçe Teşkilatı'nda etkin görevleri olan kaynaklardan edinilen bilgilere göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, son Alanya ziyaretinde baklayı ağzından çıkardı. Türel, partinin üst düzey yöneticileriyle gazetecilerin olmadığı bir ortamda yaptığı görüşmede "Antalya ve Alanya arasında ulaşımda raylı sistem projesi zor gözüküyor. Bu proje gerçekleşse bile turizme bir katkısı olmaz. Raylı sistemi unutun. Şu anda yeni bir projemiz var. Bu konuda tüm hazırlıklar tamamlandı. Manavgat sınırlarında hayata geçirilecek bu proje, Alanya'nın da ulaşımdaki tüm sorunlarını çözecek bomba bir yatırım olacak. Bu müjdeyi. Başbakan Erdoğan 15 Aralık'taki Alanya ziyaretinde verecek" dedi.

Türel’in bu ifadesinden, AKP kulislerinde, yaklaşık 2 yıldır konuşulan Manavgat Havalimanı’nın tekrar gündeme alındığı sonucunun çıkarıldığı belirtiliyor.

“Gazipaşa biter”

Yeni Alanya gazetesine konuşan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, Manavgat'a büyük bir havalimanı yapılacağı yönündeki söylentinin uzun yıllardır olduğunu, ancak son 5 yıldır daha çok dillendirilmeye başladığını vurgulayarak, "Bence, Manavgat'a yeni bir havalimanı yapmaktansa Alanya-Gazipaşa (GZP) Havalimanı'nın büyütülmesi daha mantıklı. GZP, Alanya'yı, Anamur'u beslediği gibi Manavgat'ı da besleyebilir. Antalya Havai imanı'na 6Ü kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat'ın bir havalimanına ihtiyacı yok. İlla ki Antalya'ya bir havalimanı yapılacaksa Kaş tarafına yani Dalaman ile Antalya Havalimanı arasında bir bölgeye yapılmalıdır. Eğer, Manavgat'a büyük bir havalimanı yapılırsa GZP biter. Çünkü. Manavgat Havalimanı'nın ardından GZP sadece Alanya'nın doğusu ile Anamur'a kadar olan bölgeye hizmet edebilir. Antalya'da üçüncü plana düşer. Manavgat'taki Side, Kumköy, Evrenseki, Çolak b ve Gündoğdu'da otel yapımları dördüncü bantta başladı. Yani denize yakın birinci bant bitti, ikinci ve üçüncü bant da bitti. Yeni otellerin yapımı denizden I -2 kilometre uzaklıkta sürüyor. Bu yoğunluk dikkate alınarak Manavgat'a havalimanı yapımı gündeme gelmiş olabilir. Manavgat Havalimanı, Alanya'nın batı bölgesini de besleyecektir ancak Alanya turizmine ne tür yansımalarının olacağı beklenerek daha iyi görülecektir" şeklinde konuştu.

“Sadece IC Grubu yapabilir”

Yeni Alanya gazetesinin görüşlerine başvurduğu bir diğer isim Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ise, Manavgat'a yeni bir havalimanını sadece Antalya Havalimanı'nın işletmecisi IC Grubu'nun yapabileceğini belirterek "Başka bir firmaya zaten izin verilmez. Biz yapılacak yatırımı ancak alkışlarız, saygı duyarız. Apronun büyütülmesiyle birlikte GZP, özellikle Alanya bölgesinin istediği noktaya doğru hızla ilerliyor. Manavgat'a da bir havalimanı yapılmasının GZP'yi ve bölgemizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Bence GZP, Alanya ve Anamur için çok farklı bir avantaj sağlıyor. İstenildiğinde kolayca büyütülebilecek durumda. Biz GZP'nin bu yönüyle ilgileniyoruz" dedi.
See less See more
1 - 19 of 19 Posts
aslında alanya akp li değil 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan hasan sipahioğlu bu dönem akp ye geçince kaybetti
evet Alanya artık mhp'li, havaalanı bulunan Gazipaşa ise chp'den akp'ye geçti, yani Gazipaşa'yı hayatta bypass edemezler, Alanya'da gözden düşecektir muhalefete geçtiği için, yaşasın siyaset!!!
Haberde bahsedilen AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili diye aktarılan şahıs belediye başkanı oldu.

O adamın laflarına itibar etmeyin.

Önceki dönemde 44 km raylı sistem yapcaz diyordu şehir içinde. Şimdi tek bir projesi yok, diğer seçim projeleri de ıvır zıvır.

O değil de adam gibi bir adam aday gösterselerdi Antalya'yı gerçekten kanatlandıracak birisi olsaydı ben dahi oyumu verirdim.

Menderes Türel'i Mustafa Akaydın'la karşılaştırdım ve kendilerinin Antalya'yı yine eskisi gibi göklere çıkaracaz demesi ile ne göğü ne kanatlanması dedim.

Bir de az laf çok iş demiş.

Adamın yaptığı şey 3,5 iş.

Tramvay sorunlu tamam güzel ancak adam akıllı yapılabilirdi. Alt geçitler kesinlikle trafiğe çözüm olmadı 100.yıl otoban oldu. Trafik alt geçitlerde felç.

Adam akıllı diyebileceğim Atatürk parkı, halk ekmek, Cumhuriyet meydanı, kaleiçi bunlar. Onun dışında Antalya onun döneminde köyden farksızdı.

Bu adamın dediği her laf uğursuz.
See less See more
  • Like
Reactions: 2
Çok lüks kaçar, gereksiz bir proje. Turisti iyice paket turlara alıştıracağız bu gidişle. Yap bir raylı sistem turistler gezsin 1 saatte Alanya-Antalya yapsın bizde kullanalım. Tabi havaalanı işletmesini şirkete verip para kazancaklar ya. bu gidişle batı tarafınada yaparlar bizde 2 milyonluk ilde 4 tane havaalanıyla mutlu mesut yaşarız.
See less See more
değişik bir isim ama gelen turistin aklında kalacak bir isim
  • Like
Reactions: 2
Caretta Carettaların habitatlarını yok edip ardından isimlerini Havalimanına vermeye çalışmak da güzel bir fanteziymiş.
  • Like
Reactions: 5
5 milyon yolcu için havalimanı yapıyorlar
Hadi gazipaşaya yaptın anlarım ama bu israf bence, hiç gereği yok
Büyük ihtimal başlanmaz, başlanmasında kaş-demre-kumluca tarafları bu haliyle güzel insanların buraya hücum etmesini istemiyorum :eek:hno:
http://hezarfendergi.com/turkiyeye-caretta-caretta-isimli-havalimani-yapiliyor-hangi-sehir-mi/

Kesin bir bilgi değil ama yer olarak burayı seçmişler
See less See more
3
  • Like
Reactions: 1
o ne ya kocaman.
Ne uyuz bir devlet bu ya, önce olmayan yerlere yap dağa taşa 3., 5. havalimanlarını dikeceğine, ben uçağa binmek için 3 saat önceden servise binip 1buçuk saat o yolu çekip Adana'nın o iğrenç havasız bktan havalimanına gitmek zorunda mıyım, burası da merkezi 1milyon nüfuslu bir şehir güya, ayıptır günahtır be...
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Hayır yapılıyor zaten Bölgesel Çukurova Havalimanı ama inşaat durdu ihaleyi alan firma iflas edince, kaç aydır hiç bir gelişme yok, hükümet yeni ihale de açmıyor, %20'si zaten tamamlanmış durumda, hükümetin bu ilgisiz tavrı niye yani, açılınca Adana'daki kapanacak zaten...
  • Like
Reactions: 1
Her ilceye bir havaalani...

akp globally yours...
Her köye bir gökdelen.
AKP İnşaat: "Just Do It!"
günaydınkamilabi;124408655 said:
arda aynı şey kocaeli için de geçerli. mersine yapsalar da uçuş olmaz. kendinden büyük şehre çok yakın şehir dezavantajı.
Mersin-Tarsus-Adana bölgesi daha çok kendine ait bir metropolitan bölgesi sayılır.
1 - 19 of 19 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top