Skyscraper City Forum banner
1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
534 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Işıklar Street - Işıklar Caddesi

DSC_6031-2 by 07onur, on Flickr

In the past Işıklar Street was known as a major shopping street lined with shops. It runs southwards from the pedestrianized area of the Kaleiçi (old town center) to where it meets Tevfik Işık Caddesi at the intersection next to the Cender Hotel. The name can be translated to "Lights' Street or "Street of Lights". This street is the first street which is illuminated with electricity in Antalya, so the name comes from that. (Adını elektrikle aydınlatılan ilk cadde olmasından alır.)

DSC_6038-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6058-2 & DSC_6139-6 by 07onur, on Flickr

DSC_6032-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6044-2 by 07onur, on Flickr

Aynı zamanda güneş enerjili otobüs duraklarının yerleştirildiği ilk caddedir:

DSC_6030-2 by 07onur, on Flickr

Aynı zamanda tramvay hattı ile yaya yolu arasındaki bariyerlerin ortadan kalktığı, hemzemin yaya geçitlerinin yapıldığı ve oluklu taşların yerleştirildiği yani medeniyet seviyesinin yükseldiği ilk caddedir:

DSC_6047-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6042-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6145-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6055-2 by 07onur, on Flickr

DSC_6060-3 by 07onur, on Flickr

·
Registered
534 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Aslında kasten öğlen çektim hatta insan olan resimleri eledim sonra. :D Bu cadde devamındaki Atatürk caddesinin aksine tüm gün güneş alıyor o nedenle Atatürk caddesindeki hareket burada gündüzleri olmuyor. Sonbahar ve okulların açılmasıyla birlikte insan sayısı artacaktır. Caddeler düzenlenince çok iyi oldu oralar, mevcut yönetimden devamını bekliyorum ama boşa mı bekliyorum bilmiyorum.

Bonus olarak, Dumlupınar Bulvarı'ndan denize dalış:

DSC_8753-3 by 07onur, on Flickr

1 - 3 of 3 Posts