Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 159 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Inwestycja dotyczy budowy ośrodka sportowego, który ma być wyposażony w pięciogwiazdkowy hotel, 191 pokoi, 17 luksusowych apartamentów, restauracje, sklepy, sale konferencyjne, 3 boiska do piłki nożnej (jedno pełnowymiarowe, jedno ze sztuczną trawą), krytą pływalnię o długości 25 m, salon gier, kręgielnię, pole golfowe na 9 dołków, halę sportową z widownią na 300 miejsc, 2 kryte korty tenisowe, SPA o powierzchni 1200 m², podziemne parkingi, siłownie, saunę i zadaszony maneż do jazdy konnej.
Termin realizacji 01.06.2010 - 30.11.2011

Docelowo 50 000m kw pow.

Projekt: http://www.mwmarchitekci.pl

pasuje do obecnych zabudowań
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
No niezły ośrodek nam sie szykuje. Niczym te z południa Austrii czy północy Włoch (Spa itd)
Może znajda turystów zagranica (UK,Niemcy) Ci drudzy szczególnie lubią takie 'imprezy'.
 

·
Registered
Joined
·
4,007 Posts
No no, jak spojrzałem na wizki, to stwierdziłem "niezłe, ale raczej nie powstanie". Przestałem tak myśleć, jak zobaczyłem zdjęcia z budowy. Jeśli dobrze mi google wskazały to ten Arłamów jest nieopodal Sanoka, tak? Trochę daleko od na przykład Bieszczad, ale nie tak daleko, żeby nie można się ciągu dnia w góry wybrać.
Natomiast jeśli chodzi o samą architekturę, to muszę powiedzieć, że jest wcale niezła, fajnie pomyślana. Mimo że to będzie wielki obiekt, to nie przytłacza i wpisuje się w okoliczny krajobraz. Architektonicznie przypomina mi nieco budowane w Wielkiej Nieszawce w kujawsko-pomorskiem Centrum Sportu i Rekreacji, chociaż ten obiekt według mnie jest ładniejszy.
 

·
Registered
Joined
·
127 Posts
Z Przemyśla do Arłamowa jest ok 40 km także nie jest daleko. Ludzie z Podkarpacia śmigają na narty do Przemyśla i Arłamowa. Dużo osób z Wawy nawet jeździ do Arłamowa. Co do bliskości Bieszczad to Arłamów wcale ich nie potrzebuje bo sam ma super położenie i jak ukończą budowę to będzie samowystarczalny :)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Morpheius ja z Rzeszowa czasami jezdze na 1 dzień w Bieszczady (ostatnio jesienią na Połonine Wetlinska), wyjezdzasz o 8-9 rano, wracasz wieczorem. A co dopiero z Sanoka - to rzut beretem :)

Arłamów troche położony na uboczu - no ale może to i plus? Byle droga była równa i przejezdna zimą :)
 

·
Registered
Joined
·
2,772 Posts
W Arłamowie jest nawet niewielki pas startowy, obecnie nie używany ale teoretycznie niewielkie samoloty mogą tam lądować. Jak obiekt się rozkręci to może zaczną używać to nieczynne lotnisko.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
No to jeszcze 2 wizualizacje

Zespół Hal sportowych


Ujeżdżalnia koniteż już w budowie, info i zdjęcia ze strony wykonawcy: fadom sa
Budowa Arłamów ujeżdżalnia koni

Budowa ujeżdżalni oraz infrastruktury z nią związanej wchodzą w skład inwestycji pod nazwą Wschodnioeuropejskiego Centrum Kongresowo-Sportowego.


Obiekt dwupoziomowy, przekryty dachem wielospadowym, mieszczący w przyziemiu hall wejściowy, węzły sanitarne ogólnodostępne, pomieszczenia techniczne oraz maneż, na piętrze antresolę. Projektowany budynek jest obiektem jednokondygnacyjnym halowym w części maneżu i 2 kondygnacyjnym w części socjalnej. Znajdujący się na parterze maneż zaprojektowany jest na rzucie prostokąta, do którego dołączona jest część socjalna o regularnym rzucie tworząc symetryczną całość.


Elewacja o wysokości 4,30m jest w większości pokryta okładziną kamienną, zaś od frontu przeszklona. Funkcje tu znajdujące się są dostępne bezpośrednio z terenu od strony placu. Na piętrze znajduje się antresola wraz z przejściem komunikacyjnym zintegrowanego z budynkiem obiektu infrastruktury komunikacyjnej będącym połączeniem hotelu z ujeżdżalnią i halą sportową.


Bryła obiektu jest kształtowana w sposób bardzo czytelny oraz przy wykorzystaniu ograniczonej ilości rodzajów naturalnych materiałów jak: kamień, drewno, szkło. Dach wielospadkowy pokryty matową blachą na rąbek stojący.


Oprócz niewielkich okien w ścianach budynku, maneż doświetlony będzie umieszczonymi w połaciach dachu świetlikami dachowymi, a także oknami szczytowymi. W parterze zlokalizowano maneż o powierzchni około 900 m2 a także część socjalną oraz zaplecze dla użytkowników ujeżdżalni. Wejście do budynku zlokalizowane jest po dwóch stronach hallu głównego w części socjalnej, zaś wrota dla koni po dwóch przeciwległych stronach obiektu: od strony istniejącego obiektu stajni poprzez hol wejściowy oraz bezpośrednio do maneżu od strony północno-zachodniej . Na piętrze znajduje się antresola oraz część komunikacyjna kładki łączącej budynek z hotelem oraz halą sportową. 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Jeśli jakaś reprezentacja nie wybierze tego obiektu jako bazę na Euro będę na prawdę zdziwiony, dojazd może i do samego Arłamowa średni ale lokalizacja idealna, w połowie drogi między wszystkim arenami, no i blisko Lwowa, do tego bardzo dobre miejsce na przygotowanie zespołu, cisza, spokój, dzika przyroda, nowoczesna baza.
 

·
Registered
Joined
·
2,772 Posts
^^ Nie ma na to żadnych szans. Ośrodki treningowe już jakiś czas temu zostały ustalone oficjalnie przez UEFA i nie ma tam Arłamowa. Co więcej żadnego ośrodka z województwa podkarpackiego nie ma na tej liście:
Przedstawiciele UEFA osobiście odwiedzali 60 ośrodków wybranych w ostatnim etapie w czerwcu 2009 w Polsce. Ostatecznie zostało zaakceptowanych 21 ośrodków (na Ukrainie 17).
Miasta,w których będą trenowały drużyny z całej Europy w Polsce to: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka. Miastem,gdzie trenować będzie Polska drużyna został Grodzisk Wielkopolski. Natomiast na Ukrainie wybrano miasta: Kirsza, Donieck, Sławutycz, Skif, Sewastopol, Charków, Worskla, Meteor, Obołoń, Bucza, Irpiń, Dynamo, Spartak, Drewnij Grad, Tarnopol, Chalet Graal, Użhorod.

Przez najbliższe 13 miesięcy przedstawiciele federacji i drużyn narodowych będą mogli odwiedzać rekomendowane przez UEFA ośrodki i zarezerwować jeden preferowany i dwa rezerwowe w każdym państwie-gospodarzu Euro 2012.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Dokładnie, UEFA tylko rekomenduje pewnie ośrodki - a reprezentacje mogą wybrać co chcą. Ale ciężko żeby ktoś tu sie zbazował, boiska pełno wymiarowe bedą?
Ale ośrodek na przyszłość - pierwsza klasa.
 
1 - 20 of 159 Posts
Top