SkyscraperCity banner

1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
VREAU SA FAC STADION modern IN ORADEA PT DIPLOMA DE ARHITECTURA

Problema este gasirea unui teren corespunzator. Eu am gasit unul in zona CET II.

As avea rugamintea, pentru cei care aveti sugestii, sa imi faceti de cunoscut si alte situri potrivite in Oradea pentru un stadion modern.
Multumesc anticipat.

·
Registered
1,829 Posts
^^
ultima varianta ca amplasare ar fi interesanta, dar vezi cum stai cu circulatia- adica sa ai acces la o infrastructura buna sau sa propui una si in cele din urma sa nu o incurci
cred, zic si eu, tu esti masterul proiectului`
esti in oradea la arhitectura?

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter #8
cele mai bune 2 locatii zic si eu: fie langa lotus, fie fosta infratirea. decat dincol de centura, mai bine pe dealuri
Mersi de sugestii...Infratirea ar merge, in schimb terenul din fata Lotus-ului e taiat in 2 de o strada recent facuta, deci pica.

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter #9
^^
ultima varianta ca amplasare ar fi interesanta, dar vezi cum stai cu circulatia- adica sa ai acces la o infrastructura buna sau sa propui una si in cele din urma sa nu o incurci
cred, zic si eu, tu esti masterul proiectului`
esti in oradea la arhitectura?

Si mie imi place ultima varianta, o sa studiez situl mai in detaliu. Cum ziceam s-ar putea ca zona sa fie inundabila si sa fie nevoie sa ridic nivelul terenului . E adevarat ca si accesul e f important. De aceea foarte multe stadioane se construiesc mai nou la marginea orasului, ca sa se evite ambuteiajele si totodata sa fie un punct de regenerare urbana.

Da, sunt anul 6 la Arhitectura, Oradea.
Mersi de sugestii...

·
Registered
8,856 Posts
Zona dintre OSC (fostul Tiago) si Centura Oradea, e la intersectia a doua artere importante de circulatie, aproape de aeroport, la marginea orasului si destul de bine deservit de liniile de transport local, dar nu stiu daca ar ajunge suprafata.

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter #11

·
Registered
814 Posts
M-as bucura ca in cativa ani aceasta lucrare de diploma sa se si materializeze!Oradea are nevoie de un complex sportiv modern,care sa includa un stadion,o noua sala polivalenta si un nou bazin olimpic de natatie.(in cel pe care il avem acum nu se pot organiza competitii de mare anvergura, gen campionate europene,etc.)Administratia locala ar trebui sa ia in considerare sportul ca o directie de dezvoltare a orasului,alaturi de investitii in parcurile industriale,turism si cultura.Asa cum s-a mai spus pe topicul dedicat Oradiei,de ce nu am putea face ceea ce au reusit cei din Debrecen,in materie de competitii sportive?

·
Registered
1,829 Posts
apreciez varianta din situl 2! si acum imi dau seama ca te cunosc de pe arhimania! presupun ca tu detii site-ul!. bravo, bafta! si keep the update tuned
pe cat ai prediploma? la noi o sa fie cam pe 19 aprilie.
dizertatie ai ?

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter #16
Mersi de apreciere. Se putea mai mult, ca la orice proiect :) Am avut deja sustinerea, in februarie. Dizertatie o sa fie in vara. Tu ai terminat facultatea?

·
Registered
1,829 Posts
^^^^
multumesc Prahova24hours !
va astept pe celalalt thread deschis cu pareri si opinii.
sunt foarte importante pentru ca ipotetic este adresat publicului.
ma gandesc sa fac un studiu de piata, chestionare poate, sa vad cat de atractiva ar fi aceasta idee pentru bucuresteni, in eventualitatea in care ar exista

1 - 19 of 19 Posts