SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 85 Posts

·
Hirschberg
Joined
·
1,699 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam!

Istnieje już na forum kilka wątków poświęconych kaszalotom, gargamelom i innym gniotom dla poszczególnych miast. Moja propozycja jest taka, aby umieszczać tu zdjęcia ze wszystkich miast, również tych mniejszych, gdyż co zrozumiałe, poziom architektury w takich ośrodkach jest odpowiednio słabszy. Generalnie umieszczajmy tutaj zdjęcia budynków z całego kraju, które wywołują u nas łzy (śmiechu lub płaczu) ;) Chciałbym oczywiście, żeby obyło sie bez kłótni i obrażania innych miast.

Zacznę więc od czegoś z mojego podwórka:

ZUS - Jelenia Góra


Parking, rok budowy 2000/2001
Dalej Głogów - Lidl , chyba juz powszechnie znany na forum:


Czekam na Wasze zdjęcia.
 

·
Pilanin
Joined
·
3,874 Posts
Miejscami jakby południowo amerykańskie klimaty... jak dotąd wszystkie przykłady w tym samym stylu
Oznacza to, że postmodernizm nie trafia w gusta szarych odbiorców, zwyczajnych kowalskich, a nawet takich, którzy o architekturze mają ciut wiecej pojęcia niż tylko "przedwojenne", "powojenne", "prlowskie" i "starówkowe". Postmodernizm zwyczajnie szpeci.
 

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
Joined
·
4,490 Posts
Lidl z Głogowa mnie rozwalił. Ogólnie super temat, lubię oglądać zdjęcia tak nieudanych i kiczowatych budowli - jest się z czego pośmiać, ale z drugiej strony przykre to wszystko i zwraca ku refleksjom.

Aha, na ostatniej warszawskiej wystawie Plany Na Przyszłość można było kupić katalogi z wizualkami z poprzednich lat. Najstarszy katalog, z 1998 roku, kosztował 5 zł a 85 % z zaprezentowanych tam projektów to własnie styl jak zaprezentowany wyżej Solpol, ZUS czy Zeco. Najgorsze jest to że taki sam procent tych projektów powstał, wiadomo kiedyś to był powiew nowoczesności, tyle że z czasem ten powiew przemienił się w tandetę.
 
1 - 20 of 85 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top