SkyscraperCity banner

1 - 20 of 157 Posts

·
Homo Skyscraperus
22,114 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nawet najpiękniejszy projekt domu można zepsuć dodatkami - meblami, źle dopasowanymi dodatkami etc. Z kolei przeciętny budynek, przeciętny układ wnętrz można "podciągnąć" dobrze dobranym designem.

Zaczynamy!

Meble Charlesa i Ray Eamesów - niestety obecnie bardzo mocno eksploatowany wzór, przez co chyba wszystkim już lekko się znudził.

Mniej popularny, ale bardzo rozpoznawały... tylko ta cena. ;)

Do tego ptaszek... ;)

... i dom w stylu Eamesów urządzony. ;)

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
^^
^^

the lunge :)
Bardzo mi się podoba, w jednym sklepie internetowym jest("inspirowane") za coś koło 3,5k :D może kiedyś jak mi bedzie gdzies pasowało to sobie kupie. Bo za "oryginał" 20k to przesada.

·
Registered
565 Posts
dobry watek, bede zagladal :)

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
Wystrój wnętrz to nie tylko meble :)
Woodwork by polish company
Wirchomski http://wirchomski.pl/

podłoga, jak ktoś ma kasę i lubi styl śródziemnomorski(chociaż są tez mniej tradycyjne wzór) to super wyborem są cementowe płytki hydraulico z wzorem nie na powierzchni płytki ale przez prawie całą jej grubość.

• Like
Reactions: dandanka

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
co konkretnie ?

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
no tak ;)

·
Homo Skyscraperus
22,114 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
Jeden z moich ulubionych foteli. Niestety ponad 12 tysięcy, więc tylko sobie o nim marzę. ;)

Papa Bear Hansa Wegnera.

Też całkiem fajny, ale w granicach 5 tysięcy - Mammoth.

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
^^

ale może można kupić tańszą wersje "inspirowaną" ?

·
Registered
565 Posts
zonc - mozna tu do Twojego watku wrzucac cale "po prostu" dosyc zwyczajne ale fajne wnetrza? Bez szczegolnego nacisku na sztuke czy jakis nadzwyczajny design poszczegolnych mebli?

·
Homo Skyscraperus
22,114 Posts
Discussion Starter · #14 ·
^^

Oczywiście! Zaczynam od ikon, które wpadają mi do głowy. Ale wszystko co się przypadkiem w necie odkopie będę tutaj wrzucał. Nie chciałem zaśmiecać wątku o naszych remontach, bo tam trochę inny sens - poradnikowy.

·
Registered
565 Posts
OKI, niektore z tych ponizej, sa zbyt IKEO-wo banalne i za bardzo cukierkowe - obecnie chyba wolalbym cos cieplejszego i bardziej przytulnego ale...

No to Łomot!:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
^^

super fotel na tym 2 zdjęciu :)

7-9 prawie w moim ulubionym stylu :cheers:

·
Registered
565 Posts
ano, styl skandynawsko*-angielski. ;)
Tez bardzo lubie takie polaczenia starego z nowym. Troche mi tu tylko brakuje zmiekczacza w postaci jakis wkomponowanych belek czy cos. No ale wiadomo, akurat tamte to kamieniczne wnetrza, a nie jakis domek.

*chociaz z tym skandynawskim to nie wiem... po tym co sie naczytalem w odpowiednim watku... :D

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
^^

mi własnie odpowiadaja takie kamieniczne wnętrza z tradycyjna stolarką (właśnie mocno anglosaską) wypełnione lekkimi modernistycznymi meblami. :)

·
Registered
565 Posts
^^tak, czasem (nie przesadzone) modernistyczne meble odbieraja takiemu wnetrzu pretensjonalnosci i nadaja taka luzniejsza atmosfere. Chociaz to nie regula bo z drugiej strony, niektore projekty z tamtej epoki strasznie mnie draznia.

1. podloga :eek:kay:

2.

3. z innej beczki, wiem ze bylo w sasiednim watku :)

·
Konstytucja głupcze!
124 Posts
^^

to podłoga - parkiet z jodełka paryską(francuską) to taka niezwykła rzecz ? ;)

to i ja zapodam pare fajnych obrazków :
1.

2. amerykańskość at it's best ;)

3. w dziecinstwie byłem chyba pinokiem bo lubie drewno ;)

4.

5.odjechane i dziwne ale mi się podoba :)
- chociaż sam stroniłbym od takiej ilości kolorów (może poza dywanem, bo lubie takie staromodne dywany)

1 - 20 of 157 Posts