SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 8 of 8 Posts

· Registered
24,819 Posts
İzmir AVM konusunda geri çünkü Avrupadaki gibi per capita pedestrian alışveriş sokakları-caddeleri çok . Zaten büyük AVM'lere gerek de yok çünkü biçok AVM'de onlarca boş dükkan var şuanda.
Ve kimse kıçını kaldırıp Mavişehir'e gitmez bence, vakitlerini de harcamazlar kocaman bi AVM'de :D It is simply so not "Izmirite".

· Registered
24,819 Posts
Forum İstanbul sıkıcı, yapay ve gayet alelade bi AVM. Tek atraksiyonu içindeki akvaryumu.
İzmir İstanbul'a göre çok daha güvenli bi şehir, çıkıp sabahın körüne kadar hiç bi huzursuzluk hissetmeden sokakta alışveriş yapabilirsin, ama İstanbul'da bunu yapamazsın. İstanbul'da AVM sayısın çok olmasının nedeni bu. Bilmiyorum dikkat ettin mi ama İzmir'de her semtte en az bi tane pedestrian alışveriş caddesi var. Yaya olmasa bile geniş kaldırımlı ve uzun, birsürü restoran, cafe, dükkan olan caddeler. Tabi İstanbul'da da bu var ama görünüşe göre yeterli gelmiyor.
Dinamizm konusunda katılıyorum ama bunun %90 nedenin siyasi olduğunu söylememe gerek yok sanırım.
Öte yandan İzmir ile İstanbul'u kıyaslamak başlı başına bi hata çünkü İstanbul bi dünya megapolisiyken İzmir sadece bi Akdeniz şehri, ve kendi düzeyindeki şehirlere göre -siyasi engellere rağmen- gayet iyi gidiyor.

· Registered
24,819 Posts
Kanyon ve İstinye Park dünya'da eşine az rastlanır cinsten AVM'ler, onlara sözüm yok, ama o tür bi AVM İzmir'e yapılma olasılığı oldukça az ve çok gerekli görmüyorum (yapılmasın da demiyorum, sadece zorunluluğu yok). Bana Agora ve Forum Bornova yetiyo ve artıyo bile (ki Forum Bornova'ya AVM demek ne kadar doğru tartışılır) :) Geriye kalan Kipa, Carrefour tarzı yerler kocaman bakkallar benim gözümde, öyle de kalmalılar. AVM manyaklığı geri kalmış Arap ve Asya ülkelerinde olan şeyler.

· Registered
24,819 Posts
Bu arada çok güzel bi açıdan çekmişsin Palmiye'yi meds, Palmiye iyi çıkmış. Aslında Kaplamalara o aptalca kareleri koymasalarmış hiçte fena olmazmış.

1 - 8 of 8 Posts
Status
Not open for further replies.