Skyscraper City Forum banner
2281 - 2300 of 3637 Posts

·
Registered
8,061 Posts
Едно дърво не бе предвидено да се засъди! Егати проекта!
Съденето на дървета не е обичайна практика в съвременното общество, въпреки че в средновековието има такива процеси, даже има прецедент със обесено дърво...

·
Registered
2,275 Posts
Съденето на дървета не е обичайна практика в съвременното общество, въпреки че в средновековието има такива процеси, даже има прецедент със обесено дърво...
ясно, значи съм старомоден

·
Registered
4,410 Posts
Хора, кажете до кого да пиша, за да изключат малоумния светофар на измисленото кръгово на Сребърна, че днеска опашката стигаше до Зоопарка! Идващите откъм Парадайс липсваха през по-голямата част от зелената им фаза...
Пробвай с някой от тези:
Дирекция ''ТРАНСПОРТНА ИНФРАСТРУКТУРА''
директор Васил Иванов Начевски 028028960/61 029801845 ул. ''Будапеща'' № 17, ет. 7, ст.702 [email protected]
Отдел ''Поддръжка на улична мрежа и съоръжения''
началник отдел Валери Асенов Велинов 028028979 029801845 ул. ''Будапеща'' № 17, ет. 7, ст.709 [email protected]

Ако не са те:
Контактен център
0700 17 310, 02 9377 303, (денонощно)
За подаване на сигнали и получаване на информация, свързани с дейността на Столична община (СО)

Пиши после, аз също бих звъннал.

·
Registered
984 Posts
ето малко и от мен от епат 1

нов/стар светофар при Билла и СЛС, не мисля, че те трябва да имат светофар, но това е ситуацията, за сега пешеходна пътека има само от южната страна на кръстовището

какво се случва по тротоара покрай сградата на ЖеПе Груп? слагат ограда!

краят на отворената част на булеварда

·
Registered
984 Posts
разбира се, тротоарът вече се използва по предназначение

след ул. Джон Атанасов вече има асфалт и почти готов тротоар

живущите в апартаментите не ъгъла ще имат хубава гледка към далекопровод

при Железарията тотоарът (част) се подсилва с бетон, не е само насип от чакъл/пясък

·
Registered
984 Posts

обратно

асфалтирано е до малко след улица Проф. Марин Големинов, посока СОП.
Като цяло, за мен, проектът щеше да е по-правилен, ако от СОП до Парадайз бяха направили 2-3 кръгови на някои от кръстовища,а по средатата да имаше разделителна ивица, а всички други улички (без кръгово при Черни Връх) да нямат възможност да излизат с ляв завой, а само с десен (а вече на най-близкото кръгво да променят посока).

·
Banned
880 Posts
Като цяло, за мен, проектът щеше да е по-правилен, ако от СОП до Парадайз бяха направили 2-3 кръгови на някои от кръстовища,а по средатата да имаше разделителна ивица, а всички други улички (без кръгово при Черни Връх) да нямат възможност да излизат с ляв завой, а само с десен (а вече на най-близкото кръгво да променят посока).
Напълно съм съгласен с това мнение! :)

Според мен подобна практика трябва да се въведе на страшно много улици и булеварди в София. За много водачи (или с друга дума - джигити) единичната или двойната непрекъсната линия е само украса върху пътното платно и не значи нищо. Единствено разделителната ивица би ги спряла.

·
Registered
13,782 Posts
Абсолютно съгласен, навсякъде където има повече от лента в посока, разделителна ивица поне от бордюри, ако не мантинели или джърсита.
Иначе и знаците, и маркировката никой не ги признава, пресен пример от вчера на Гешов - млад меринджей каращ баничарка на куриерска фирма решава, че може да си направи обратен завой и почти не убива моторист:

·
Registered
5,041 Posts
Кварталите Кръстова вада и Витоша са ужас откъм инфраструктура. Добре, че решиха да разширят бул. Черни връх, но кварталните улици са ужас. Въпросната улица Асен Йорданов преминава в улица Борис Руменов и посока кв. Витоша ако я свържат става Ангел Каралийчев. Двата квартала нямат адекватна връзка, а са съседни, същото е положението спрямо Манастирски ливади. Когато решиха, че от вилни зони ще правят квартали и се издадоха толкова разрепителни за високо строителство не помислиха ли за инфраструктура.

·
Registered
850 Posts
и ул. Асен Йораднов запад (няма улица)

Тия хора наистина нямят акъл - защо не я отвориха??? Жали се обезщетението ли пак?

·
Registered
3,695 Posts
Едно репортажче от вчера.

https://www.youtube.com/watch?v=N6pJPnFRIkA

Този репортаж достига до Вас благодарение на:
becs, edox, Делян, wiivn, atthegates, ok2, mlazarov, delineator, racata, emil2702, dikovec, kalinorela79, Stan2, davido77, subway_user, krasimirk, io_ang, Светослав Р., galicin, slavybg, Йордан С., Юлиан И., TrueBulgarian, Señor Galindo, anonymous BG section fan, TPOTOAP, Мартин П., Chevyvolt, Dragger, Ivaldo_it, 673073, begleca, bg_pop, CecoM71, momchilg, stakka, Станислав Х., cdk, Rasate, ivojekov, Usted, Ronny_Gift, kaloan, NOV USER, Pavkata, egoucm, ffilip, mmihaylov, MVKBG, vpeychev, freelanders, REAKTOR, gogo3o, nickname778, Иван Ж., Todor_Stoyanov, PEOGEO, nickytod, Me4ok, viktorlc, vbred, bojo666, harrygg, azrod, kraxx, ID A, fori, t7474, Thunderer, testche4, RossScraper, poletar, Фредерик С., Марио Ч., rumenrs, Zulum, JloKym, Andrej_LJ, OracleBG, DaveMF, nasko, Free mind, Teogop, panayotb, Solyman, Avus, aleks_pc

·
Digital.Creation
4,212 Posts
Наложително ли е според вас да се размишлява дали 2 от 6-те платна ще се превърнат в паркинг?
Не знам дали е само на моя монитор, но аз виждам само едно платно ;)

Според мен няма да е лошо да минат с една водоноска вече отворената част на булеварда, че всичко е в прахоляк и изглежда ужасно.

·
Registered
544 Posts
Този булевард определно се нуждаеше от разделителна ивица, по възможност повдигната, удароустойчива, а в един идеален свят защо не и озеленена. Но вместо това получихме обичайния асфалтиран и разчертан с тебешир герен, на който всеки ще се оправя както знае, а предимството, както винаги, е за най-наглите.

2281 - 2300 of 3637 Posts