SkyscraperCity banner

2941 - 2960 of 3637 Posts

·
Небостъ&
13,536 Posts
btw, "директното" платно от Черни Връх посока СОП-Запад трябва да е двупосочно, по ОУП, както от другата страна (при Драгалевци).
Интересно е, защо не са го направили още при изграждане на ПВ СОП-Черни Връх

https://www.google.bg/maps/@42.6432401,23.3125971,18z?hl=en

тоест от локалното на СОП след кръгово (посока запад) трябва да има къса лента за включване в този път, и става нещо като кръстовище при Фантастико.

това трябва да е двупосочно https://www.google.bg/maps/@42.6436358,23.3130235,3a,75y,125.6h,78.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1snvnsBiRGN13v38Ni5h23YA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
Тази връзка е абсолютно безсмислена след построяването на кръговото. За да стигнеш до нея, вече си минал през кръговото, през което си можел да се отклониш към пътя, с който прави връзка.
Това е остатък от стария проект, при който нямаше кръгово а само права естакада на Черни връх над СОП. Тогава всички връзки между двата пътя трябваше да се осъществяват през тези уши на полудетелината.
Аз лично не съм виждал някой да ползва връзката от южна страна... сигурно минава една кола на няколко часа, и то за да иде там, където може да иде от Черни връх също.

·
Registered
21,419 Posts
Единствения смисъл на двупосочни уши на полудетелината е ако те обслужват някакви прилежащи терени и то да се осигури по-бърз достъп до тях.

·
Registered
338 Posts
Тази връзка е абсолютно безсмислена след построяването на кръговото. За да стигнеш до нея, вече си минал през кръговото, през което си можел да се отклониш към пътя, с който прави връзка.
Това е остатък от стария проект, при който нямаше кръгово а само права естакада на Черни връх над СОП. Тогава всички връзки между двата пътя трябваше да се осъществяват през тези уши на полудетелината.
Аз лично не съм виждал някой да ползва връзката от южна страна... сигурно минава една кола на няколко часа, и то за да иде там, където може да иде от Черни връх също.
Аз почти ежедневно я ползвам тази връзка в посока ЧВ> СОП ЮД в западна посока и си е много удобна. По мое наблюдение около 30-40% от сутрешния трафик от ЧВ (в интервала 8-9 часа) си я ползва тази взъзка. За обатната посока няма как, понеже няма вход от към СОП, но и както се писа по-горе няма никакъв смисъл, поне докато не се построи нещо в "острова" каквито индикации за сега няма никакви

·
Registered
13,460 Posts
На ход в неопределено бъдеще са следващите улици там в района - Т.Джабаров и Й.Бакалов към ЮД, изграждане на Васил Стефанов между бул.България и Черни връх, продължение на Костенски водопад към В.Стефанов.

·
Registered
1,094 Posts
На ход в неопределено бъдеще са следващите улици там в района - Т.Джабаров и Й.Бакалов към ЮД, изграждане на Васил Стефанов между бул.България и Черни връх, продължение на Костенски водопад към В.Стефанов.
Продължението, както и прилежащата канализация на Костенски водопад към В. Стефанов ще бъдат изградени другата година. Трябва първо да приключат отчужденията там.

·
Registered
138 Posts
Продължението, както и прилежащата канализация на Костенски водопад към В. Стефанов ще бъдат изградени другата година. Трябва първо да приключат отчужденията там.
В по-напреднал стадии ли е този проект от разширението на Тодор Каблешков, ако изключим може би най-голямата спънка - отчужденията ? Съмнявам се да започнат строителни работи и по двата едновременно.

·
Lachezar Atanasov
517 Posts
Хубавата новина (освен своевременното завършване и на пръв по глед приличното изпълнение) е, че почти няма паркирали автомобили! Дано и занапред е така! :)

п.с. по мое мнение едни джърсита няма да са излишни най вече за опитващите се да излизат с ляв завой от имотите си.

Честито за новата придобивка на всички! :)

·
Registered
1,094 Posts
В по-напреднал стадии ли е този проект от разширението на Тодор Каблешков, ако изключим може би най-голямата спънка - отчужденията ? Съмнявам се да започнат строителни работи и по двата едновременно.
Не знам, честно казано. Тази информация е от община Триадица.

·
Registered
261 Posts
Тествах го днеска - от Вапцаров до кръговото и после обратно. Много добре е станало, дясната лента си беше използваема с изключение на едно място където имаше бетоновоз и малко багерче. Единсрвения минус е че хоризонталната маркировка тотално не се зачита, всеки втори който видях караше върху защрихованите участъци между платната.

·
Registered
214 Posts
Супер е станало, днес го сефтосах сутринта :) Пробвах цялото трасе, от румънското до Околовръстното и Черни връх, с ляв завой от Вапцаров към Дуков, отне не повече от 10 минути. Единственото, което забелязвам като потенциален проблем е на кръстовището на Дуков и Черни връх, има само една лента за ляв завой за да продължиш към Околовръстното. Червеното е дълго и при час пик не се минава толкова бързо, като за "транзитно" трасе. Иначе по Черни връх, коли на аварийки единствено при железариите, но там мисля, че няма какво да се направи. Все някой ще спира на аварийки за да напазарува нещо. Но само там ако е, ще го преживеем :)

·
Registered
549 Posts
Първи впечатления и от мен:

Пътувах с 98 тази сутрин малко след 8.30ч. Нямаше паркирали коли или такива за кратко в дясната лента на булеварда и рейса стигна бързо, но само до...бензиностанцията Еко. Оттам започна колоната от чакащи МПС, плътно и в двете ленти за светофара с ул.Филип Кутев. Добре е, че има спирката малко след бензиностанцията и там слязох от рейса. От нея пеш до МС Витоша.

Т.е. пак непривлекателно за ползване за градски транспорт за Бистрица. За бистричани истината е директната линия до МС БПС, за която вече 2г. отхвърлят от комисията по транспорт към СО.

За булеварда много добре като за София откъм качество на изпълнение в последните 2г. Обаче много липсват дърветата - без тях тротоарите са много "голи".

·
Registered
538 Posts
В петък вечер и събота сутрин ми направи впечатление присъствието на няколко паяка едновременно, които разчистваха Черни връх между Кошарите и Райския център. Дано не е било само за откриването на булеварда това. Иначе тази сутрин към 9 нямаше коли както е обикновенно...

·
Registered
38 Posts
разчистваха ли ?
аз видях в петък 2 броя движеха се от кошарите към мола подминаваха спрелите "за малко" и като стигнаха до ул Орел направиха обратен и пак отидоха към кошарите. Доста се чудих но не успях да си обясня "поведението" им

·
Registered
1,715 Posts
Аз от ул. Димитър Манчев слезох пеша днес по Черни Връх - и слава Богу, че реших да ходя пеша. Тапата наистина започва от бензиностанцията Еко надолу - като се появих на булеварда ме задминаха 64 и 98. Когато аз бях на Сребърна и Черни Връх двата автобуса бяха все още някъде на строежа на БМВ (разбирай - малко след ул. Филип Кутев).

Иначе потвърждавам и за неспазването на хоризонталната маркировка - брутално е! Масово се кара по "островите" с боя, между двете ленти, през 50 метра се сменят ленти без мигач и прочее. По-голяма селания в София не съм виждал - дори и на Симеоновско :(

·
Registered
105 Posts
Снощи направих едно кръгче , като изключиш гърбиците другото е идеално. Нямаше паркирани коли. :)

·
Registered
948 Posts
В София маркировка НЕ СЕ спазва!
Стоп линия, осева линия, двойна непрекъсната, изкуствени острови - всеки си кара както си реши.
Защо? Защото няма НИКАКЪВ контрол на уличното движение.
Няма глоби за маркировка. Няма глоби за минаване на червено. Няма глоби за паркиране. Няма глоби за отнемане на предимство. Затова всичко навсякъде е задръстено, защото в еднопосочни се кара в насрещното, навсякъде всеки се прережда и пресича двойно непрекъснати линии, обратно завои по булеварди и какво ли още не.
Затова колкото и булеварда и пробиви да се построят, няма ли контрол - нищо няма да се промени и трафика ще е такъв.

·
Registered
361 Posts
Днес мисля, че всеки се е юрнал по Черни връх, за да види как е. Колеги, които минават по Симеоновско казаха, че там не е имало коли.

Ако не бяха дали по ТВ, че се открива никой нямаше да има, но все пак нали за хората се прави трябва да се съобщава. Жалкото е, че съобщението имаше по-скоро политическа насоченост.

2941 - 2960 of 3637 Posts