Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Moderator
Joined
·
30,856 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Moderator
Joined
·
30,856 Posts
Discussion Starter · #8 ·
bunu anımsattı,
 

·
Moderator
Joined
·
30,856 Posts
Discussion Starter · #10 ·
uydu görüntülerine göre çalışmalar devam ediyor, çok ilerlenmemiş sanki ama çalışan kamyonlar görünüyor.
 

·
Registered
Joined
·
385 Posts
Etrafında böyle yeşillikler de olacak mı? Dikey mimariye karşı değilim, çok beğenirim hatta. Fakat ülke boyunca hep dikey mimariye, plansız sokaklar. Umarım bunların etrafında yeşillik dolu, yatay mimari gelir. Bu tür güzel projeler de hakkını alır
 

·
Moderator
Joined
·
30,856 Posts
Discussion Starter · #18 ·
TMSF, arsasını konut projesi yapılması için önce Bilal Erdoğan’ın arkadaşının ortağı olduğu şirkete verdi. Ardından “İnşaat faaliyetinin bu firmayla yapılamayacağını” belirterek sözleşmeyi feshetti. Sözleşmeyi fesheden TMSF şirkete 45 milyon TL’lik ödeme yapmak zorunda kaldı.Sayıştay denetçileri, TMSF’nin İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan Ataşehir’deki arazisini önce kat karşılığı inşaat yapılması için Aksüs Yapı ve Entegre Atık İşletmeleri Şirketi’ne verdiği ve ardından da sözleşmenin sonlandırılması nedeniyle TMSF kasasından şirkete tam 45 milyon TL’lik ödeme yapıldığını tespit etti.

TMSF, sözleşmesini iptal ettiği Ataşehir’deki arsa üzerine yapılacak olan “Ataşehir Modern Projesi A, B, C Blok konut, işyeri sosyal tesisler inşaatı” işi için geçen aylarda pazarlık usulüyle yeni bir ihaleye çıktı. İhaleyi 280 milyon 400 bin TL teklif veren Mustafa Ekşi-İlk Yapı İnşaat ortaklığı aldı.

 
1 - 20 of 24 Posts
Top