SkyscraperCity banner

1 - 20 of 117 Posts

·
on tour
154 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Temat dedykowany tym, co twierdzą że w Polsce jest źle.

Fotki będą przedstawiać ścisłe centrum greckiej stolicy.

No to jedziemy :

cdn...

·
Registered
5,671 Posts
To dzielnica po przejściu antyrządowej manifestacji (tam gdzie były te liczne starcia z policją), czy to po prostu tak ich kryzys dopadł?

·
on tour
154 Posts
Discussion Starter · #6 ·
To nie jest niestety żadna dzielnica, to samo centrum a dokladnie te ulice na czerwono:

·
Let's go digging
7,968 Posts
Eeeech, kilka lat temu zdarzyło mi się mieszkać w hoteliku w tej wyklętej dzielnicy, niedaleko placu Omonoia i byłem szczerze mówiąc zaszokowany. Ale to i tak był pikuś, ponieważ zachciało nam się raz skrócić drogę - i w ten sposób trafiłem chyba na ulicę pokazaną przez ciebie w pierwszym poście albo bardzo podobną. No ja dziękuję, to był hardkor, czułem się tam jak gdzieś na Bliskim Wschodzie. Czarnoskórzy mieszkańcy patrzyli na nas jak na zjawisko. Jak zobaczyliśmy jak idzie w naszą stronę grupa kilku murzyńskich wyrostków po prostu zrobiliśmy w tył zwrot i dali nogę. Może się to choć trochę dziś zmieniło, ale w każdym razie dla ciebie - szacuneczek że odważyłeś się tam robić zdjęcia... Ja byłem szczęśliwy że żyję :nuts:

·
Polska wielonarodowa!!
331 Posts
Jak widać bogactwo nie zawsze idzie w parze z zadbaniem. Grecja bogatsza od Polski, a wygląda na bardziej zaniedbaną i chaotyczną.
A zdjęcia spoko;)

·
foto-ml.pl
18,271 Posts
Zawsze myślałem że zła opinia o Atenach to po prostu efekt porównania do miast Włoskich czy jeszcze bardziej zadbanych Hiszpańskich. A tu rzeczywiście Ateny wyglądają jak bliski wschód :nuts:
Ja co prawda byłem w Grecji, ale tylko na Krecie i tamte mniejsze miasteczka jednak trochę lepsze wrażenie sprawiały. Ale i tak zawsze mnie dziwią te statystki bo nigdzie nie umiem dostrzec tego że Grecja jest od nas bogatsza.

Zdjęcia świetne , czekam na więcej :eek:kay:
Pojawią się też z bardziej 'turystycznych' miejsc jak akropol itp? :)

·
Registered
3,773 Posts
Bylem w Atenach (lata 90) i w Salonikach, Ateny faktycznie były chaotyczne i brudne ale juz Saloniki wygladaly bardzo dobrze.

·
Registered
4,248 Posts
Niedawno widziałem reportaż o Atenach w ramach programu "Kronzuckers Kosmos". Dieter Kronzucker jest starym i bardzo szanowanym dziennikarzem w Niemczech. Pokazał miasto wszechstronnie. Co jest naprawdę szokujące to ilość imigrantów. W reportażu występowała stara Greczynka. Opowiadała, że jest jednym z ostatnich "greckich" mieszkańców w śródmieściu a nie chce się wynieść bo raz, że przeżyła tu całe życie. Dwa, że mieszkanie musiałaby sprzedać za grosze. Reszta mieszkańców to głównie przybysze z Albanii, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Filipińczycy, Północna Afryka. Rozwaliła mnie scena jak kilka tysięcy muzłumanów w piątek zebrało się na placu przed uniwersytetem i wpólnie modliło się na klęczkach.

Natomiast wczoraj w ramach "opowieści kryzysowych" pokazano jedną z głównych ulic handlowych (nie pamiętam nazwy ale nie Ermou), gdzie od początku kryzysu zbankrutowało 200 (dwieście) sklepów i straszą tylko poobklejane i pomazane wystawy.

Sam w Atenach byłem w 2004 podczas olimpiady i miasto zrobiło na mnie wtedy bdb wrażenie.

·
Registered
298 Posts
Te zdjecia mialy szokowac? :) Ja nic szkolujacego w nich nie widze. Ateny jakie zapamietalem. To miasto w ktorym zdecydowanie najlepiej mi sie pracowalo. W sumie to nawet nie czulem, ze pracuje, dzieki wyluzowaniu greckich wspolpracownikow. A w wolnych chwilach do Vouliagmeni na plaze :)
Moze mam troche zafalszowany obraz, bo bylem tam przeddzien igrzysk w 2004, wiec panowal szal inwestycyjny, ale w sumie to powodowalo to tylko jeszcze wiekszy balagan (i smieszne akcje w stylu: "wracam z biura jednego dnia droga dziurawa, a nastepnego rano juz jest nowiutki asfalt")

·
Nowohucki Karlus
951 Posts
Co jest naprawdę szokujące to ilość imigrantów. W reportażu występowała stara Greczynka. Opowiadała, że jest jednym z ostatnich "greckich" mieszkańców w śródmieściu a nie chce się wynieść bo raz, że przeżyła tu całe życie. Dwa, że mieszkanie musiałaby sprzedać za grosze. Reszta mieszkańców to głównie przybysze z Albanii, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Filipińczycy, Północna Afryka.
O to to. Moi znajomi Grecy potwierdzają- Ateny to najmniej greckie miasto Grecji!!! (w kwestii ludnościowej).
Zdjęcia- hmm, mam dość oczywiste i jednoznaczne skojarzenia ze Stambułem i innymi miastami bliskiego wschodu (np. Adana).

Ja sam w Atenach byłem w 1999, więc w wieku, w którym o wiele bardziej człowiek interesuje się jakie lody dostanie od rodziców i gdzie jest najbliższy MC niż tym, w jaki sposób zabudowane jest centrum. Szczerze to z tej wycieczki pamiętam najbardziej Akropol, stary stadion olimpijski i zmianę warty, ale po niedawnych rozmowach z moimi greckimi znajomymi mniej więcej spodziewałem się obrazków takich jak powyższe.

·
Neen, man!
3,440 Posts
Nie zdawalem sobie sprawy, ze stolica jakiegokolwiek panstwa w UE (a w szczegolnosci panstwa "starej" UE) moze tak zle wypadac. Nie bylem w Atenach, wiec specjalnie rozpisywac sie nie bede, ale po fotkach zaprezentowanych przez Flc 82 odnosze wrazenie, ze juz Iran jest bardziej zadbany (watek obok). Wiele panuje stereotypow o Grekach, ale myslalem, ze wszelkie negatywne opinie sa mocno przesadzone, tymczasem to co tu widze i czytam to makabra jakas.

BTW, powaznie muzulmanie modla sie tam masowo na ulicy? Kiedys slyszalem, ze podobno we francuskich miastach mozna takie obrazki zobaczyc, ale sam nigdy sie z czyms takim nie spotkalem, wynika to chyba z pasywnosci wladz, ze nie odsylaja wiernych do meczetow tylko pozwalaja sie im modlic na ulicy.

·
człowiek ze wschodu
93 Posts
Jak widać bogactwo nie zawsze idzie w parze z zadbaniem. Grecja bogatsza od Polski, a wygląda na bardziej zaniedbaną i chaotyczną.
A zdjęcia spoko;)
Czy rzeczywiście bardziej zaniedbana? Jak na razie to syfu porównywalnego z Wrocławiem czy Łodzią Autor wątku nie pokazał. Zaparkowane auta na ulicach też lepsze. Zobaczymy dalej.

Zapowiada się ciekawy wątek :cheers:

·
Registered
298 Posts
Nie zdawalem sobie sprawy, ze stolica jakiegokolwiek panstwa w UE (a w szczegolnosci panstwa "starej" UE) moze tak zle wypadac.
No ale wszystko sie da o tym miejscu powiedziec, tylko nie to, ze jest nudne ;) (BTW: jak byscie chcieli z AMS przyklad miejsca, w ktorym mi sie podobalo, nie tak jak w NL, to wlasnie w tym watku sa jego zdjecia :D)

·
Registered
1,979 Posts
Czy rzeczywiście bardziej zaniedbana? Jak na razie to syfu porównywalnego z Wrocławiem czy Łodzią Autor wątku nie pokazał. Zaparkowane auta na ulicach też lepsze. Zobaczymy dalej.

Zapowiada się ciekawy wątek :cheers:
Oj, wierz mi, takiego syfu jak w okolicach Omonii w lecie to we Wrocławiu w centrum i nawet poza centrum nie uświadczysz... Na średnią architekturę nakłada się tu klimat i mix społeczny - multi-kulti ewidentnie Grekom nie idzie. Ze trzy lata temu miałem krótki wyjazd w delegację tam w sierpniu i chyba poznałem Ateny i Greków od najgorszej strony:
- hotel blisko Omonii (bo babeczka co takie sprawy u nas załatwia myślała, że jak centrum to fajnie, też tak myśleliśmy :lol:)
- okolice Omonii, tuż obok Akropolu - w dużej mierze obraz nędzy i rozpaczy
- sierpień - można zdechnąć na zewnatrz od upału - strasznie biało-szaro (nie ich wina - taki klimat), na wiosnę pewno zielono
- a że upał i śmieci pełno, to śmierdzi...
- przyjechaliśmy robić dla Greków, płacili za każdy dzień - przez pierwsze dni totalnie olewali temat i koniec końców g... z tego wyszło
- kuchnia rodzima - nudna - jakieś mięcha preferują, coś jak Turcy co w sumie nie dziwi
- dużo jakichś kikutów niepokończych budynków (goły beton ze zbrojeniem w upale jakoś dodatkowo rani ;) ) - potem gdzieś doczytałem, że specjalnie tak robią, żeby podatków nie płacić - nie wiem czy to prawda
- zamknięty Akropol w remoncie przepełnił czarę goryczy ;)

Byłem też w paru miejscach poza centrum, było dużo lepiej, ale bez rewelacji. Co na plus to:
- kilka górek z których jest fajny widok na miasto - które jednak z tej perspektywy wygląda w sierpniu jak płaski kopiec termitów z uwagi na brak zieleni
- metro
i... to tyle pozytywów :dunno: Niestety nie było czasu żeby wypożyczyć samochód i zobaczyć okolicę, bo to czasem wiele zmienia w odbiorze...

Na pewno byłem tam za krótko i pewno trochę w pechowym terminie, ale tzw. pierwsze wrażenie miałem wręcz odrzucające. Totalny zawód jak na legendę i w sumie status chyba 4 milionowej metropolii. Nie chcę być niesprawiedliwy, i kiedyś wpadnę tam jeszcze raz na wiosnę, bo na wiosnę każde Śródziemnomorskie miasto lepiej wygląda.

Btw. jak samolot powrotny nadlatywał nad Warszawę to pierwszą moją myślą było "Kurka, jaka ta nasza stolica jednak zielona, fajna i ładna jest" :nuts:

1 - 20 of 117 Posts