Skyscraper City Forum banner
1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
829 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zdjęcia z wypadu na Euro. Wiedeń - Graz- Klagenfurt, a dalej jeszcze na Villach i lekki Salzburg, czyli cały czas na zachód. Nim dalej tym wyżej a zarazem ciekawiej. Żałuje, że nie dane mi było zobaczyć jak to wszystko wygląda jeszcze bardziej na zachód, gdzie już bliżej jest do Szwajcarii.

Sieć obwodnic/autostrad w Wiedniu

się buduje

W kierunku na Graz

szeroko i pusto

Zaczynają się pierwsze wzniesienia

Odbicie na Klagenfurt

Autostrada za Klagenfurtem, w kierunku na Villach. Droga wiedzie wzdłóż ponad 15km jeziora.

na prawo patrz

Pit Stop w mieścinie (Malta?)

Zobaczyli co mieli zobaczyć. Powrót do Wiednia. Autostrada za Graz'em

na lewo tunel na prawo tunel, a i tak budują kolejne

a i most się znalazł

Wjazd do Wiednia od strony Grazu

Takie lekkie LA ;)

za nawigacją "za 100m zjedź z autostrady i... przygotuj się na wjazd na autostradę" i tak 4 razy

iśc, ciągle iść, w stronę słońca

cdn, już bardziej krajobrazowo :)

·
°°°°°°°°°°°°
2,873 Posts
ladne autostrady. ale te znaki sa beznadziejne. te krzywe, dlugie strzalki :eek:hno:

·
Registered
1,381 Posts
Tez troche pojezdzilem po Austrii ze wzgledu na Euro i na wypad w Alpy... moze wkleje niedlugo pare zdjec :).

Na minus zaskoczylo mnie to, ze raz trzeba zaplacic za winietke a potem jeszcze 2 raz za przejazd autostradami albo tunelami na bramkach... mogliby sobie wybrac jeden sposob a nie 2 razy gola :)

Poza tym tunele w Austrii maja chyba wyjatkowo slaba wentylacje ... czasem mozna sie udusic od spalin :) W Niemczech jakos to lepiej pod tym wzgledem wyglada...

·
Registered
829 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Na minus zaskoczylo mnie to, ze raz trzeba zaplacic za winietke a potem jeszcze 2 raz za przejazd autostradami albo tunelami na bramkach
W którym miejscu się płaci na bramkach/tunelach ?:) Mnie na szczęście ten zaszyt ominął :)

·
Moderator
19,582 Posts
na A9 (Linz - Graz) za tunelem Bosruck i przed Gleinalm (dwie bramki).
na A10 (Villach - Salzburg) pomiędzy tunelami Katschberg i Tauern (jedna wspólna bramka); opłatę można też uiścić na stacjach benzynowych i parkingach.

Wentylacja jest słaba, bo to sa długie tunele (5-7 km), za to dwustronne.

·
Registered
1,381 Posts
na A9 (Linz - Graz) za tunelem Bosruck i przed Gleinalm (dwie bramki).
na A10 (Villach - Salzburg) pomiędzy tunelami Katschberg i Tauern (jedna wspólna bramka); opłatę można też uiścić na stacjach benzynowych i parkingach.

Wentylacja jest słaba, bo to sa długie tunele (5-7 km), za to dwustronne.
na A71 w Niemczech jest tunel prawie 8 km i nie ma problemow z wentylacja (fakt, ze 2 rurki sa :) ).

Bramki sa nie tylko na autostradach. Zaplacilem tez 10 euro za przejazd tunelem Ferbtauern na zwyklej drodze krajowej.

·
Registered
829 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Takie same widoki podziwiał Frodo szukający drogi do Mordoru :)

Magiczne źródełko

Tama jest zlokalizowana na końcu 14km trasy za którą pobierają opłatę, chyba 18 euro. W czasie tych 14km wjeżdzamy o 1000m w górę. Aby było ciekawiej, gdy mineliśmy PPO zapaliła nam się rezerwa paliwa :)

Jezioro w dole

Jest cywilizacja ale oscypków nei mieli :)

Miejscowość Mixnitz i kładki wiodące wzdłóż "kanionu" którym płynie strumyk z efektownymi wodospadami.

Tam trzeba dojść, wydawało się, że to będzie koniec a to był dopiero pierwszy pit stop

tłoku jakoś nie było

Po 3h doszlismy na szyt. Na tablicy informacyjnej było napisane, że trase pokonuje się w 2h a więc do minimum olimpijskiego nam sporo brakło. Trudno, w Pekinie sie raczej nie zobaczymy.

Wiedeń

Wiadukty kolejowe, 3 w 2

Zentrum

I na koniec standardowy kadr. Teraz dopiero się spostzregłem, mimo, że zdjęcia robione dzień przed meczem Polska-Austria to miasto jakoś nie toneło w kibicach:) Za to przybyszów z Azji mnóstwo, troche tak na "chama" się wpraszają :)

·
Moderator
19,582 Posts
Super widoki, znakomite zdjęcia. Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że warto pojechać zwiedzić Austrię. I miejska i górską.

·
Registered
1,381 Posts
warto, warto... krajobrazy sa niesamowite. Jedynie oznakowanie szlakow turystycznych jest moim zdaniem bardzo slabe.

Ja ze swoimi zdjeciami jeszcze chyba troche poczekam :).

·
SMS -Stoł. Miast. So
243 Posts
Kiedys przejezdzalem przez Wieden nocą i urzekla mnie jakas wieżyczka która była pięknie oświetlona w wielu kolorach. Fantastycznie to wyglądało:) Tylko, że nie wiem, co to za budowla. Może to katedra? Bynajmniej wyglądała jak jakiś obiekt sakralny jeżeli chodzi o kształt budynku

·
stop!
122 Posts
Kiedys przejezdzalem przez Wieden nocą i urzekla mnie jakas wieżyczka która była pięknie oświetlona w wielu kolorach. Fantastycznie to wyglądało:) Tylko, że nie wiem, co to za budowla. Może to katedra? Bynajmniej wyglądała jak jakiś obiekt sakralny jeżeli chodzi o kształt budynku
Może chodzi Ci o spalarnię śmieci?

1 - 12 of 12 Posts