SkyscraperCity banner

1 - 20 of 452 Posts

·
Registered
17,413 Posts
Discussion Starter #1
Zapraszam do zwiedzania pięknego kraju jakim jest Austria. Oprócz Wiednia będzie tutaj Linz, Graz, Innsbruck, Salzburg i trochę Alp. Z największych miast mnie najbardziej przypadł do gustu Salzburg. Pomimo tego, że Innsbruck jest fantastycznie położony w Alpach wysokich (a ja lubię góry) to Salzburg położony w niższych Alpach wydawał mi się najciekawszy, jest to miasto z duszą, pełne klimatu. Minusem są rzesze turystów. To co jeszcze wyróżnia Salzburg od pozostałych miast Austrii jest siec trolejbusowa, podczas gdy w innych miastach obecne są tramwaje.

Od Salzburga zaczniemy. Miasto jest otoczone wzniesieniami i takim skałami. Tutaj tunel łączący centrum miasta z inna dzielnicą. Tutaj mieliśmy hotel, więc tunel pokonywaliśmy nieraz 4 razy dziennie.

·
Autostradowy Leming
9,625 Posts
Zapowiada się interesująco :) To ostatnie zdjęcie to przypadkiem nie z jakiegoś zadupia w Polsce? Jakaś tragedia. Ale te skały miażdżą :)

·
Niosący ponton
Dass ich froh bin, darf nicht sein
400 Posts
Ja od 2 lat nie mogę się zebrać, żeby wrzucić fotorelację z Mozartstadt ;) Ale potwierdzam odczucia drugiejstrony. Po pierwszej wizycie w Salzburgu byłem delikatnie mówiąc rozczarowany. Plac wokół katedry wyasfaltowany, przed domami Mozarta normalny ruch uliczny tzn. auta dostawcze rozładowujące towary itp.p. To już bardziej podobają mi się centra polskich miast z brukowanymi ulicami, latarniami gazowymi itd. No ale tych tłumów turystów to może pozazdrościć każde polskie miasto :)

·
WiFi na 4 kreski
8,866 Posts
ja jak zwykle zamawiam tez kadry pozamiejskie :)

·
Let's go digging
7,968 Posts
No no, kolejny twój wątek zdjeciowy, ciekaw jestem na ile ci starczy wytrwałości ;)

Mam ochotę na Salzburg od dawna, ale jakoś mi nie po drodze. Nawierzchnie z połatanego asfaltu mogą rzeczywiście dziwić, ale to też jest standard w sąsiedniej Szwajcarii czy Włoszech... w sumie najważniejsze iż te łaty są często równiejsze niż świeży asfalt kładziony u nas na remontowanych drogach ;). Za to patrząc na stan budynków, nie ma się czego przyczepić.

Niesamowite jest zestawienie z tymi skałami w tle... rzeczywiście tak trochę włosko wygląda

·
Registered
17,413 Posts
Discussion Starter #12
O ile co do zadbania budynków nie można mieć zastrzeżeń to co co nawierzchni ulic Austriacy chyba nie przywiązują uwagi w takim stopniu jak Niemcy. Częściej na chodnikach widuje się asfalt niż kostkę. Wyjątkiem jest Innsbruck, ale tam ostatnio sporo ulic w centrum zrewitalizowano. W Salzburgu na jednym z głównych placów było nawet żwirowisko. Pokaże to za niedługo. Czuć włoskie klimaty, tym bardziej, że na mieście kręciło się pełno Włochów. Zresztą dla nich Austria jest na wyciągniecie ręki.

·
Registered
5,662 Posts
Salzburg kojarzy mi się tylko z kierunkiem na autostradzie, gdy jedzie się z Polski, przez Brenner do Włoch ;) Nie spodziewałem się, że jest tam tak ładnie. Ta brama do miasta wykuta w skałach i tunel dla pieszych robią wrażenie :) Ciekawe skąd tam tylu Włochów? Raczej Niemcy powinni mieć najbliżej. Co do asfaltu, może i połatany, ale za to jak czysto na ulicach.

·
Registered
17,413 Posts
Discussion Starter #14
^^ Niemców pewnie też dużo tam jest. Trudniej ich odróżnić od Austriaków ;) Idziemy dalej

Na salzburskiej starówce takie przejścia to czasem jedyne łączniki miedzy placami i uliczkami. To przejście należy do większych

·
Amore infinito
2,503 Posts
O ile co do zadbania budynków nie można mieć zastrzeżeń to co co nawierzchni ulic Austriacy chyba nie przywiązują uwagi w takim stopniu jak Niemcy. Częściej na chodnikach widuje się asfalt niż kostkę. Wyjątkiem jest Innsbruck, ale tam ostatnio sporo ulic w centrum zrewitalizowano. W Salzburgu na jednym z głównych placów było nawet żwirowisko. Pokaże to za niedługo. Czuć włoskie klimaty, tym bardziej, że na mieście kręciło się pełno Włochów. Zresztą dla nich Austria jest na wyciągniecie ręki.
Mieszkając przez pewien czas w Wiedniu też nie mogłem się temu nadziwić, bo mąciło to trochę klimat zabytkowego centrum. Dla lokalsów było to jednak normalne - tłumaczyli, że asfalt jest praktyczniejszy niż kostka dla podróżnych z walizkami na kółkach i dopóki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego nie mają zamiaru tego zmieniać ;)

1 - 20 of 452 Posts