SkyscraperCity banner

3281 - 3300 of 3313 Posts

·
Apostol Premiuma
1,320 Posts
Ništa, zatvorit sve u Zagreb i to je to. Na pašnjake i šume van Zagreba naselit ove ''migrante'' da ne zjapi bezveze prazno i još ogradit ogroman zid oko Zagreba da nitko ne vidi unutra niti van. To je jedino rješenje, kakve ceste, kakvi bakrači, ionako ovi sa Ursusima neće nikud...

·
argumentirani cinik
1,788 Posts
Sta cemo sa Pozegom?

Rjesenje? Evo nemam pojma. Ovisiti o drvnoj industriji nema smisla, kod nas sjeca nije selektivna nego clear cut. Sva druga industrija koja je postojala znate radi koga je postojala... Kad su ti ljudi osli, nestala je i industrija, i nekakvo zajednicko trziste.

Sta sad tamo napraviti? Nit ima ljudi koji bi tamo radili, nit ima nekakvih resursa osim drvne gradje, eventualno neki turizam razvijati, ali ni to se nemoze jer je dosta toga minirano.

·
...
810 Posts
Što sa Požegom? Ako se misli na drvnu industriju i preradu ona postoji,plaće radnika nisu top ali eto rade,postoji i tvornica čokolade,peći itd,rekoh nisu plaće velike ali još nisu propali. Požega je izgubila stanovništva kao i 90% Hrvatske,e sad koje su to brojke ne znam,bit će popis uskoro pa će se sve vidjeti.

Miniran je dio Papuka i Psunja prema Pakracu i Lipiku,to je nažalost kraj gdje života više nema i sumnjam da će ga ikad i biti,no nikad nije bio nešto izrazito naseljen,većinom srpska populacija koja je nestala prije 30 godina.Okolina je prelijepa samo ima dosta minski sumnjivog područja.

A što se tiče Siska i autoceste ako su je već započeli neka je i završe onako kako bi bilo najbolje za lokalnu populaciju,sumnjam da su u pitanju neki veliki novci.Činjenica jest da županija rapidno gubi stanovništvo,no gubi i Karlovačka županija,i Bjelovarska,i to velike brojke,u odnosu na vrhunac svih tih županija po broju stanovnika minusi su najmanje 50,100 000 ljudi.

Ako tako gledamo onda 70% Hrvatske nema budućnosti,ostaje Zagreb,Istra i gradovi uz more.Naravno nitko ne očekuje da se može dogoditi čudo u mjestima kao što je Dvor ili Glina,ali zašto se ne bi mogli izvući gradovi kao Sisak i Petrinja,dovoljno su veliki da se može oke živjeti u njima,a da se radi u Zagrebu.

·
Registered
1,194 Posts
Nemojte bit prepesimistični - puno veće zabiti u Austriji žive bolje nego zagrepčani. I mali gradići i sela imaju svakakve industrije, ne samo turizma. Treba samo uvezati naše gradiće u eu proizvodne lance. Nije danas šumarstvo glavno - to je bilo u 19. Stoljeću. Ono što nas zeza je birokratiziranost i nepoduzetnost lokalne vlasti, s iznimkom Medjimuraca, Istrijana, Varaždinaca... kako se svjetski dobre vojne kacige mogu proizvoditi u medjimurskoj zabiti, odlični pištolji i puške u Karlovcu, svjetski jaka IT kompanija sa sjedištem u Vodnjanu... samo nam treba više takvih priča... a dobra povezanost pomaže, i telekom povezanost i dobre komunalije i sve vrste prometne povezanosti...

·
Registered
103 Posts
Ipak smo dočekali da i ova rasprava krene u četnike, ustaše i partizane.
E pa dragi moji kad se već spominju Zagorje, Međimurje, Istra,... napomenut ću vam samo da ti krajevi nisu razvijeni zbog toga jer imaju AC nego zbog radnih navika suprotnim stanovništvu na području Banovine i Korduna. Jbg dragi moji genetika je rekla svoje, a znamo gdje i kome genetski pripadaju Krđani (i oni do devesprve i današnji), a gdje i kome Zagorci. Možete vi pisati 1 000 000 postova i idućih 100 godina o razrušenosti u jebenom ratu koji je završio prije 25 godina, ali činjenica je da krđani nemaju radne navike i da im je puno jednostavnije živjeti od socijalke ili eventualno raditi kao zaštitari i laprdati o 'rvatstvu ako su se dotepli odbosne ili laprdati o ugroženosti ako su tu bili prije devesprve. Iz prve ruke znam za situaciju u firmi iz Moslavine (ne bi čovjek vjerovao, ali i u unutrašnjosti ima općina koje moraju tražiti radnu snagu okolo) u kojoj su krđani do prošle godine plaćani po učinku. Do tada su još nešto i napravili iako im je glavni cilj bio zaraditi za ožujaner. Od kada su plaćeni po satu, radni učinak im je adekvatan radnom učinku krepane kokoši. Čast izuzecima, ali uglavnom je ovako. Istina da je nekada taj kraj živio dobrim dijelom od stočarstva i Gavrilovića no tih ljudi više nema a i za tako nešto ne treba AC već je dovoljna željeznica i cesta do Popovače za šlepere.
Uostalom, sami Sisak je najbolji primjer susreta dvaju svjetova gdje imate situaciju da dobar dio ljudi iz grada (pogotovo obrazovanijih) Caprag dan danas doživljava kao Bronx.
Dakle još jednom. Ni sto AC ne može pomoći u razvoju nekoga kraja ako stanovništvo tog kraja nema volju i želju za radom. I... nemojte mi molim vas samo spominjati Željezaru u kojoj je taj "jadni" narod radio prije rata jer svi jako dobro znamo kako su funkcionirale raznorazne Željezare, Prvomajske,...

·
Registered
1,194 Posts
^^

Ne kužim vezu s A11 autocestom. A ni tko je prije tebe spomenuo dotične teme.

U SMŽ su inače sad 90% Hrvati, a bili su znatna većina i prije rata na području cijele županije. Hrvatska sela su manje-više sva kajkavska, skroz do KOSTAJN-ice, iliti Kestenice na štokavskom.

·
argumentirani cinik
1,788 Posts
Sto nije dobar dio D37 obnovljen relativno nedavno, sredstvima EU? Cak je i prometnica kvalitetno obnovljena, dinamicki su znakovi, na nekim mjestima prosirenja.
No od jedno desetak puta sto sam tamo prolazi (isprike ako nisam kao forumski meštari koji tamo prolaze 14 puta dnevno) nisam nesto puno prometa vidio.
Ocito ni kvalitetno obnovljena drzavna cesta koja povezuje 3/4 naselja u tom podrucju nije dovoljna, mora se raditi autocesta.

·
Registered
1,194 Posts
Ima raznih pogleda, a moj je da treba završit AC do Mošćenice, makar zadnji dio od čvora Sisak Centar do Mošćenice bio u poluprofilu da ne gradimo 2 mosta preko Kupe, a da ne treba nijedna bitna nova cesta, nego samo betterment i održavanje postojećih. I konačno asfaltiranje državne ceste izmedju Siska i Karlovca kad se ide uz Kupu

·
Registered
116 Posts
Ipak smo dočekali da i ova rasprava krene u četnike, ustaše i partizane.
E pa dragi moji kad se već spominju Zagorje, Međimurje, Istra,... napomenut ću vam samo da ti krajevi nisu razvijeni zbog toga jer imaju AC nego zbog radnih navika suprotnim stanovništvu na području Banovine i Korduna. Jbg dragi moji genetika je rekla svoje, a znamo gdje i kome genetski pripadaju Krđani (i oni do devesprve i današnji), a gdje i kome Zagorci. Možete vi pisati 1 000 000 postova i idućih 100 godina o razrušenosti u jebenom ratu koji je završio prije 25 godina, ali činjenica je da krđani nemaju radne navike i da im je puno jednostavnije živjeti od socijalke ili eventualno raditi kao zaštitari i laprdati o 'rvatstvu ako su se dotepli odbosne ili laprdati o ugroženosti ako su tu bili prije devesprve. Iz prve ruke znam za situaciju u firmi iz Moslavine (ne bi čovjek vjerovao, ali i u unutrašnjosti ima općina koje moraju tražiti radnu snagu okolo) u kojoj su krđani do prošle godine plaćani po učinku. Do tada su još nešto i napravili iako im je glavni cilj bio zaraditi za ožujaner. Od kada su plaćeni po satu, radni učinak im je adekvatan radnom učinku krepane kokoši. Čast izuzecima, ali uglavnom je ovako. Istina da je nekada taj kraj živio dobrim dijelom od stočarstva i Gavrilovića no tih ljudi više nema a i za tako nešto ne treba AC već je dovoljna željeznica i cesta do Popovače za šlepere.
Uostalom, sami Sisak je najbolji primjer susreta dvaju svjetova gdje imate situaciju da dobar dio ljudi iz grada (pogotovo obrazovanijih) Caprag dan danas doživljava kao Bronx.
Dakle još jednom. Ni sto AC ne može pomoći u razvoju nekoga kraja ako stanovništvo tog kraja nema volju i želju za radom. I... nemojte mi molim vas samo spominjati Željezaru u kojoj je taj "jadni" narod radio prije rata jer svi jako dobro znamo kako su funkcionirale raznorazne Željezare, Prvomajske,...
Koja hrpa gluposti. Pa iz SMŽ se iselilo najvise ljudi u potrazi za poslom i boljim zivotom, jesu to ti lijeni krdjani? Caprag je danas poluprazan, sve otislo van. O uredenosti krdjanskih sela po baniji prije rata sam pisao na drugoj temi nedavno pa sam ispao cetnik, tak da necu o tom ponovo.

·
Apostol Premiuma
1,320 Posts
Nešto ne vidjeh da je urbani dio Capraga prazan... Industrijski možda, ali prije bih rekao da je sveden na realnu mjeru, nego da se nariče za propašću komunističkih mastodonata... Ko i Petrokemija, poterali staro i neaktivno da može doći svježa krv i to je to. Ima li ili nema svježe krvi nije na nama da analiziramo, to ipak rade puno stručniji i bolje plaćeni ljudi.

ko što rekoh, pogled iz Zagreba se znatno razlikuje od pogleda iz provincije, ponajprije o razmjeru iseljavanja. Da SMŽ je teško pogođena, ali samo neki djelovi, ne svi, kao uostalom i u drugim županijama. A neki djelovi bilježe i porast naseljenosti...

·
Vegas, baby!
1,442 Posts
Ovo iseljavanje je toliko normalna stvar u posljednjih 70000 godina ljudskog roda (pa i dulje) da je nejasno čemu se sad svi odjednom čude kad se nama događa?

Problem je da nemamo rast tj. da se iseljeno stanovništvo ne nadomješta. Strance ne želimo, djecu ne radimo, one koji se vrate odmah ubijemo u pojam birokracijom.

·
Registered
41 Posts
Ovo iseljavanje je toliko normalna stvar u posljednjih 70000 godina ljudskog roda (pa i dulje) da je nejasno čemu se sad svi odjednom čude kad se nama događa?

Problem je da nemamo rast tj. da se iseljeno stanovništvo ne nadomješta. Strance ne želimo, djecu ne radimo, one koji se vrate odmah ubijemo u pojam birokracijom.
Točno to. Nestajali su i veći narodi od Hrvata. Sami smo si krivi što nismo spremni na prilagodbu i promjenu. Nećeš, djecu, nećeš strance, ok, rezultat je ovaj.

·
Registered
103 Posts
Ne kužim vezu s A11 autocestom. A ni tko je prije tebe spomenuo dotične teme.

U SMŽ su inače sad 90% Hrvati, a bili su znatna većina i prije rata na području cijele županije. Hrvatska sela su manje-više sva kajkavska, skroz do KOSTAJN-ice, iliti Kestenice na štokavskom.
Ajmo si prestati lagati i poistovjećivati SMŽ i Banovinu. Po 100 put, u toj županiji je nažalost i Moslavina koju se nikako ne može trpati u isti koš s Banovinom.
Jesu Hrvati danas većina u SMŽ, a bili su i '91 ali samo zato jer je Moslavina silom ugurana u županiju s Banovinom kako bi se smanjio postotak Srba u županiji. Ako iz popisa '91 izdvojiš samo bivše općine Dvor, Glina Kostajnica i Petrinja (jer raspravu si s AC skrenuo na Banovinu pa Moslavina i sisačka Posavina ne ulaze u statistiku) rezultati su mrvicu drugačiji pa je tako na području tih općina '91 između ostalih bilo 29.386 Hrvata (34,31%), 49.885 Srba (58,24%) i 3.030 Jugoslavena (3,54%). Trebaš i podatke za ex Vrginmost ili ti je ovo dovoljno?

Inače, imaš pravo, nitko prije mene nije ništa spominjao...
Pikoc89: ok, ima istine u opisu stanja, ali što predlažeš kao rješenje? Zatvorimo Baniju i Kordun, vratimo ih Krajini i Velikoj Srbiji uz ispriku što smo se borili za nju i da sad ne znamo šta će nam pa je eto vraćamo? Ili probamo nešto učiniti da dovedemo posla u te krajeve i zadržimo dobar dio ljudi? Pri tom se slažem da tu ima i bitnijih mjera od ac ili brzog vlaka, npr. dovodjenje kvalitetnih investitora koji će zaposlit ljude, poticajima, aktivnijom politikom, svim... ali dobra povezanost samo pomaže.
Koja hrpa gluposti. Pa iz SMŽ se iselilo najvise ljudi u potrazi za poslom i boljim zivotom, jesu to ti lijeni krdjani? Caprag je danas poluprazan, sve otislo van. O uredenosti krdjanskih sela po baniji prije rata sam pisao na drugoj temi nedavno pa sam ispao cetnik, tak da necu o tom ponovo.
Po 101 put. U toj županiji je nažalost i Moslavina koju se nikako ne može trpati u isti koš s Banovinom.
Što se Banovine tiče, ako ćemo iskreno, prazna je jer stanovništvo koje je tu bilo do '91 danas živi u Srbiji s obzirom da je tamo kud i kamo lakše živjeti s hrvatskom mirovinom. Stanovništvo koje je nakon rata doseljeno iz BiH je uglavnom otišlo za Austriju, Njemačku,... jer ih ionako ništa ne veže za Banovinu tako da ti argument i nije neki.

·
Registered
1,194 Posts
^^

Dobar si, prijatelju! Nisi uključio općinu Sisak u taj tvoj zbroj, a forum je o Autocesti Zagreb-Sisak :lol::banana:

Inače, po tom tvom popisu 1991., iako ne vidim zašto je on relevantan 2020., dakle po njemu u općini Sisak Hrvata 54.621, a Srba 19.209 - razlika preko 35.000.

A uostalom ne znam što si zapeo za Baniju i njeno navodno srpstvo 91. Pa da su oni ostali, valjda i prema tamo danas gradili AC bili Hrvati il Srbi, kakve to veze ima s gradnjom AC za koju se valjda gleda broj ljudi koji će je koristiti.

·
Registered
1,194 Posts
Možeš vjerovati objavljenom javnom natječaju
Jel’ natječaj samo za most ili i dio brze ceste prema autoputu i obilaznice onih sela prije Siska? Sam most i nije neka velika korist, Odra je treća najveća rijeka u Sisku, skoro pa potok...

·
Registered
12,407 Posts
Jel’ natječaj samo za most ili i dio brze ceste prema autoputu i obilaznice onih sela prije Siska? Sam most i nije neka velika korist, Odra je treća najveća rijeka u Sisku, skoro pa potok...
Samo most i rotor odmah zapadno od njega s kojim se spaja na staru cestu.

To radi HC, dalje je zasad u nadležnosti HAC.

3281 - 3300 of 3313 Posts