Skyscraper City Forum banner
781 - 791 of 791 Posts

·
Registered
7,172 Posts
Ostatnio mam problemy z wrzucaniem zdjęć. Wszystko idzie dobrze, dopóki nie przeglądam na forum swoich fotorelacji. W ostatnich dwóch fotorelacjach, zgubiło się parę zdjęć. 3 na 67 i 4 na 24. Muszę je wtedy podmieniać ręcznie.

·
Registered
7,846 Posts
Wersja 3.1.0

Czyli aktualizacja klasycznego Fotorelacjonusza.

Migracja na nowy silnik forum wiosną tego roku przyniosła pewne korzyści. Przede wszystkim nie wymaga się już kilkudziesięciu sekund odstępu między kolejnymi postami, dzięki czemu przeklejanie postów z Fotorelacjonusza do przeglądarki jest dużo mniej uciążliwe. W związku z tym postanowiłem całkiem wyrzucić obsługę forum z klasycznej wersji Fotorelacjonusza.

Wskutek tej zmiany program stał się niemal niewrażliwy na kolejne zmiany na forum, do tego zajmuje znacznie mniej miejsca na dysku. Ale najważniejsze jest to, że wyrugowanie części przeglądarkowej usunęło główną przeszkodę dla przygotowania wersji na Windows. Niestety, tej ciągle nie ma. Program się kompiluje, włącza, niby wszystko działa, ale kiedy przychodzi do wysyłania zdjęć na Imgura, to twierdzi, że nie ma już kredytów. Dzieje się tak wyłącznie na Windowsie, a ja nie mam pojęcia dlaczego. Być może ktoś z Was czuje się na siłach się tym zająć? W przeszłości uczciwie ostrzegałem, że sprawa jest nietrywialna, ale tym razem powinno być znacznie prościej. Myślę, że wystarczy jako taka znajomość C++ i obycie z debuggerem na podobnym poziomie.

O wersji:
  • Usunięto komponent obsługujący forum. Podstawową metodą publikowania fotorelacji jest skopiowanie wygenerowanych postów do przeglądarki internetowej.
  • Zaktualizowano Qt do wersji 5.12.10.
Wciąż aktualne ograniczenia:
  • Nie ma możliwości wgrywania zdjęć na swoje konto w Imgurze.
  • Nie ma wersji na Windowsa.
Do pobrania stąd: https://github.com/fotorelacjonusz/classic/releases/tag/v3.1.0

·
Registered
7,846 Posts
Czy Photo Reporter na Androida daje się używać po zmianie silnika forum? Bezproblemowo / z problemami / wcale? @FOMO Coaster, zdaje się między innymi Ty z tego korzystałeś?

Nie, na razie nie zamierzam przy tym grzebać, ale robię porządki na stronie, pierwszy post wątku pewnie też zaktualizuję, dlatego potrzebuję wiedzieć.

·
Registered
7,846 Posts
Wersja 3.2.0

O wersji:
  • Przywrócono możliwość wgrywania zdjęć na swoje konto w Imgurze. Wymaga to otwarcia portu 1235, więc ten musi być wolny, ale wybrałem niepopularny numer, więc realnie nie powinno być z tym problemu. A jak będzie, to kiedyś udoskonalę. Zablokowanie tego portu na routerze nie ma wpływu na działanie programu (komunikacja z przeglądarką, bo do tego jest potrzebny, nie wychodzi poza komputer).
  • Poprawiono niektóre tłumaczenia na jęz. angielski.
  • Fotorelacjonusze 3.x nie mają wersji na Windowsa.
Do pobrania stąd: https://github.com/fotorelacjonusz/classic/releases/tag/v3.2.0

·
FOMO Coaster
2,713 Posts
Czy Photo Reporter na Androida daje się używać po zmianie silnika forum? Bezproblemowo / z problemami / wcale? @FOMO Coaster, zdaje się między innymi Ty z tego korzystałeś?
Aplikację pobrałem tylko po to, żeby zobaczyć, co oferuje. A oferowała mało co.
Nie korzystam, bo nie można dodać znaku wodnego (obrazka, bo tekst można).

Dodawać zdjęcia w aplikacji można, wybrać wątek można, ale czy wysyła na forum? Nie sprawdzałem.

·
Registered
7,846 Posts
Kiedyś na pewno wysyłało, tylko nie wiem, jak aplikacja spisuje się po migracji forum na nowy silnik. Z tego co pamiętam, Autor prowadził jakieś testy już po owej migracji. Nic to, trzeba będzie sprawdzić.

·
Registered
7,846 Posts
Wersja 4.4.4

Czyli tym razem ten nowy Fotorelacjonusz.

O wersji:

– Fotorelacjonusz kilkakroć ponowi próbę wgrania zdjęcia, jeśli wystąpią jakieś problemy z komunikacją albo Imgur odmówi przetworzenia żądania. Innymi słowy, problem opisany w jednym z niedawnych postów powinien zostać rozwiązany.
– Zaktualizowano Chromium do wersji 87, a także parę innych komponentów.

– Dostępne są polska i angielska wersja językowa. Z przyczyn technicznych brakuje niedużej części tłumaczeń, jestem tego świadomy, proszę mi tego nie zgłaszać.
– Nie ma też możliwości rysowania strzałek, załączania mapek itd.
– Wgrywanie fot tylko na Imgura (anonimowo).

Do pobrania stąd: https://github.com/fotorelacjonusz/fotorelacjonusz-ng/releases/tag/v4.4.4

·
Registered
7,846 Posts
Wersja 3.2.1

O wersji:
  • Naprawiono ładowanie tłumaczeń w angielskiej wersji językowej.
  • Naprawiono tłumaczenia typowych elementów interfejsu w polskiej wersji językowej (np. przyciski „Ok” i „Anuluj”).
  • Fotorelacjonusze 3.x nie mają wersji na Windowsa.
Do pobrania stąd: https://github.com/fotorelacjonusz/classic/releases/tag/v3.2.1

781 - 791 of 791 Posts