SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4934 Posts

·
Registered
Joined
·
991 Posts
Chciałbym to zobaczyć na żywo..

Design ciekawy, chociaż uważam, że mogliby iść bardziej w kierunku Sancity/Libero.
Natomiast mam wrażenie, chyba dobre, ze wykończeniowo i jakościowo będą równać do MANa, Mercedesa, Solarisa niż do MAZa, Solbusa. Oby tak było, bo jeżeli tak będzie, będzie bardzo dobrze a przede wszystkim - konkurencyjnie.
 

·
Registered
Joined
·
4,961 Posts
W wyglądzie ściany przedniej można doszukiwać się podobieństw z Solbusem SM12. Co to za dziwna moda ostatnio panuje wśród polskich producentów? Jak dla mnie autobusy powinny być trochę bardziej zaokrąglone i wizualnie lżejsze (jak np. Solaris czy Mercedes). Autosan i Solbus niestety wyglądają trochę topornie.

Osobiście jestem zdania, iż dobrze się stało, że Jelcz zbankrutował. Na polskim, małym rynku nie ma miejsca dla tylu producentów autobusów. Autosan i Jelcz podzieliły wiele lat temu między sobą różne segmenty. Pierwszy zajął się autobusami lokalnymi, a drugi miejskimi. Jelcz utrzymywał przez lata produkcję na podobnym poziomie, a Autosan ciągle ją zmniejszał (ze względu na mniejsze zamówienia biednych pksów). Gdyby nie bankructwo Jelcza, najpewniej w bliskiej przyszłości, ciężka sytuacja finansowa dotknęła by także Autosana. Produkcja autobusów miejskich pozwoli uratować ten zakład.
Co do samego autobusu, to o ile będzie w miarę dobrze wykonany i za przystępną cenę, to na pewno znajdzie klientów. Na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na pojazdy tej klasy.
 

·
Eurotram
Joined
·
17,640 Posts
design mimo iż dość toporny, to ma w sobie pewien urok :cheers:
Zgadzam się,przynajmniej design jest stonowany i daje się w nim zauważyć ponadczasowość (czyli coś,czego za grosz nie było w I generacji Solarisa Urbino i co trochę poprawiono w SU III).Jasne jest,że mimo długiej tradycji te modele będą musiały zaczynać od tej "półki" co Solbus,ale może być nieźle :)
 

·
Registered
Joined
·
899 Posts
Zgadzam się. Uważam że design pojazdów służby miejskiej musi być trochę toporny. Takie pojazdy kupuje się na wiele lat, te wszystkie barokowe zaokrąglenia na kilkuletnich samochodach wyglądają dziś nieświeżo.
 

·
Registered
Joined
·
5,206 Posts
No, wreszcie Autosany przestaną przypominać komunistyczne autobusy po liftingu:). Mnie się podoba:). I dobrze,że wchodzą (tak wynika z wizki) to segmentu miejskich autobusów:).
 

·
Registered
Joined
·
2,193 Posts
Zgadzam się. Uważam że design pojazdów służby miejskiej musi być trochę toporny. Takie pojazdy kupuje się na wiele lat, te wszystkie barokowe zaokrąglenia na kilkuletnich samochodach wyglądają dziś nieświeżo.
na wiele lat to bym nie powiedział-12 lat to nie jest tak dużo,co innego tramwaje,te rzeczywiście jeżdżą dłuugie lata.
A wizualizacja bardzo mi się podoba,jak najmniej jajowatości.

Tylko tył mogliby dopracować trochę.
 

·
lublinianin
Joined
·
3,321 Posts
^^
autobus miejski wygląda lepiej jak ma przynajmniej atrapę dużej szyby z tyłu, a nie taki wizjer jak w autokarze
 

·
Registered
Joined
·
2,193 Posts
^^ Tył w autosanie mogliby poprawić jeżeli chodzi o światła,zaś jeżeli chodzi o szybę to jest jak najbardziej OK,w Irisbusach wygląda to fajnie.
 

·
hmmmmmm
Joined
·
287 Posts
życzę tej firmie jak najlepiej! Oby uczyli się na błędach Jelcza i sukcesie Solarisa. Budowa wyłącznie na rynek PL to zbyt mało.
 

·
and we flew away
Joined
·
9,492 Posts

·
Registered
Joined
·
904 Posts
Piękny! Prosty i wyrazisty. Zdecydowanie miejskie Autosany będą się wyróżniać na tle pojazdów konkurencji. Ostatni raz takie wrażenie na mnie zrobił projekt Lions'a. Kurde, czekam aż te autobusy z monitora zjadą na asfalt :).
 

·
Banned
Joined
·
4,151 Posts
Ładny, nawet sie nie spodziewałem, że zaprezentują coś takiego. Dobrze że Jelcz juz zbankrutował, bo był z 20 lat do tyłu, a widać że Autosan na czasie chce być.
 

·
Inżynier Pragmatyk
Joined
·
1,443 Posts
mi tam się ze starą Setrą kojarzy, ale dobrze że próbują.
Jeśli jakość będzie zadowalająca to mogą coś na rynku polskim powalczyć...
 

·
Registered
Joined
·
2,193 Posts
Mam nadzieję,że te autobusy będą dostosowane do polskich realiów,a bebechy nie będą wierną kopią zachodnich konstrukcji.
Dostosowanie do polskich realiów tj- 1.mocne zawieszenie 2.kompromis pomiędzy ilością miejsc siedzących a stojących (a nie tak jak np. w conecto-siedzi się fajnie,ale stanie to katorga,małe rzeźnie i wszędzie siedzenia 2+2 to koszmar!) 3.w miarę niska cena.

Jeżeli powyższe warunki będą spełniane,to te autobusy mają przyszłość.
 
1 - 20 of 4934 Posts
Top