SkyscraperCity banner

41 - 60 of 4929 Posts

·
Eurotram
17,628 Posts
RobuR, z tą wytrzymałością H-9 trochę przesadziłeś ;) Rdza wżera aż miło, sporo części marnej jakości i wytrzymałości, kłopoty z odpalaniem w zimie.
Lukas,konstrukcja pochodzi sprzed ładnego kawałka czasu,zabezpieczenia przeciwkorozyjne stały na znacznie niższym poziomie.Znacznie lepiej powinno być w Solarisach,jako konstrukcji z końca ub.dekady,a tymczasem... jak jest,każdy widzi choćby w gdyńskich ST12 (najgorzej oczywiście w ST12T):metalowe części drzwi,śrubki mocujące obudowy napędów drzwi,inne śrubki/wkręty (pewnie miały być ocynkowane?No cóż,pewnie MIAŁY...).Aha,szkoda że w Solarisie nie wiedzą,jak się maluje ocynkowane kratki nawiewu ogrzewania ;)

·
Registered
4,207 Posts
Najgorzej, że Autosan wypuszcza taką serie H9 po lekkim liftingu. Niestety na niemalże identycznym nadwoziu. Materiały z których zostały wykonany i silnik rodem z poczciwej H9.

·
Registered
2,193 Posts
^^ eee sory,o czym Ty teraz mówisz? Przecież te autobusy jeszcze nie weszły do produkcji.
No chyba że chodzi o autobusy już produkowane.Jednak ciężko mi się doszukać podobieństw między H9 a Gemini,Liderem czy nawet A10-10...

@Eurotram,ale i tak rdza w ST12 to zapewne NIC w porównaniu z Jelczami. M181 gniją na potęgę,rozumiem że już są stare,ale nawet Ikarusów tak nie wżerało :nuts: .Wiem co mówię,w Bydgoszczy jeszcze sporo jelczowskich niskowejściowców jeździ.

·
Registered
4,207 Posts
Nie przesadzaj. Żadnych komfortów...niewygodne siedzenia, bardzo mało miejsca na nogi, brak regulacji foteli. Nie wspominam już o takich rzeczach jak klimatyzacja.

·
Registered
Dzień dobry!
10,917 Posts
Nie przesadzaj. Żadnych komfortów...niewygodne siedzenia, bardzo mało miejsca na nogi, brak regulacji foteli. Nie wspominam już o takich rzeczach jak klimatyzacja.
Przecież to zależy od zamawiającego. Jak sobie jakiś PKS zażyczy, to Autosan wszystko to zamontuje.

·
Registered
2,193 Posts
^^ Dokładnie.A że PKS zakłada,że na lokalnych liniach luksusy nie są potrzebne (i słusznie) to takich rzeczy jak np.klima w autosanach na liniach lokalnych nie uświadczymy.

a teraz widzisz jakieś podobieństwa z H9?
Poza bryłą nadwozia nie widać podobieństwa. A poza tym skąd wiadomo że silnik opiera się na h9?

·
Eurotram
17,628 Posts
Bo kolega Clash_tekin tak napisał i tak jest :lol: Jakby ktoś nie wiedział, to Tramp ma montowane silniki Cummins spełniające normy spalin Euro 4, więc ja tu nic z H9 nie widzę.
Podobny przypadek jak z tym:

i z tym:

Unowocześniali po kawałku... aż wymienili cały autobus :D

·
Registered
2,193 Posts
^^ Ale drzwi nie wymieniali chyba od początku lat 90...bleah.
Jelcz już od dawna był 100 lat za Murzynami,we wszystkich modelach widać wiecznie żywego ducha Berlieta...Nic dziwnego,że splajtowali.

·
Registered
38 Posts
A0909 Tramp czy jak go tam teraz zwą, to nic innego jak bodaj H-9.03 albo 09.15 po liftingu. Rozstaw osi nieco ponad 6 m, ten sam szkielet, resorowanie piórowe, powiewem nowoczesności są "modne" plastikowe laminaty wewnątrz, silnik Cumminsa i (nie pamiętam teraz nazwy) skrzynia biegów.

zdravim

·
and we flew away
9,492 Posts
A tu takie cudo::)
No trzeba przyznać, że naprawdę fajnie, ponadczasowo się prezentuje :). Naprawdę udany design i wygląda na tak dopracowany, że nie powinien się za bardzo zmienić :)

·
Kolejorz fan
932 Posts
Kojarzy się z designem Alfy-Romeo. Oby tylko nie psuł się tak często jak wytwór włoskiej motoryzacji:).

·
Tommy
1,144 Posts
^^ Dokładnie.A że PKS zakłada,że na lokalnych liniach luksusy nie są potrzebne (i słusznie)...
Moim zdaniem bardzo niesłusznie.

·
Registered
2,193 Posts
^^ A co może na liniach typu Inowrocław-Mogilno albo Koronowo-Mrocza miałyby jeździć tylko dalekobieżne luksusowe Bovy i Setry? :lol: .
Daj spokój...:) W zimie ciepło,jest gdzie siedzieć,a latem można otworzyć okno-i tyle wystarczy na takie linie. A proste i tanie w eksploatacji Autosany to wybór jeden z lepszych jaki może być na krótkie trasy.

·
Poznaniak:)
2,294 Posts
Kojarzy się z designem Alfy-Romeo. Oby tylko nie psuł się tak często jak wytwór włoskiej motoryzacji:).
Ja mam Alfę i mi się nic nie psuje :cheers:

41 - 60 of 4929 Posts