SkyscraperCity Forum banner
141 - 160 of 311 Posts

·
Registered
3,318 Posts
A teraz coś dla amatorów parkowania.

1.

2.

3.

4. Te samochody nie są w ruchu :)

5. Wyjazd ze stacji benzynowej.

6. Kierowca cysterny zrobił sobie przerwę na obiad. Miejsce do parkowania . . . lepszego znaleźć nie można chyba. Wyjazd ze stacji :crazy2:

7. To też uczestik ruchu :). A tutaj pośrodku parkowała cysterna.

8.

9. Jakiś stragan.

10. Odwodnienie, coś ponad 2 metry. Ciekawe ile w PL byłoby zawodników w tym rowku po Sylwku?

Cdn ...

·
Registered
3,318 Posts
11. I tu jeszcze mistrz parkowania.

12. Scieżka rowerowa wykonana z gumy takiej co np place zabaw w PL.

13. Trudny podjazd ale odpowiedni sprzęt da redę :)

14. A to bonus o którym wspominałem. Koreańska toaleta. Na fabryce były jeszcze bardziej wypasione. Dodatkowy przycisk-nadmuch :nuts:

I to tyle ciekawostek z Korei. Mam nadzieję, że było ciekawe.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Niektóre z rzeczy które opisujesz, pokazujesz jako trochę dziwne, nadzwyczajne, są też spotykane w krajach Europy.
Co masz na myśli?

·
Registered
4,389 Posts
Zauważalny zupełny brak "lane discipline". Chyba by mnie szlag tam trafił ;) Przy okazji, przypomniał mi się brytyjski program, w którym angielska reporterka podróżowała po Chinach i Korei. O ruchu na tamtejszych autostradach wypowiadała się w samych superlatywach, przed wszystkim dlatego, że kierowcy pozostawali na wybranych przez siebie pasach ruchu od początku do końca podróży. A to przecież takie bezpieczne...

·
Registered
1,932 Posts
Gęsior;104300894 said:
Co masz na myśli?
W niektórych aspektach drogowych można doszukać się podobieństw w krajach Europy. Choćby ograniczenia na mostach, drogach dwupasmowych, jazda na autostradzie dowolnym pasem ruchu itd.
Za to tak chamskie parkowanie, czy tez swoboda poruszania się przez kierowców ciężarówek to już dla mnie abstrakcja.
Fajna relacja:)

·
Registered
2,345 Posts
Kostka na chodnikach taka sama jak u nas, nawet te same kolory dostępne. :) Ogólnie wydawało mi się, że Korea jest bardziej do przodu, trochę bardziej ucywilizowana. A tutaj patrzę, niektóre sprawy jakby prosto od nas pożyczone.

Co do toalety, byłem kiedyś u kumpla w Garwolinie, miał coś podobnego. Bałem się dotykać poza spłuczką.

·
Registered
18 Posts
Zauważalny zupełny brak "lane discipline". Chyba by mnie szlag tam trafił ;) Przy okazji, przypomniał mi się brytyjski program, w którym angielska reporterka podróżowała po Chinach i Korei. O ruchu na tamtejszych autostradach wypowiadała się w samych superlatywach, przed wszystkim dlatego, że kierowcy pozostawali na wybranych przez siebie pasach ruchu od początku do końca podróży. A to przecież takie bezpieczne...
Zupełnie nie podzielam zdania tej reporterki, Chińczycy jeżdżą jak psychole, zmieniają pasy na autostradzie raz na minutę, w sposób losowy, bez związku z sytuacją na drodze.

·
Registered
8,844 Posts
Xiąże;104352568 said:
Zupełnie nie podzielam zdania tej reporterki, Chińczycy jeżdżą jak psychole, zmieniają pasy na autostradzie raz na minutę, w sposób losowy, bez związku z sytuacją na drodze.
O nadużywaniu klaksonów nie wspominając...

·
Registered
148 Posts
a mnie podobaja się te 5-cio osiowe cieżarówki - układ u nas zupełnie nie spotykany (widziałem tez taki sam na zdjęciach z chin)
ktoś wie jakie maja dmc i ładowność ??? i czemu akurat u nich takie rozwiązanie jest popularne a u nas w ogóle nie występuje ?? (moze chodzi o dozwolony nacisk na oś ??)

·
Registered
3,318 Posts
Kostka na chodnikach taka sama jak u nas, nawet te same kolory dostępne. :) Ogólnie wydawało mi się, że Korea jest bardziej do przodu, trochę bardziej ucywilizowana. A tutaj patrzę, niektóre sprawy jakby prosto od nas pożyczone.

Co do toalety, byłem kiedyś u kumpla w Garwolinie, miał coś podobnego. Bałem się dotykać poza spłuczką.
Ja bym powiedział, że ta toaleta jest esencją ich mentalności. Gadżety, elektronika uber all. Dzieci kilkuletnie na śniadaniu w hotelu oglądają bajki na jakiś ajfonach itd itp. W pokoju hotelowym panel do sterowania światłem w pokoju, chyba z 6-7 "klawiszy". Jestem zdania, że postęp technologiczny znacznie wyprzedził postęp mentalny.

Jeżeli chodzi o ruch drogowy to dla mnie jest coś między włoską beztroską a arabskim "nieuporządkowaniem".

Chociaż sieć autostrad mają znacznie lepiej rozwiniętą niż w PL.

·
Marynarz
1,650 Posts
Jazda samochodem po Azji, to jest abstrakcja dla europejczyka. Ograniczenia do 50 na 3 pasmowej austrotardzie w Japonii to norma, i ludzie trzymaja sie tych ograniczen. Dla mnie wiekszosc azjatow kompletnie nie posiada zdolnosci orientowania sie w sytuacji, i zachowuja sie jakby na drodze byli sami. Przed Japonia bylem w Neapolu, i troche kultury jazdy mi zostalo, wiec Japonczycy mnie potwornie denerwuja jadac 50, czy tym ze blokuja szybki pas jadac ta sama predkoscia co samochod wolnym pasem i nie da sie ich wyprzedzic. Wszyscy jezdza jakby mieli po 80 lat.

·
Moderator
83,207 Posts
Autostrady w Seulu do rozbiórki

W stolicy Korei Południowej zakończono demontaż legendarnej estakady Ahyeon. Była symbolem przemiany miasta w samochodową metropolię. Dziś Seul próbuje zmienić twarz. Na miejscu estakady powstanie ulica tylko dla autobusów.

„Nieprzerwana przyjemność z jazdy” – tymi słowami określano długą na prawie kilometr i zawieszoną na słupach 15 m nad poziomem ulicy estakadę, która z zachodnich części miasta wpuszczała samochody prosto do jego centrum. Ulica miała cztery pasy w każdą stronę. Codziennie korzystało z niej 80 tys. samochodów.

Kim Buldożer

Ahyeon była pierwszą taką estakadą wybudowaną w Seulu i sztandarowym projektem burmistrza Kim Hyun–oka. Gdy obejmował urząd miał zaledwie 39 lat. Szybko zyskał przydomek „Kim Buldożer”, bo media często pokazywały go w kasku, na placach budowy. Jako bliski przyjaciel ówczesnego dyktatora Parka Chung–hee nie miał kłopotu z wprowadzeniem zakrojonego na szeroką skalę programu robót publicznych, który przekształcił Seul w miasto pełne autostrad i estakad. Do lat 80–tych powstało w jego granicach ponad sto dróg ekspresowych.

Autostrady budowano, by obsłużyć rosnący ruch samochodowy. Wynoszenie ich ponad poziom ulicy było de facto tańsze, niż przebudowywanie tego co pozostawiono kilkanaście metrów niżej. Ale z biegiem czasu estakady zaczęły stanowić problem, bo zaczęły się… sypać ze starości. Samo utrzymanie Ahyeon kosztowało 7,5 mln dol. rocznie. Nie było ich czym zastąpić, a utrzymywać trzeba było, bo w mieście pamiętano kilka katastrof budowlanych w tym m.in. zawalenie się mostu Seongsu w 1994 r. Zginęły wtedy 32 osoby.

Dopiero od kilkunastu lat władze miasta, którego liczbę mieszkańców udało się ustabilizować na poziomie ok. 10 mln, próbują odzyskać Seul dla ludzi. Od 2002 r. zlikwidowano 15 dróg ekspresowych przecinających miasto. O zburzeniu Ayheon zdecydowano pięć lat temu. 5 lutego tego roku zorganizowano festyn, podczas którego tysiące mieszkańców mogło przejść się estakadą. To był drugi (i ostatni) raz w historii gdy na estakadę wpuszczono pieszych. Poprzednio stało się to w 1987 r. podczas pogrzebu Lee Han-yeola, studenta zabitego przez policję podczas pokojowej demonstracji przeciw dyktaturze.

Słońce sięgnęło ulicy

Władze miasta myślą o zlikwidowaniu dwóch kolejnych autostrad w centrum miasta. Obecny burmistrz Park Won-soon rozbudowuje sieć tras rowerowych i planuje uruchomić w mieście linie tramwajowe, zlikwidowane za czasów „Kima Buldożera”, który uważał je za „zbyt wolne”.

Większość mieszkańców przepytywanych przez „Korea Times” cieszy się, że estakada zniknęła. – To dobra decyzja – twierdzi sklepikarz pracujący w pobliżu. Tutaj w ogóle nie było słońca. Teraz jest jaśniej, bo nic go nie zasłania. Trochę żal, bo to był kawał historii, ale teraz możemy stworzyć nową – dodaje.

Do sierpnia w miejscu estakady ma powstać nowa, 2,2–kilometrowa trasa wyłącznie dla autobusów. Oczywiście na poziomie jezdni, w dodatku z dużą ilością zieleni. Koreańscy inżynierowie wyliczyli, że „busostrada” pozwoli samochodom w tym rejonie Seulu na jazdę o 28 proc. szybciej, niż do tej pory. Ceny nieruchomości w pobliżu już poszły w górę.

Najbardziej spektakularnym przykładem rewitalizacji Seulu był jak na razie zlikwidowanie w 2003 r. jednej z miejskich autostrad i jednocześnie odsłonięcie… strumyka Cheonggyecheon, który trzydzieści lat wcześniej zabudowano, ukrywając pod ziemią. Okolice strumyka przebudowano, stworzono tam miejski deptak. Ponieważ z biegiem lat wysechł, jest zasilany wodą tłoczoną z przepływającej przez miasto rzeki. Pływają w nim ryby i żaby.
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/autostrady-w-seulu-do-rozbiorki-2131.html

·
Moderator
21,218 Posts
Przed Japonia bylem w Neapolu, i troche kultury jazdy mi zostalo, wiec Japonczycy mnie potwornie denerwuja jadac 50, czy tym ze blokuja szybki pas jadac ta sama predkoscia co samochod wolnym pasem i nie da sie ich wyprzedzic. Wszyscy jezdza jakby mieli po 80 lat.
:lol:

Komentarz zdradzający kulturę na wysokim poziomie.

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,962 Posts
Robiąc porządki na HDD znalazłem trochę fot z Iranu, w którym byłem w 2008r a że nie było jeszcze relacji z tego kraju więc podzielę się z Wami :)
Iran cz. I - Teheran i góry na północy Teheranu
Azadi Monument, Pomnik Wolności - symbol Teheranu:

droga w góry do kurortu narciarskiego w Dizin

i znowu Teheran (w tle góry do których prowadziła droga ze zdjęć powyżej)

i wieczne korki w stolicy

141 - 160 of 311 Posts