SkyscraperCity banner

161 - 180 of 310 Posts

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,581 Posts
No to jak już pokazujemy Teheran to rzecz jasna nie może zabraknąć słynnych grafitti z muru otaczającego dawną ambasadę USA (nie wolno robić w tym miejscu zdjęć ale wiadomo zakazane kusi) ;)

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,581 Posts
No to i ja wrzuce trochę zdjęć z Malezji:
Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers (452m)

i widok z góry na autostradę (widać punkt poboru opłat)

KL - górą idzie szybka kolej miejska

brameczki na autostradzie

Autostrada na północ od KL

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,581 Posts
Była Malezja to teraz malutki Singapur.

Ta kolejka u góry to też rodzaj transportu miejskiego - prowadzi z centrum do Parku Santosa (wesołe miasteczko)

do którego zresztą oprócz dojazdu gondolą, można dostać się kolejką miejską, statkiem czy metrem...

centrum Singapuru

ścisłe centrum jest płatne dla wszystkich pojazdów mechanicznych (cena zmienna od pory dnia i nocy)

aczkolwiek jazda samochodem po Singapurze przy perfekcyjnej komunikacji miejskiej jest bez sensu (z ciekawostek metro jest całkowicie bezobsługowe - wszystkim steruje komputer)

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,581 Posts
To na deser jeszcze kilka strzałów z Indonezji:
ciasne i wiecznie zakorkowane uliczki Kuta (Bali)

Przeprawa promowa Bali-Jawa

górska droga w okolicy wulkanu Bromo

Yogyakarta

Jawa - prowincja, most tylko dla motorków (dobrze że nie pożyczyłem samochodu :) )

przeprawiam się płatnym mostem zbudowanym przez tubylców, cenę za przejazd negocjowałem :)

·
Registered
1,519 Posts
Jako że nie ma tematu o Armenii to wrzucę tutaj, państwo małe a pobyt krótki. Ciąg dalszy wycieczki Gruzja - Armenia, teraz czas na Armenie. Przejazd od granicy Bagratashen - Sadakhlo nad jezioro Sewan.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Cdn ...

·
Registered
1,519 Posts
Po dłuższej przerwie kolejna porcja zdjęć. Z tego dnia mam dużo zdjęć, więc podzielę to na dwie relacje. Pierwsza część to wyjazd z hotelu w okolicach Sewan do stolicy Armenii - Erywań i sąsiednich miejscowości.
Może nie wszystkie zdjęcia są ładne ale chyba warto je dodać.

1. Opuszczony moloch kompleksu hotelowe nad jeziorem, pewnie z czasów ZSSR.

2. Droga w stronę stolicy od Sewan podobna jakby nasza "gierkówka", 2 pasy plus skrzyżowania i nawrotki.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Cdn ...

161 - 180 of 310 Posts