SkyscraperCity banner

1 - 20 of 335 Posts

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak zwykle w moim wykonaniu nienajlepszej jakości

i Sin z samochodu

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Byłem w Singapurze jeszcze raz w październiku, ale niestety bez aparatu. Krótki spacer po Orchard Road, Chinatown, Arab Street i u Hindusów. Niestety prawie cały dzień padało.

Można powiedzieć, że Singapur to miasto/ państwo 21 wieku. Nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, unikalna architektura i szereg nowo budowanych budynków, że o lotnisku nie wspomnę. Jestem pewien, że na każdym zrobiłoby wrażenie. Dużo zadbanej zieleni, czysto (chociaż bez przesady jak się słyszy opinie innych). W porównaniu z Malezją jednak ceny mało przystępne.

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #5 ·
del

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Właśnie wróciłem z kolejnego wyjazdu do KL, tym razem było trochę więcej czasu, więc i więcej fotek, niestety większość komórkowa.

Na początek kilka panoram:

i po zmroku

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #8 ·

W drodze z lotniska do centrum KL

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Twin Tower i okolice

Fotki z Monorail'a

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Kilka fotek z miasta

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #11 ·

Kilka fotek z samochodu

Stary dworzec kolejowy

Nowy dworzec kolejowy

Monorail

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Kilka fotek dla miłośników drogownictwa z trasy między Kuala Lumpur do Johor Bahru przy granicy z Singapurem

Tamtejszy MOP przy autostradzie

Ciekawostką dla mnie było to, że na każdym przyautostradowym MOP'ie były zawsze 2 stacje paliw, najczęściej Petronas i Shell lub Petronas i Esso

Jako ciekawostka autostrada KL - Melaka 2x3, Melaka - JB 2x2, a to najczęstszy widok z okna w samochodzie, czyli gaje palmowe. Malezja słynie z oleju palmowego.

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Na koniec kilka fotek z lotniska

Odloty, już się ściemniało:

Od środka

Dżungla w środku terminala

Jakość kiepska, ale mam nadzieję, że miło się oglądało. Niedługo kolejny egzotyczny wyjazd, obiecuję poprawę jakości :)

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #14 ·
[Arabia Saudyjska] Jeddah na szybko

Trochę egzotyki, nie jest łatwo dostać się do tego kraju. Prawdę mówiąc ja wróciłem trochę zawiedziony.

Przelot z międzylądowaniem w Stambule - Turkish Airlines.

Dużo fotek niestety z samochodu, chodników prawie wcale. Piesi często z narażeniem życia przechodzą przez ulicę. Sam tego doświadczyłem. Samochody, głównie te z dużymi silnikami królują, ale nie ma się co dziwić, jeśli cena za 1 litr benzyny w przeliczeniu na złotówki to ok. 0,35 zł.

Byłem zaskoczony wszechobecnym brudem i śmieciami, jak na tak w sumie bogaty kraj to trochę dziwne.

Kilka info z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCudda

Miłego oglądania!

cdn

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Fotek będzie ok. 100

Byłem tam służbowo na targach, dzięki zaproszeniu organizatorów. Wyjazd prywatny z tego co się orientuję jest prawie dla "no muslim" niemożliwy. To pierwszy kraj, w którym byłem, gdzie na turystów patrzy się wilkiem i prawdę mówiąc przez tydzień pobytu białych nie widziałem.

To na zachętę jeszcze drugi secik:

cdn

·
Banned
1,087 Posts
Fajne fotki . wrzucaj dalej :)

Co do gospodarki Arabii Saudyjskiej nie jest tak rozowo; PKB/os na poziomie Polski, 40% bezrobocie, gospodarka oparta na eksporcie jednego surowca. To nie jest bogaty kraj :|

·
Registered
7,675 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Ten kraj zawsze wydawał mi się dziwny... Możesz napisać coś więcej o odczuciach, o kulturze o zwyczajach, o ludziach itd.?
Byłem w sumie tydzień. Kraj wydaje się mało przyjazny, jeśli mogę ocenić po swojemu będąc wcześniej w kilku krajach arabskich, taki mocno policyjno - przereligijny. Naczytałem się wcześniej o obcinaniu rąk i karze śmierci, że miałem obawy nawet w robieniu zdjęć. Blisko było do Mekki, ale odważyłem się kilka razy spytać o możliwość odwiedzenia. Raz jak spytałem się w biurze podrózy o taką możliwość, po odpowiedzi na moje pytanie, chociaż miałem 2 metry do wyjścia, wychodziłem na miętkich nogach i sekundy mi się dłużyły.

Ludzie, z którymi miałem do czynienia na targach, czy w hotelu raczej mili, ale dało się wyczuć dystans. Na śniadanie w hotelu wyjście w krótkich spodenkach nie było mile widziane. Generalnie turcy robią tam sporo interesów i są mile widziani.

Arabowie miejscowi, najtańszymi robotami się nie zajmują, mają do dyspozycji hindusów, pakistańczyków czy egipcjan. Zaprzyjaźniony pierwszego dnia pakistański taksiarz, sporo nam miejscowych obyczajów wyjaśnił. Był naszym taksi driverem przez cały nasz pobyt, opłaciło się obu stronom.

Ze względów obyczjowo - turystycznych odradzam tam wyjazd. Zresztą niewiele jest tam do zobaczenia, chociaż cholerną ochotę miałem na Mekkę, nawet z ukrycia :nuts:

Fajne fotki . wrzucaj dalej :)

Co do gospodarki Arabii Saudyjskiej nie jest tak rozowo; PKB/os na poziomie Polski, 40% bezrobocie, gospodarka oparta na eksporcie jednego surowca. To nie jest bogaty kraj :|
Owszem jest to jeden surowiec, ale jaki ....., co do PKB wcześniej nie sprawdzałem dokładnie. Miasto było pełne kontrastów, obok nowoczesnych budynków straszny brud. Tyle sportowych, włoskich i nie tylko, samochodów na ulicach (oraz salonów) nie widziałem wcześniej w Monaco, Hong Kongu, czy Singapurze.

1 - 20 of 335 Posts