Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 139 Posts

·
Registered
4,666 Posts
Map'te çizemem ama tarif ederim. :) Çınarlı Rekreasyon Alanı ile Atek Adress'in ortasında, Stadyum Metro İstasyonu'nun karşısında. :)

·
Registered
2,268 Posts
Dört dörtlük proje. Çok beğendim.

Zaten bu istinaf mahkemelerini yıllar önce kurmuşlardı çalışacak hakim savcılar bile atanmıştı ama bina yok diye faaliyete geçirememişlerdi. Sonunda bir adım atmaları güzel bir gelişme.

·
ProjeIzmir
2,321 Posts
İstinaf mahkemelerini Yargıtay, Danıştay gibi kendilerine ters kurumları baypas ederek kendi yargı sistemlerini oluşturmak için planlamışlardı, ama bu kurumlara kendi adamlarını yerleştirince istinaf mahkemelerine gerek kalmadı ve proje rafa kaldırıldı. Ne zaman ki cemaatle araları açıldı, istinaf mahkemeleri tekrar gündeme geldi. Hikayesi bu, binayla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum. Zaten bize adliye değil, adalet gerek! Ha bina güzel mi güzel, ama ağaçlar da odun oldu nihayetinde.

·
Registered
2,268 Posts
İstinaf mahkemelerini Yargıtay, Danıştay gibi kendilerine ters kurumları baypas ederek kendi yargı sistemlerini oluşturmak için planlamışlardı, ama bu kurumlara kendi adamlarını yerleştirince istinaf mahkemelerine gerek kalmadı ve proje rafa kaldırıldı. Ne zaman ki cemaatle araları açıldı, istinaf mahkemeleri tekrar gündeme geldi. Hikayesi bu, binayla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum. Zaten bize adliye değil, adalet gerek! Ha bina güzel mi güzel, ama ağaçlar da odun oldu nihayetinde.
Binayle niye ilgisi olmasın? İstinaf mahkemelerinin faaliyete geçebilmesi için fiziksel koşulları yaratmak zorundalar, ama tabiki isteseler çoktan yaparlardı o ayrı konu. Dediğin gibi işlerine gelmediği için yapmadılar. Ama 3 dereceli istinaf sisteminin Türk hukuku için daha olumlu olacağına inanıyorum.

·
ProjeIzmir
2,321 Posts
Binayle niye ilgisi olmasın? İstinaf mahkemelerinin faaliyete geçebilmesi için fiziksel koşulları yaratmak zorundalar, ama tabiki isteseler çoktan yaparlardı o ayrı konu. Dediğin gibi işlerine gelmediği için yapmadılar. Ama 3 dereceli istinaf sisteminin Türk hukuku için daha olumlu olacağına inanıyorum.
Bina eksikliğini kapatmak için İnce Plaza'yı kiraladılar, tıpkı Bayraklı Kaymakamlığı'nın Ege Sun Plaza'yı kiraladığı gibi. Planı rafa kaldırınca Bölge İdare Mahkemesi'ni İnce Plaza'ya gönderdiler. Yani isteseler şimdiye çoktan hallederlerdi manasında söyledim. Umarım hayırlı olur.

1 - 20 of 139 Posts