SkyscraperCity Forum banner

Bağlıca Batışehir | BAĞLICA | Pro

3926 4
Ankara'nın en iddialı projesi geliyor. :cheers:


Bağlıca Batışehir


Sitesi:

http://baglicabatisehir.com/galeri/


Burada çok detaylı bir haber var:

http://www.flasgazetesi.com.tr/haber-baglica-batisehir-de-8-bin-399-konutluk-butik-sehir-18006.html

Ayrıca:

Etimesgut Müteahhitler Derneği’nin düzenlediği ve 283 inşaat firmasının yetkililerinin katılımıyla Antalya IC Green Palace Otel’de yapılan 2. istişare toplantısı kapsamında yapılan gala gecesinde, Bağlıca Batışehir projesinin de sunumu yapıldı. Gala gecesine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Birleşik Müteahhitler Federasyonu Başkanı Mustafa Şahin, Etimesgut Müteahhitler Dernek Başkanı Baki Çelen, Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Ünal ve firma yetkilileri katıldı.


Bağlıca’ya 70 bin kişilik yeni nüfus geliyor…

Projenin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından sunumu gerçekleştiren Etimesgut Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Ünal, son yıllarda Başkent’in en gözde yerleşim bölgesi haline gelen Bağlıca’daki kentsel gelişim süreci ve bölgeye değer katan önemli yatırımlar hakkında bilgi verdi. Bölgede inşa edilen Milli İstihbarat Teşkilatına ait binaların 2018 yılı başında faaliyete geçeceğini belirten Ünal, yine bölgede kurulan Ankara Üniversitesi Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi’nin önemine işaret etti. Ünal, yaklaşık 350.000 metrekare kapalı alandan oluşan ve 1.000 yataklı hastane, 100 yataklı Kök Hücre Hastanesi, Kök Hücre Enstitüsü ve sağlıkla ilgili fakültelere ait dersliklerin yer aldığı projenin temelinin bu yılın ilk yarısında atılacağını söyledi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının Zırhlı Birlikler arazisi içinde çok yakın bir zamanda inşaatlarının başlaması yönündeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Ünal, SPK lisanslı bir değerleme şirketine yaptırdıkları bölge gelişim ve analiz raporuna göre 3-4 yıl içerisinde kurulacak bu bina ve tesislerde çalışacak 70.000 kişinin bölgeye ciddi bir nüfus hareketliliği getireceğine işaret etti.

Ünal, bölgeye gelecek 70.000 kişilik yeni nüfusun sosyo-ekonomik ve gelir düzeyi bakımından orta ve ortanın üzeri gelir düzeyinde ve nitelikli kamu çalışanları olması nedeniyle kaliteli konut ve yaşam alanlarına ihtiyaç bulunduğunu belirtti. Bağlıca 1. Etap diye bilinen alanda yüzde 90 düzeyinde yapılaşmanın tamamlandığını, bu bölgede konut stoku bulunmadığını belirten Ünal, gelişmelerin, bölgenin emsal değeri en yüksek ve kamu kurumlarına en yakın noktada bulunan Bağlıca Batışehir projesinin çok değerli hale getirdiğini kaydetti.

Bu arada Ünal, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Bağlıca Bulvarı ve Sakıp Sabancı Bulvarının bağlantısının yapılması için MSB ile protokol imzalandığını ve Ağustos ayına kadar bağlantıların tamamlanması için çalışmaların başladığını, Bağlıca Bulvarının çevreyolu ile bağlantısını sağlayacak giriş çıkış bağlantı yollarının yapımı için Kara Yolları ile Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandığını da bildirdi.

“Çağdaş kentleşme adına önemli misyon”

Sunumun ardından sonra söz alan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Batışehir projesinin Ankara’da çağdaş kentleşme adına önemli bir misyonu üstlendiğini belirterek, “Ankara’nın çağdaş bir kent yaşamı adına elle tutulur ve gelişimi olan ilçelerinden en önemlisi Etimesgut’tur. Bundan önceki 10 yıl, 15 yıl önceki taşra Etimesgut artık yok. Etimesgut artık isminden, kendisinden, gelişiminden, yaşam kalitesinden sıkça söz ettiren bir kenttir” dedi.

Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyon Başkanı Mustafa Şahin de artık küçük sermayeli, bireysel iş yapma döneminin sona erdiğini ifade ederek, Sermayelerinizi ve iş yükünüzü birleştirin. Daha büyük projelere daha az çalışarak daha çok kazanmanın yöntemini oluşturun. Bugün hükümetin ortaya koyduğu ekonomik önlemler içerisinde küçük ve orta ölçekli inşaat müteahhitlerini ilgilendiren hiçbir tane madde yoktur. Bu demektir ki güçlenip daha büyük projelere imza atmamız gerekiyor. Bu proje de bunlardan bir tanesi. Bireysel olarak içinden çıkamayabilirsiniz. ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’. Birleşin, ortaklıklarınızı kurun ve bu projelerde yer alın” diye konuştu.

https://www.binbirproje.com/ankara-baglica-da-8-399-konutluk-yeni-bir-kent-kuruluyor/3043/

Bilmeyenler için Bağlıca, MİT in de yeni kampüsünün inşa edildiği, Başkent Üniversitesinin yer aldığı semt.

İşaretli alanın sağ tarafı MİT'in yeni kampüs inşaatıdır.


https://www.google.co.uk/maps/place...b5d7ae1cacf849e8!8m2!3d39.900561!4d32.6447001
1 - 1 of 1 Posts
Bence bu somut bir proje değil. Kooperatif tarzı bir şey, yatırımcı arıyorlar.
  • Like
Reactions: System_Halted
1 - 1 of 1 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top