SkyscraperCity banner

1161 - 1180 of 1213 Posts

·
Registered
4,141 Posts
WIĘKSZYCH BREDNI NIE CZYTAŁEM NA TYM FORUM OD DAWNA.
Mało czytasz, zacznij od swoich wypowiedzi.
Ruch od Evzoni do Salonik jest NIEWIELKI?
Tak, widziałem pomiary AADT sprzed kilku lat, standardowe jak na drogę przygraniczną (kilka tyś poj. na 24h). Nie umiem teraz znaleźć tych danych, były na prezentowane na anglojęzyczny wątku dot. dróg w Grecji.
To główna trasa z północy do Salonik i Aten oraz reszty Grecji. Trasa Evzoni-Saloniki to 90% ruchu na kierunku który wymieniłem. [/QUOTE]
Po pierwsze jesteś nieprecyzyjny, powinieneś napisać że to głÃ³wna trasa z (Północnej) Macedonii do Grecji, ale tereny na pomiędzy Macedonią i węzłem drogi nr 1 z A1 są słabo zaludnione. Dopiero okolice Salonik są mocno zurbanizowane, m.in. dlatego A1 posiada tam przekrój 2x3 oraz jest najbardziej zatłoczoną drogą w Grecji, szczególnie w okolicy Aten i Salonik. Po drugie, na północy leży również region Epir-Macedonia Zachodnia, których główne drogi płn-płd mają większe natężenie ruchu, np. autostrada Ionia Odos.
Jechałeś tam choć raz znawco???
Wielokrotnie (między granicą MK i A1), inaczej nie zabierałbym głosu w dyskusji. Jedynie w sezonie i to w weekendy jest większy ruch. Poza sezonem pojedyncze ciężarówki, z rzadziej osobówki. Dopiero blisko węzła z A1 zaczyna się coś dziać. Ale żeby to wiedzieć nie wystarczy przejechać się tamtędy w sezonie wakacyjnym.
Zalecam wzięcie głębokiego oddechu, bo chyba nie chcemy abyś doznał jakichkolwiek skutków ubocznych twojego uniesienia?

·
Registered
526 Posts
Ja miałem wideorejestrator i zacny plany nagrania przejazdu cała A1 w Macedonii i nowym odcinek A1 w Serbii. Na powrocie na granicy GR/MK włączam uprzędzenie, patrze widać na nim obraz to jadę ale .... zapomniałem opcji nagrywania włączyć i misterny plan poszedł w pizdu. Przyznać trzeba że od Leskovaca w Serbii aż do granicy Macedońsko - Greckiej trasa jest (pomijam stan nawierzchni w niektórych miejscach) bardzo widokowa.

·
Registered
4,141 Posts
^^
Jechałem tą trasą w lutym 2008 r. w czasie obfitych opadów śniegu, w ciągu doby spadło wówczas ponad metr śniegu. Wtedy po raz pierwszy widziałem na ulicach palmy pokryte śniegiem (w Mostarze). Trasa cała zasypana śniegiem, o odśnieżaniu można było zapomnieć, do tego stojące na jezdni ciężarówki, nie mogące podjechać nawet pod najmniejsze wzniesienie. Następnego dnia wracałem z pod Mostaru do Tuzli od rana cały dzień, w Tuzli zameldowałem się późnym wieczorem.... wtedy było katastrofalnie.

·
Registered
26 Posts
@SRC 100 - tą trasą jeżdżę kilkanaście razy w roku bo mieszkam w PL i GR właściwie pół na pół. I tak - powtórzę - pisałeś BREDNIE jakich mało bo jak na GR ruch od Evzoni do Salonik jest bardzo duzy. Jedź na A2 lub A5 - pusto kompletnie, jedynie ruch między Larissą a Atenami jest większy. Jeśli już zabierasz głos w sprawie to miej wiedzę popartą własnym doświadczeniem bo "mądrości" znalezione w internecie to kiepskie argumenty. Jeśli jechałeś tam na wakacje 2 razy i wyciągasz wnioski weź po uwagę że mogą być mylne i tyle.

·
Registered
4,141 Posts
@quickstarter
Napisałem wyraźnie, że jeździłem tą drogą głównie poza sezonem wakacyjnym, służbowo, w latach 2008-2016. Może w ostatnim czasie sytuacja się radykalnie zmieniła, w co wątpię. Powtórzę: z moich OSOBISTYCH obserwacji i doświadczeń ruch zaczyna się dopiero przed Salonikami.
Poza tym, jeżeli jeździłbym tam tylko w okresie wakacyjnym, to odczucia i wrażenia miałbym zgoła odmienne ;)
Jeżeli oficjalne greckie pomiary ruchu uważasz za "mądrości znalezione w internecie" to nie mam pytań.

PS: zastanawiam się skąd u ciebie taka agresja w wypowiedzi i pretensjonalny ton? Chęć dowartościowania się, wybuchowy charakter czy może coś jeszcze innego?

Bez odbioru

·
Registered
2,691 Posts
^^jechałem tam w zeszłym roku we wrześniu i było tak, jak mówisz. Kocioł robi się przed Salonikami, potem do granicy GR/BG, GR/NMK zasadniczo luzik.

·
Registered
526 Posts
to Grecja ma pilniejsze odcinki do budowy że tego odcinka nie chce zrobić do przekroju 2x2? w szczególności że obiekty (nie wiem czy wszystkie) są dostosowane do 2x2 a i teren (wizualnie) nie wydaje się trudnym wiec koszty nie powinny być nie wiadomo jak duże.

·
Moderator
70,786 Posts
Chorwacja, widok na autostradę A7 w kierunku południowym z łącznicy autostrady A6 w kierunku Zagrzebia
/resize]

Mimo upływu lat Chorwaci w dalszym ciągu mają podwójny przebieg E65 przez swój kraj. Droga trasowana jest po A1 (razem z E71) w stronę Splitu, oraz A6 w kierunku Rijeki i dalej po D08 wzdłuż wybrzeża (do Splitu).

·
Moderator
70,786 Posts
Po wielu latach przepychanek pomiędzy Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną rozpoczęła się budowa mostu Pelješac mającego połączyć przez morze Dubrownik z autostradą A1. Ma on omijać 4km odcinek "Jadranki", który przebiega przez BiH. Zdjęcie budowy mostu robione właśnie z tej trasy (D8).

·
Registered
255 Posts
Po wielu latach przepychanek pomiędzy Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną rozpoczęła się budowa mostu Pelješac mającego połączyć przez morze Dubrownik z autostradą A1. Ma on omijać 4km odcinek "Jadranki", który przebiega przez BiH. Zdjęcie budowy mostu robione właśnie z tej trasy (D8).
Zdjęcie budowy mostu do Pelješacu z tego samego miejsca między Neumem i Klekiem.
Foto 09.2019

·
Registered
255 Posts
Dziękuje wszystkim za ten wątek.
Ta informacja bardzo pomogła mi planować podróż w Bośni i Hercegowiny, a także w Serbii i Chorwacji (1750 km).

Mapa www.mapy.cz

Mam nadzieję, iż będę miał czasu tu opowiedzieć o drogach w BiH.
Teraz tylko mogę dać linki do informacji w litewskim internecie.

Fragment galerii zdjęć:

https://www.delfi.lt/fotogalerijos/bosnija-ir-hercegovina-antra-dalis.d?id=304873

Artykuly w www.delfi.lt: (po litewsku)
1. częsć 03.10.2019 https://www.delfi.lt/keliones/per-europa/europos-salis-kuria-aplenkia-navigacija-draugiskumas-sveciams-cia-toks-pat-stiprus-kaip-tyli-nemeile-kaimynams.d?id=82407609
2. częsć 13.10.2019 https://www.delfi.lt/keliones/per-europa/audringa-istorija-garsejanti-ir-nuostabia-gamta-apdovanota-europos-salis-vis-dar-neatrasta-turistu-cia-apsilanke-noresite-sugrizti.d?id=82459395

1161 - 1180 of 1213 Posts