SkyscraperCity banner

1201 - 1213 of 1213 Posts

·
Registered
4,277 Posts
🔼🔼
Pamiętaj, że jadąc przez BiH masz okazję do:
  • taniego tankowania (szczególnie RS);
  • taniego posiłku;
  • taniego noclegu w niezłym standardzie;
  • rewelacyjnych widoków po drodze;
  • i atrakcji turystycznych;
  • nie płacić za chorwackie autostrady (w BiH ta kawałeczki są tanie);

·
Registered
4,277 Posts
🔼🔼
Mimo wszystko polecam jechać przez BiH, najlepiej zarezerwować sobie na to 2 dni i trochę pozwiedzać. Tuzla jest fajna, ale trochę na uboczu, tzn. nie po drodze. Ale polecam zwiedzić Sarajewo z Verlo Bosne, Jajce i Mostar ofkors... zjeść ćevapi czy inną pleskavicę z śopskim salatem i lepinją 👌 popijając domaćom rakiją czy innym vinem. Btw, bardzo dobre (ponoć ze względu na wodę) jest Tuzlanski Pilsner... rzekomo ta sama receptura od 1884 r. Sarajevskie też nie jest złe, ale wole Tuzlanski... ;)

·
Registered
2,730 Posts
Właśnie uruchomiłes mi slinotok. Uwielbiam tamte klimaty. Zwlaszcza takie wioskowo-malomiasteczkowe. Po 2 browarach na slonku gadam z lokalsami, jakbym byl stamtad :) cudowne chwile.

·
Registered
1,016 Posts
🔼🔼
Mimo wszystko polecam jechać przez BiH, najlepiej zarezerwować sobie na to 2 dni i trochę pozwiedzać. Tuzla jest fajna, ale trochę na uboczu, tzn. nie po drodze. Ale polecam zwiedzić Sarajewo z Verlo Bosne, Jajce i Mostar ofkors... zjeść ćevapi czy inną pleskavicę z śopskim salatem i lepinją 👌 popijając domaćom rakiją czy innym vinem. Btw, bardzo dobre (ponoć ze względu na wodę) jest Tuzlanski Pilsner... rzekomo ta sama receptura od 1884 r. Sarajevskie też nie jest złe, ale wole Tuzlanski... ;)
też mi ślinką uruchomiłeś, ale za zdjęcie w sygnaturce powinieneś dostać poważne ostrzeżenie, obojętnie czy to ma być śmieszne czy tragiczne dla Ciebie, jeśli Moderator tego nie zrobi (a likował Twój posta jak ja) to zgłoszę to w odpowiednie miejsce

·
Registered
4,112 Posts
🔼🔼
Ależ mnie kolega wkurzył. Cały czas zastanawiam się, czy i kiedy będzie tam można pojechać.

·
Registered
4,277 Posts
żadna cenzura, moim zdaniem to po prostu żenujące, a szkoda bo fajne posty piszesz, natomiast Moderator powinien dbać o to forum
Czyli jednak cenzura... Jak się zmieni Prezydent to zmienię to zmienię awatara. Btw, jakbym miał w awatarze Piłsudkiego lub Narutowicza lub Kwaśniewskiego czy innego Jaruzeskiego, coś by to zmieniło, poza tym że Piłsudski nigdy nie był Prezydentem RP?
Z mojej strony koniec OT

Ależ mnie kolega wkurzył. Cały czas zastanawiam się, czy i kiedy będzie tam można pojechać.
Bardzo przepraszam z awkurzenie, mam nadzieję, że wkrótce będziesz mógł zajechać na Bałkany ;)]
Ja tam nie byłem już kilka lat, a kiedyś to co miesiąc i częściej się zdarzało...

·
Wratislavia
1,398 Posts
Rozkręcają się prace nad budową odcinka autostrady A1 (E73) na odcinku Medjugorje - Pocitelj.
Mam pytanie.
Jakie są ramy czasowe dla tych inwestycji:
A1 Zvirovići - Pocitelj
A1 Medjugorje - Pocitelj
?

Drugie pytanie czy są dla tych inwestycji jakieś strony kontraktu jak jest u nas w Polsce?

·
Registered
720 Posts
W najbliższych latach ma powstać odcinek Medjugorje-Mostar, na części już nawet trwają prace. Istniejący odcinek pod Sarajewem jest przedłużany nieznacznie w obie strony, wraz z budową obwodnicy Zenicy. Oprócz tego w Republice Serbskiej powstaje kilkukilometrowy ogryzek przy okazji prac nad autostradą mającą łączyć Banja Lukę z Belgradem. Republika Serbska nie numeruje swoich autostrad, aby podkreślić niezależność od władz w Sarajewie. Na ukończenie całej A1 poczekamy jeszcze wiele lat.

·
Moderator
71,609 Posts
^^
2020 opening:
A1: Zenica-North – Zenica-South 10.1km (October 2014 to November 2020) project / OSM / prop / GM / SP
A1: HR/BIH border (Svilaj) – Svilaj 2km (November 2013 to >= Late 2020) project / OSM / prop / GM / SP
A1: Mostar-South – Pocitelj 20km (October 2018 to >= 2020) - / OSM / prop / GM / SP

2021 opening:
A1: Johovac – Doboj-North 6km (June 2019 to June 2021) project / OSM / prop / GM / SP
"BaDoHwy": Johovac – Johovac (A1) 3km (Summer 2012 to June 2021) project / OSM / prop / GM / SP

2022 opening:
A1: Pocitelj – Medugorje 11km (October 2019 to April 2022) - / OSM / prop / GM / SP
E661: HR/BIH border – Gradiska 4km (September 2004 to Spring 2022) - / OSM / prop / GM / SP

2023 opening:
A1: Zepce-South – Zenica-North 19km (2019 to 2023) - / OSM / prop / GM / SP

1201 - 1213 of 1213 Posts