SkyscraperCity banner

2361 - 2380 of 2388 Posts

·
Registered
166 Posts
O, da, nu ma intelegeti gresit, trec zilnic de cateva ori pe zi pe-acolo, si inainte aratau blocurile alea de zici ca erau din Cecenia... Arata mult mai bine si ma bucur nespus ca in sfarsit le reabiliteaza.

Doar ca mi se pare un lucru atat de banal, fiind blocuri cu scheme de culoare identice, si totusi sa nu foloseasca aceeasi nuanta de galben/portocaliu.

·
Registered
980 Posts
O, da, nu ma intelegeti gresit, trec zilnic de cateva ori pe zi pe-acolo, si inainte aratau blocurile alea de zici ca erau din Cecenia... Arata mult mai bine si ma bucur nespus ca in sfarsit le reabiliteaza.

Doar ca mi se pare un lucru atat de banal, fiind blocuri cu scheme de culoare identice, si totusi sa nu foloseasca aceeasi nuanta de galben/portocaliu.
Nu e nimic gresit. Asa e proiectul. Ultimul bloc probabil va fi cu portocaliu inchis sau rosu. Mie mi se pare ca arata chiar ok asa cu 3 nuante de portocaliu succesive. O sa vezi la final, o sa-ti placa :)

·
Registered
658 Posts
Dupa ce a fost reales, big boss de la primarie, a spus ca din 15 noiembrie, se inchide Piata Mare.Se presupune ca in sfarsit ar incepe lucrarile la Piata Mare.Sa vedem daca e o alta minciuna sau nu. Personal, eu tind spre o alta minciuna.Poate ne surprinde...placut.

In 20 octombrie, se reuneste Cons Local Baia Mare. Sa vedem ce majoritate se va forma.Daca primarul nu o sa aiba majoritate in CL, nu va putea face mare lucru...si va iesi pe facebook sa se victimizeze, sa se planga ca CL il impiedica si va da vina pe noua majoritate.Cam la fel a patit Clujul pe vremea lui Funar. La ce temperament are , nu se pune problema ca big boss sa joace dupa cum ii dicteaza consilierii locali.Exclus :)

·
Registered
335 Posts
S-A SEMNAT CONTRACTUL – Noul cartier Pintea Viteazul din Baia Mare va costa 23 de milioane de lei: municipalitatea contribuie cu 12 milioane de lei

892274

sursa: S-A SEMNAT CONTRACTUL – Noul cartier Pintea Viteazul din Baia Mare va costa 23 de milioane de lei: municipalitatea contribuie cu 12 milioane de lei | 2mnews

Cam mult spus cartier pentru cateva blocuri si spatii verzi desfasurate pe vreo 8 hectare, insa ma bucur ca acea zona va prinde viata prin extinderea unor strazi si legaturi mai scurte cu zonele conexe. Am vazut ca se va extinde si strada Pasunii pana la intersectia cu drumul de centura, probabil tot in perspectiva dezvoltarii pe viitor a zonei “Craica”.

Pana la fapte, sa avem un Craciun linistit si un an nou mai bun, plin de realizari si investitii :)

·
Registered
557 Posts
va mai zic una:
blocul celor de la Revolution de pe Blvd. Republicii (zona SRI/Parcul Central), acel D+P+4E+2R aflat in constructie (ridicat in totalitate) este posibil sa se transforme intr-un D+P+6E+2R. Dezvoltatorul a depus cererea si documentatia tehnica in acest sens si acum se asteapta.
A se observa ritmul incetinit de pe santier...si mustatile firebetonului "pregatite" la ultimele doua niveluri.
Ce bucurosi cred ca sunt cei care si-au luat apartamente la etajele superioare si in curand vor afla ca vor avea vecini deasupra :)).
Sunt curios totusi cum se vor descurca cu locurile de parcare.
View attachment 304793
Iată cum arată blocul acum, la începutul lui 2021 ( e drept, pozele le-am făcut din parc). Vedeți și noi cam câte etaje are...

·
Registered
64 Posts
Battpet Fort SRL, producătoare de articole pentru animale de companie (colivii și cuști metalice), intrată pe piața economică a municipiului Baia Mare la începutul anului trecut, va investi aproape 1 milion de euro în construcția unei noi hale industriale de producție.
Noua hală, care deja a primit autorizatia de construire, va fi amplasată în extravilanul municipiului Baia Mare, pe bulevardul Independenței (în zona retailerului Metro), va avea regimul de înălțime P+1 (parter și etaj).

·
Registered
658 Posts
Poza Marinescu, lângă centru de vaccinare Covid. Întrebare de 1 milion de euro . Ce reprezintă imaginile de mai jos. A) viitoare parcare B) viitoare lovitura imobiliare de milioane de euro, adică bloc cu 10 etaje C) extindere grădinita D) loc de joaca
1049591
1049597

·
Registered
335 Posts
2361 - 2380 of 2388 Posts