SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 103 Posts

·
Let's learn to survive!
5,526 Posts
Sağlam yere kapak attı o. Bazen güçlü biri olamazsan güçlü birine tutunup varlığını surdurursün. Parazit gibi.

·
Registered
28 Posts
Ankaray bildiğim kadarıyla daha hafif bir sistem. Konya yoluna doğru gidecekse metro hattı şeklinde olmalı. Dikmen kavşağına kadar tek hat gidip, oradan bir tane Oran tarafına dönen, bir tane de Gölbaşı/İncek tarafına devam eden hat yapılabilir. Oran tarafına giden Çankaya üzerinden Kızılay'a, İncek tarafından giden Bilkent üzerinden metro hattına bağlanabilir.

Bu arada bu binada 35-37 kat sayılıyor??

·
Registered
1,531 Posts
Taurustan sonra o doğrultuda metroyu devam ettirmek çok lüzumsuz olur. Doğru dürüst durak yapacak bir nokta yok o güzergah üzerinde. İncek, Oran falan da hem çok uzakta hem de arada durak yapacak lokasyonlar yok. İnanılmaz bir masraf. Odtüden geçen yol projesi oraya uzun bi süre yeter bence.

Ankary'ın Söğütözü bağlantısını hemen yapmalılar çok uzadı artık o iş. Ondan sonra Kızılay'dan Tunalı'ya doğru tramvay falan yapılabilir, bir de Çetin Emeç Bulvarı güzergahı düşünülmeli. Kızılay metro istasyonunda da kapsamlı bir yenilik gerekiyor.

·
Let's learn to survive!
5,526 Posts
Yakın zamanda Ankara'yı mı gezdin Rick?

·
Registered
28 Posts
Taurustan sonra o doğrultuda metroyu devam ettirmek çok lüzumsuz olur. Doğru dürüst durak yapacak bir nokta yok o güzergah üzerinde. İncek, Oran falan da hem çok uzakta hem de arada durak yapacak lokasyonlar yok. İnanılmaz bir masraf. Odtüden geçen yol projesi oraya uzun bi süre yeter bence.

Ankary'ın Söğütözü bağlantısını hemen yapmalılar çok uzadı artık o iş. Ondan sonra Kızılay'dan Tunalı'ya doğru tramvay falan yapılabilir, bir de Çetin Emeç Bulvarı güzergahı düşünülmeli. Kızılay metro istasyonunda da kapsamlı bir yenilik gerekiyor.
Yıllar önce kesinleşmiş havalimanı metrosu bile daha ortada yokken esamesi okunmayan ama bizim konuştuğumuz bu hayali güzergahların en az 10-15 yıl vadesi olduğu açık zaten :)

Bahsettiğin yol yapıldığında o hattın merkeze ulaşımı aşırı kolaylaşacak ve bu da halkın rağbetini arttıracak. (Zaten hızlı büyüyen bir bölge) Ben 10-15 sene içinde Gölbaşı-İncek hattında 350-400 bin nüfusun olabileceğini düşünüyorum. Bu da 3-4 duraklık metro uzatımı için gayet yeterli bence. Ayrıca Kepekli bölgesini üstten geçebilirler, tünel açmak çok maliyetli olacaksa.

·
Registered
1,531 Posts
Yıllar önce kesinleşmiş havalimanı metrosu bile daha ortada yokken esamesi okunmayan ama bizim konuştuğumuz bu hayali güzergahların en az 10-15 yıl vadesi olduğu açık zaten :)

Bahsettiğin yol yapıldığında o hattın merkeze ulaşımı aşırı kolaylaşacak ve bu da halkın rağbetini arttıracak. (Zaten hızlı büyüyen bir bölge) Ben 10-15 sene içinde Gölbaşı-İncek hattında 350-400 bin nüfusun olabileceğini düşünüyorum. Bu da 3-4 duraklık metro uzatımı için gayet yeterli bence. Ayrıca Kepekli bölgesini üstten geçebilirler, tünel açmak çok maliyetli olacaksa.
Metrolarda optimal durak aralığı ne kadar olmalı acaba bilmiyorum. Ama o dediğin gibi olursa şu anki metro durak aralığının en az 3-4 katı durak aralıkları olacak.

Belki bilkentten hastane tarafına uzayıp oradan birleştirilebilir ama.

Bu arada metroyu gezmedim ama ne halde olduğunu biliyorum :lol: Bi yenileme yapılsa duyardık muhtemelen :D

·
Moderator
30,923 Posts
800-1200 metredir.
maksimumun sınırı olduğunu sanmıyorum.

• Like
Reactions: System_Halted
21 - 40 of 103 Posts