SkyscraperCity banner
1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
2 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam.
Wczoraj wróciłem z wyprawy po Grecji, Macedonii i Albanii!
Jak wrócę z pracy to wrzucę trochę zdjęć.
Na zachętę fotka z ogarniętej kryzysem Grecji:

SALONIKI

·
Registered
3,256 Posts
Ooo, to ja czekam na zdjęcia z Macedonii :cheers:

Tylko mam nadzieję, że zdjęcia będą trochę mniejsze niż to powyższe, bo mi chyba przeglądarka eksploduje.

Edit: O właśnie :)

·
._.
2,665 Posts
ooo wątek w mój gust! :D

Możesz powiedzieć coś więcej o trasie? Czym podróżowałeś, jak długo, organizowałeś się sam czy przez biuro podróży?

·
Registered
2 Posts
Discussion Starter · #5 ·
No wiec tak. Z zasady nie uznaje wakacji organizowanych, więc odpowiedź jest prosta :)
Pojechałem sam i swoją tradycję będę podtrzymywał. Wyjazd trwał od 27 maja do 4 czerwca. Leciałem z Poznania do Bergamo i z Bergamo do Salonik. Tam okazało się, że Grecja kryzys ma zakodowany w głowach. Nie dziwie się,że tak to tam wygląda. Nikt nic nie wie i nikt nie chce zarobić. Z Salonik autobusem do Skopje. Ze Skopje autobusem do Ohridu, Z Ohridu autobusem do Tirany a tam wzieliśmy samochód i pojechaliśmy do Sarandy. Z Sarandy wróciliśmy do Tirany i pojechaliśmy busikiem do Korczy a z Korczy taxi do Salonik. To była najgorsza bo najdroższa część wyjazdu. Gdyby ktoś wziąl się za to to pewnie było by o połowę taniej. Najdrożej wyniosła nas taxi z Korczy do Salonik bo aż 120E. Mamy nauczkę.

Grecy to w moim odczuciu najgorsi mentalnie ludzie w EU. Zero pomocy, straszne lenie i totalne dziadostwo. Doszło do takiej kuriozalnej sytuacji, że kobieta w biurze informacji nie potrafiła nam podać adresu owego biura. SIC!

·
Registered
3,256 Posts
Mam nadzieję, że zdjęć będzie dużo :D co prawda jestem trochę zawiedziony, z powodu podróżowania samolotem, bo tego z kolei ja nie uznaję. O ile nie podróżujemy po różnych kontynentach, albo istnieje inna bariera, która zmusza od oderwania się od lądu.

A co do Greków - bardzo radykalna opinia, ale myślę, że coś w tym jest. Sam w Grecji nigdy nie bylem, ale cytując klasyka "znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo" :) Praca jest tam raczej prymitywnym sposobem spędzania wolnego czasu.

·
Registered
669 Posts
Myślałem, że tytuł nawiązuje do słynnego pociągu "Bałkan Express", ktory kursuje na trasie z Belgradu do Istambułu. No szkoda. Ale też myślę będzie ciekawie. :)

·
Registered
2 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
Nazwa specjalna bo gnaliśmy po tych Bałkanach jak by nas ktoś batem gonił. Niestety czasu mało i tak wyszło :)

Lecimy dalej z Salonikami:

·
Las Vegas Lover
4,642 Posts
Mam nadzieję, że zdjęć będzie dużo :D co prawda jestem trochę zawiedziony, z powodu podróżowania samolotem, bo tego z kolei ja nie uznaję.
Dokładnie! :) Podróżowanie samochodem, przekraczanie granic, oglądanie mijanych widoków z perspektywy "street view" dla mnie jest czymś zupełnie niesamowitym, czasami nawet fajniejszym niż sam cel podróży. :) U mnie wygląda to jeszcze tak, że jeździmy nocą. Walimy prosto do celu. Ale ja lubię jeździć nocami. ;)

Co do miejsc które wymienił Michalr to jednak chyba najbardziej czekam na te z Salonik. Byłem tam trzy albo cztery lata temu i mi się tam spodobało. Tam "kamienice" wyglądają zupełnie inaczej niż gdziekolwiek indziej. Fajne mogą być też zdjęcia z Macedonii. Szczególnie tamtejszych gór, które na żywo wyglądają świetnie. Tirana też wydaje mi się być ciekawym miastem... No ale już nie będę dalej przynudzał i cierpliwie poczekam na kolejne zdjęcia. :)

·
Registered
669 Posts
Dokładnie! :) Podróżowanie samochodem, przekraczanie granic, oglądanie mijanych widoków z perspektywy "street view" dla mnie jest czymś zupełnie niesamowitym, czasami nawet fajniejszym niż sam cel podróży. :) U mnie wygląda to jeszcze tak, że jeździmy nocą. Walimy prosto do celu. Ale ja lubię jeździć nocami. ;)
Ja z kolei nie uznaje podróżowania samochodem. Tylko w pociągu można poznać kulturę danego kraju, usłyszeć ciekawe historie opowiadane przez współpasażerów, nawet poznać mieszkańców danych miejscowości, oraz co najważniejsze odpocząć i napawać się widokiem.
Polecam kolej. :)

·
Registered
3,256 Posts
^^
Zgadzam się :) tylko, że kolej nie wszędzie dojeżdża. Dlatego autobus też czasem może być wcale nie gorszy :)

·
Registered
2 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Akurat trafiłeś. Panowie ostro się na siebie darli. Prawdopodobnie chodziło o politykę. Mam nawet nagrany film.

·
Las Vegas Lover
4,642 Posts
^^ Kurde. Nie znałem biednego oblicza Salonik. Podczas mojego pobytu miasto to wydawało się być prawie idealne. Czy to możliwe, żeby aż tak się zmieniło przez kryzys przez te kilka lat? :|

1 - 20 of 42 Posts