SkyscraperCity Forum banner

Bannerek Magyarországról

99087 Views 223 Replies 39 Participants Last post by  telekinagy
Ez évben volt egy kisebb balhé a bannerekről(a kis csík fent,az oldal tetején,rendszerint egy-egy várost ábrázol),mely után Jan úgy döntött,hogy amíg nincsenek rendes szabályai a bannerek ajánlásának,"kérésének",addig nincsen banner kérés(pontosabban nem lehet kérni,hogy egy-egy,felhasználók által kért város legyen ott). Nos,ez a korlátozás ma véget ért,mától lehet újra kérni. Ennek a következő a módja:

A kép paraméterei:
-minőségi kép legyen
-ellenőrizzétek az archívumban,hogy az ország/város hányszor volt az évben(ez esetünkben várostól függetlenül szerintem 2-3 lehet reálisan,az ország méretéből adódóan)
-719*123 pixel kell,hogy legyen a mérete,72 dpi-s
-nem lehet rajta szöveg,zászló,logo,vagy bármi más a városon kívül
-a kreativitás megengedett,de szimplán egymás mellé rakott képek nem megfelelőek
-ha a kép egy bizonyos dátumhoz kötődik,előre egy héttel jelezzétek ezt. Időpont foglalás nincs többé(tehát hogy ma azt mondjuk,hogy nekünk aug 20 kell).

A képhez mellékelni kell a következőket:
-a kép forrásának a neve
-a forrás linkje(xy.hu nem elég,pontos link kell,de nem a kép linkje!)
-mit látunk a képen

Ez a téma arra szolgál,hogy ide rakjátok azokat a képeket,amik szerintetek megfelelnek a kritériumoknak. Ne küldjétek Jan-nak,vagy bárkinek a képeket,a kiválasztott képeket majd én küldöm tovább neki.
201 - 220 of 224 Posts
Elindult a Skyscrapercity Bridge Cup, amelyen a Lánchídra is lehet szavazni.
http://xl.skyscrapercity.com/?page=oneonone&otherday=20121007
Kell is a szavazat...
Elindult a Skyscrapercity Bridge Cup, amelyen a Lánchídra is lehet szavazni.
http://xl.skyscrapercity.com/?page=oneonone&otherday=20121007
Jaja, most is pont 50-50%, szavazzatok!!!
Leszavaztam. Mondjuk kissé igazságtalan, mert az eredmény nagyban függ attól is, hogy mennyire jó a fotó. A Lánchídról ennél sokkal jobb anyagok is vannak, de nyilván emiatt nem is szabad túl komolyan venni ezeket.
Jaja, nagyon igaz. Pl a Tower Bridge-ről is elég gyenge a kép.
És még mindig vezetnek 3-al :eek:hno:
Kell is a szavazat...
Mindenki hozzon létre egy extra profilt... :D
És még mindig vezetnek 3-al :eek:hno:
Meddig lehet szavazni?
Egy szavazattal bebuktuk.:bash:
Az jutott eszembe, hogy nyugodtan megpályázhatnánk egy napot mondjuk az egyik új metró állomásról, vagy a CET-ről készült képpel (vagy bármi mással, csak ezek újdonságnak számítanak). Szerintetek?
  • Like
Reactions: Vikusz and Bikes
Jup. Jó régen nem volt már magyar banner.
  • Like
Reactions: HunDeX
Nagyon jó képek. :)

Cseh Dániel: Metropolis
  • Like
Reactions: Qtya and Bikes
^^

Most egy kicsit off-topicolok, de talán ez még belefér. :)
A képet nézve azonnal a 70-es években készült kiváló magyar filmszatíra jutott eszembe (Forró vizet a kopaszra, 1972., Bacsó Péter). A filmben van egy jelenet, mikoris a borbély Boróka úr (Gyarmati István) munka után (pontosabban közben) hazafelé tartva bolyong egy budapesti lakótelepen. Tízemeletes szalagházak, rengeteg egymás után, sivár egyhangúság. Nos, hősünk el is veszik a rengetegben, végül nem a saját lakásába megy be, hanem egy másikba, amely persze pontosan ugyanolyan, akár az övé. Leül a szobában, bekapcsolja a TV-t. A háziasszony a konyhában vacsorát készít, beszélget vele a szobából kiszólva. A téma is szokványos, a menü is. Miből is derülne ki, hogy nem a saját lakásában van? Majd hazaérkezik a férj. Nem folytatom, itt a teljes jelenet, Boróka úr bolyongása a lakótelepen:
Youtube (1:32:55) (a teljes film)
Az említett jelenet 0:08:25-től 0:22:44-ig. Érdemes megnézni, mert zseniális, akárcsak az egész film.
A másik főszereplő Szabó Lajos (Sajtár elvtárs). Ha már őt is megemlítettem, íme itt van még két hatalmas jelenet, amelyben a két főhős immáron összebarátkozva rendet tesz:
0:57:00-tól 1:02:30-ig az első, illetve 1:08:05-től 1:12:30-ig a második rendcsinálás. :lol:

Filmszatírában világhatalom voltunk a 60-as 70-es években. Most pedig vissza a bannerekre! :D
Voltam tegnap ezen a kiállításon, és ha már nagyvárosi élet: Nekem ez a kép annyira bejött, hogy kb. helyben meg is akartam venni :D

Cseh Dániel: Metropolis
Hát ez iszonyú jó! A birkás metafora is rendben van.
^^

Most egy kicsit off-topicolok, de talán ez még belefér. :)
A képet nézve azonnal a 70-es években készült kiváló magyar filmszatíra jutott eszembe (Forró vizet a kopaszra, 1972., Bacsó Péter). A filmben van egy jelenet, mikoris a borbély Boróka úr (Gyarmati István) munka után (pontosabban közben) hazafelé tartva bolyong egy budapesti lakótelepen. Tízemeletes szalagházak, rengeteg egymás után, sivár egyhangúság. Nos, hősünk el is veszik a rengetegben, végül nem a saját lakásába megy be, hanem egy másikba, amely persze pontosan ugyanolyan, akár az övé. Leül a szobában, bekapcsolja a TV-t. A háziasszony a konyhában vacsorát készít, beszélget vele a szobából kiszólva. A téma is szokványos, a menü is. Miből is derülne ki, hogy nem a saját lakásában van? Majd hazaérkezik a férj. Nem folytatom, itt a teljes jelenet, Boróka úr bolyongása a lakótelepen:
Youtube (1:32:55) (a teljes film)
Az említett jelenet 0:08:25-től 0:22:44-ig. Érdemes megnézni, mert zseniális, akárcsak az egész film.
A másik főszereplő Szabó Lajos (Sajtár elvtárs). Ha már őt is megemlítettem, íme itt van még két hatalmas jelenet, amelyben a két főhős immáron összebarátkozva rendet tesz:
0:57:00-tól 1:02:30-ig az első, illetve 1:08:05-től 1:12:30-ig a második rendcsinálás. :lol:

Filmszatírában világhatalom voltunk a 60-as 70-es években. Most pedig vissza a bannerekre! :D
Lehetne egy Kossuth teres banner lassan nem?
  • Like
Reactions: HunDeX
201 - 220 of 224 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.