Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
541 - 560 of 1002 Posts

·
Hello
4,905 Posts
Inak este jeden zaber na Jesensky vrsok. Od Karlova je to celkom "stena". Myslim ze keby to malo o 2-3 podlazia menej a clenitejsiu fasadu vyzeralo by to urcite prijemnejsie.

No a tymto som vycerpal moje updaty min. na mesiac, lebo netusim co ine rozostavane sa v tomto meste este da odfotit. :nuts: dost bieda

Ked to zosumarizujem tak:

Stavia sa:

-Milestones
-Zdravomed
-Jesensky Vrsok
-Viladom Komenskeho
-Hustak
-Belveder
-Triangel
+ nejake drobne stavby

Ma sa zacat stavat:
-BUS stanica
-OC Point
-Borovicovy haj (v Sasovej?)

Zostalo stat:
-Vav parking
-Slovenka

Edit: Aj ked je pravda, ze pokial sa postavi BUS stanica, OC Point a naozaj pride investicia ktoru cerveny sudruh ohlasil v ramci predvolebnej kampane, tak BB v r.2016 celkom vyrazne zmeni svoju tvar aj bez inych projektov.

·
Hello
4,905 Posts
A k tomu netreba zabúdať, že VŠC Dukla určite usilovne rokuje so SFZ o novom futbalovom štadióne :D
Ano, mozeme ho zaradit do novovzniknutej kategorie

Vyhladovo do r. 2075:

Narodny Atleticky stadion Stiavnicky
Aquapark Bystricke More
Tunel pod Urpinom
Tunel mestskeho okruhu pod Kacicou

To vlastne bude uz vtedy, ked bude metropolitne centrum BB-ZV, mame sa na co tesit.

·
Registered
21 Posts
doplnam sunshineBB prehlad

aj ked to nie je rozostavane ale v priprave

RUDLOVSKY POTOK -stale to dajak stoji
ANTEA CITY -pred vianocami odkryvali ornicu pravdepodobne na prvu
budovu a kanalizaciu -asi priprava
KOMPLEX SVERMOVA -vykosene stromy
uvidime či rok 2016 prinesie daky posun, bolo by čo fotiť

·
Photography & traveling
2,815 Posts
Discussion Starter · #551 ·
V BB sa volako nic nedeje (ked vsetko uz SunshineBB nafotil :lol:), tak som ani dnes nemal co poriadne fotit, ale postapokalypticku cast mesta som musel osobne obzriet, aj dnes sa na "stavenisku" makalo.

BUS - VLAK - SHOPPING BANSKA BYSTRICA - uz na Velku noc 2017!
(panorama)

]

este jedna historicka:

·
Registered
4,310 Posts
K plánom na rok 2075:

SFZ spracoval v spolupráci s VŠC Dukla a Slovenským atletickým zväzom architektonickú štúdiu rekonštrukcie futbalovo-atletického štadióna Štiavničky v Banskej Bystrici pre kategórie UEFA 3.

·
Registered
2,142 Posts
Na Šalgotrajánskej sa opäť hovorí o hromadných garážach, nové parkoviská chystá aj mesto

Vizualizácia foto: IPS Group Industries

Banskobystrická spoločnosť IPS Group Industries prichádza s novým zámerom výstavby parkovacieho domu len o niekoľko desiatok metrov ďalej od pôvodne plánovanej výstavby garáží. Tentokrát ale plánovaný štvorpodlažný objekt pre vyše dvesto automobilov nie je umiestnený v priamom výhľade z okien obyvateľov. Umiestnený by mal byť v kopci nad križovatkou, ktorou sa na Šalgotarjánsku ulicu od THK prichádza a jeho strecha v úrovni hornej ulice by dokonca mala slúžiť pre zelené detské ihrisko.

Celý článok a zdroj: BBonline.sk | Autor: Filip Roháček
Vyzerá to celkom fajn aj s tým detským ihriskom na streche. Zmena umiestnenia polohy zmieňovaného parkovacieho domu by už asi nemala prekážať vo výhľade miestnym obyvateľom.

·
Registered
151 Posts
V tomto meste prekáža všetko všetkým. Ľudia nadávajú, že nemajú kde parkovať, keď je vôľa to riešiť, už bežia protesty.... nech sa čokoľvek urobí, všetko je zle. Keď autá parkujú na trávniku z ktorého je už len blato, to je zle, keď to blato vyasfaltujú a skultúrnia to aby to bolo plnohodnotné parkovanie, už je to rušenie zelene a zbytočné betónovanie sídliska.... ináč mesto by malo vytvárať parkovanie z toho fondu vo veľkom - tie rezervačky na sídliskách + parkovanie v centre vynáša neskutočné peniaze a z tých by malo 90% sa investovať do výstavby parkovísk, lebo aj keď sa urobí veľká parkovacia garáž, kde stojí jedno parkovacie miesto 5-7 tisíc eur, to je mi fakt efektívne riešenie...

·
Registered
737 Posts
Už vyše týždňa sa budím cca. o 7:00 za zvukov strojov rozbíjajúcich betón. Je síce pekné, že pracovný deň začínajú na autobuske takto skoro ráno, ale nie každý musí vstávať o siedmej :D Mám skutočne zmiešané pocity z týchto prác :lol:

·
Photography & traveling
2,815 Posts
Discussion Starter · #559 ·
Ja mam pred ocami zas ten politicky boj a vo vsetkych regionalnych "bulvaroch" vsetky farieb to predhananie sa kto ma vacsieho vtaka... Kastiel radvanskych sa na jar docka rekonstrukcii vdaka financnej pomoci od vlady, uvadza sa v "oranzovej ozvene". Zas grcaaam.

·
Photography & traveling
2,815 Posts
Discussion Starter · #560 ·
Uz sme tu dlho nemali ziadne fakty o nasom meste. Tak aspon demograficky vyvoj v meste Banska Bystrica za poslednych 13 rokov.

Z tabulky vidiet ze sice sa rodi o par kusov viac deti kazdym rokom, ale Bystrica nam kazdym rokom starne a povedal by som ze vyrazne.

541 - 560 of 1002 Posts
Status
Not open for further replies.