SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
981 - 1000 of 1007 Posts

·
Registered
737 Posts
Odporcovia z petičnej akcie môžu otvárať šampanské. Nejde ani tak o ten hotel a jeho umiestnenie, ako skôr o to, že oni si nájdu vždy nejakú zámienku na to, aby Bystrica spala sladkým spánkom.
Ono - ked je nieco protizakonne a rozhodne o tom NS, tak to asi nie je celkom koser. Neviem, ci by sa ti pacilo, keby sa v meste o vsetkom rozhodovalo bez ohladu na zakony. Praveze by si mal tym ludom podakovat, ze v dnesnom svete sa nebali ozvat a upozornit na protizakonne rozhodnutie. Na jednej strane furt ludia nadavaju, ake je vsetko na Slovensku skorumpovane a kazdy ignoruje zakony a ked s tym niekto nieco urobi, tak je este brzdou rozvoja a je "tym zlym". Myslim si, ze investor/mesto dobre vedeli, ze to bude o chlp a ze ak sa to dostane daleko, tak to mozu lahko prehrat. Ludia len vytrvali a dopadlo to tak ako dopadlo. Voci hotelu nic nemam, hoci otaznych je pri nom vela veci, ale mam nieco proti svinstvam, ktore sa kazdy den v tomto meste, hlavne na ulici CSA, deju. Gratulujem ludom, co podpisali peticnu akciu...

·
Registered
487 Posts
Ono - ked je nieco protizakonne a rozhodne o tom NS, tak to asi nie je celkom koser. Neviem, ci by sa ti pacilo, keby sa v meste o vsetkom rozhodovalo bez ohladu na zakony. Praveze by si mal tym ludom podakovat, ze v dnesnom svete sa nebali ozvat a upozornit na protizakonne rozhodnutie. Na jednej strane furt ludia nadavaju, ake je vsetko na Slovensku skorumpovane a kazdy ignoruje zakony a ked s tym niekto nieco urobi, tak je este brzdou rozvoja a je "tym zlym". Myslim si, ze investor/mesto dobre vedeli, ze to bude o chlp a ze ak sa to dostane daleko, tak to mozu lahko prehrat. Ludia len vytrvali a dopadlo to tak ako dopadlo. Voci hotelu nic nemam, hoci otaznych je pri nom vela veci, ale mam nieco proti svinstvam, ktore sa kazdy den v tomto meste, hlavne na ulici CSA, deju. Gratulujem ludom, co podpisali peticnu akciu...
Presne si to vystihol. Proti hotelu nemám ani ja nič, ale akým spôsobom investor získal pozemky a presadzuje zmeny v územnom pláne, sú dosť "na hrane". Konečne to potvrdil aj NS.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
kiez by takychto pripadov objasnovania akym sposobom chce investor ziskat pozemok pre svoju realizaciu bolo viac, ale obcas je pravda ze je to aj tou slovenskou birokraciou preto mnohokrat radsej investor plati aj pokuty, ale ked je este pred samotnou stavbou rozhodnute nieje o com :) I tak si myslim je este dost priestoru kde sa da takato stavba realizovat, hoc aj v centre a nemyslim namestie :D

·
Hello
4,417 Posts
zrovna priestor kde mal stat ten hotel ma nejako netankuje .. 100 m2 upraveneho travnika v centre mesta nie je nejaka kriticka situacia, za istych okolnosti dokonca pozitivna, keby sa dal ten travnik nejako vyuzit .. neurbanizovanych ploch v meste je kopec, keby investor chcel postavit hotel, myslim si, ze by sa naslo kvantum pozemkov, ktore by boli na skok od centra, a hotel by bol v pripade dobre nastavenych cien ziskovy .. samozrejme, co v bystrici nie je naskok od centra? DIXON je takpovediac na periferii a na namestie je to 20 minut chodze. je to len o chceni .. preco bojovat o par metrov stvorcovych tak dlhu dobu, ked pol kilometra vedla uz ten hotel mohol stat a zarabat bez problemov ..

som rad ze nase mesto uslo znasilneniu .. nie vizualnemu, ale symbolickemu, birokratickemu .. slava , po tolkych nevkusnych cinoch konecne pozitivna sprava

inak bus station .. to bude prva stavba (ak bude), ktora nebude mat v realizacii ziadne prekazky .. tam nech navrhnu cokolvek, nenajde sa nikto, kto by nesuhlasil , co je vyhoda pre investora .. to je nesmierne lukrativna zakazka, pretoze na konci budu ludia tlieskat, aj keby tam postavili velke skarede h...o

·
Registered
63 Posts

inak bus station .. to bude prva stavba (ak bude), ktora nebude mat v realizacii ziadne prekazky .. tam nech navrhnu cokolvek, nenajde sa nikto, kto by nesuhlasil , co je vyhoda pre investora .. to je nesmierne lukrativna zakazka, pretoze na konci budu ludia tlieskat, aj keby tam postavili velke skarede h...o
Len aby si mal pravdu.Mna by vobec totiz neprekvapilo keby pri tomto projekte sa nasla tiez daka peticia proti vystavbe. Ono uz to patri jaksi k mestkemu sportu. Ide sa nieco stavat? ...huraaaa peticia.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
tak pre realizaciu peticie proti vystavbe "bus station" nevidim vyznam... jedine ak by novy investor planoval tahat tuto stavbu do nebies pripadne fasadu by dal kriklavo ruzovu s kriklavo zelenou :D ja viem ze vy nebudete suhlasit, ale kebyze sa tam postavi aj ta futuristicka studia, bol by som happy, bola by to ina rarita na SVK, avsak v nasich koncinach je take volaco nerealne :) postaci typ modelu zo ZV, jednoducha skatulka, len v BB by bola vo vacsom formate

·
Registered
235 Posts
Michalko, nič iné ako akceptovať rozhodnutie najvyššieho súdu nemôžem.

Tu si inak každý ide za vlastným cieľom a verejný záujem na zaujíma nikoho. Najnovšie som si na bystrica24 prečítal článok o tom, ako sa cirkev odmietavo postavila voči investorovi, ktorý chcel dať dokopy tú zrúcaninu Kina Hviezdy. Podľa mňa je to úplne super, že budeme môcť zaradiť madzi sedem divov Banskej Bystrice také skvosty akými sú nedostavaná AS, chátrajúce Kino Hviedza, alebo zdekonštruovaná Slovenka, ktoré majú aspoň jedinú funkciu, že sú príbytkom asociálov a bezďákov.

·
Registered
737 Posts
Michalko, nič iné ako akceptovať rozhodnutie najvyššieho súdu nemôžem.

Tu si inak každý ide za vlastným cieľom a verejný záujem na zaujíma nikoho. Najnovšie som si na bystrica24 prečítal článok o tom, ako sa cirkev odmietavo postavila voči investorovi, ktorý chcel dať dokopy tú zrúcaninu Kina Hviezdy. Podľa mňa je to úplne super, že budeme môcť zaradiť madzi sedem divov Banskej Bystrice také skvosty akými sú nedostavaná AS, chátrajúce Kino Hviedza, alebo zdekonštruovaná Slovenka, ktoré majú aspoň jedinú funkciu, že sú príbytkom asociálov a bezďákov.
Co sa tyka Hviezdy, to nebolo ani tak odmietave stanovisko voci PD ako to, ze nie je vysporiadany jeden z pozemkov. Tebe by sa asi tiez nepacilo, keby ti niekto nabehol na pozemok, na ktory mas podla teba narok, a bez vsetkeho by tam zacal nieco stavat... nevysporiadane pozemky su svinstvo, ktore dokaze narobit problemy pri kazdej stavbe. Nemyslim si, ze cirkev do toho ide s tym, ze ide bojovat proti investorovi a Hviezde. Skratka to nanestastie vyslo tak, ze investor nema vsetko zdarne doriesene...

·
Registered
235 Posts
^^
Lenže musíš uznať, že pokiaľ cirkev nemá riešenie k tomu, ako dať Hviezdu dokopy, tak je podľa mňa fér, ak sa s investorom, ktorý víziu má, dohodne. Je to lepšie okrem investora aj pre občanov, ktorí tu žijú a verím tomu, že aj cirkev by z toho profitovala. Je to čistý truc, čo niekto predvádza.

·
Registered
2,142 Posts
Bystrica je druhé najprašnejšie mesto

Podľa predbežných informácií predbehol Banskú Bystricu už len Ružomberok. Príčinou je doprava, vykurovanie pevným palivom i klimatické podmienky.

Mesto je podľa predbežných výsledkov merania SHMÚ druhým najprašnejším na Slovensku. V minulom roku dosiahol počet dní zo zvýšenou hodnotou prachu v ovzduší 141. V porovnaní s rokom 2009 to predstavuje nárast nárast o 65 dní.
Nuž, čo k tomu dodať, snáď iba že výstavba SO prispeje k zredukovaniu dopravy po nábreží Hrona a presmerovaniu tranzitnej dopravy na SO, miestna doprava v spádových oblastiach SO sa bude tiež vo väčšej miere odohrávať po novom SO, hlavne medzi sídliskami Sásovou a Fončordou, ale aj Podlavicami a takisto Radvaňou, takisto skorá dostavba SO prispeje k zníženiu prašnosti plynúcej z rozostavanej stavby. Presun takejto časti dopravy na SO spôsobí lepšie rozptyľovanie polietavého prachu PM10 vo vyšších polohách, kde sú lepšie podmienky na jeho rozptyľovanie, kotlinový charakter polohy mesta a inverzný ráz počasia hlavne prispieva k takému stavu, že PM10 sa drží a koncentruje hlavne v najnižších častiach mesta (vidieť to aj z priloženej fotografie). Ďalej takisto pomôže ďaľšia ekologizácia v MHD ako trolejbusy a CNG autobusy čoby ekologické vozidlá. Takisto presun ľudí z IAD naspäť do MHD by výrazne prospel, MHD by ale musela byť atraktívna pre tento spôsob dochádzania ľudí do zamestanania a pod. Je ale na škodu, že veľa ľudí po zdraženiach plynu siahlo zase k vykurovaniu fosílnymi palivami.
Uvidíme o dva roky, aké budú výsledky meraní.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
a predavaju to vobec nejakym sposobom? som na internete nenasiel vobec nic...
zrejme sa modlia aby im to vyslo aspon nejako dokoncit a potom sa zacnu znovu modlit aby to niekto kupil, do tak odstatej stavby by som veru svoje tisice eur nedal! Nech potom nezabudnu dat velky baner dakde ze NOVOSTAVBA akcia UZ LEN POSLEDNYCH 5 VOLNYCH BYTOV a pod..

981 - 1000 of 1007 Posts
Status
Not open for further replies.