SkyscraperCity Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #1 ·


İzmir'e Cumhuriyet tarihinin en büyüğü... Hızla yükseliyor!

İzmir'de yaklaşık 3 milyar liraya mal olacak 2 bin 60 yataklı Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatı hızla ilerliyor.

Bayraklı ilçesi üst kesiminde 618 bin 896 metrekarelik alanda 8 ay önce inşaatına başlanan sağlık kampüsünde 7 gün 24 saat esasına göre çalışılıyor.

Şimdiye kadar 2 milyon 900 bin metreküp kazı yapılan alanda zeminin kayalık olması nedeniyle 1 milyon kilogram anfo türü patlayıcı, 690 bin kilogram dinamit ve 107 bin kapsül kullanıldı. Kamu özel ortak girişimiyle hayata geçecek projede 1 milyon metreküp daha patlatmalı kazı yapılacak. Hafriyatın belirli bir seviyeye gelmesinin ardından inşaat sahasına 13 vinç kuruldu, zemine de 92 bin metreküp beton döküldü. Bin kişinin 3 vardiya halinde çalıştığı inşatta 500 bin metreküp beton dökülmüş olacak.

İçerisinde 5 hastaneyi barındıran merkez bina dışında, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinde yüzde 20'lik kısım tamamlandı.

Proje hizmete alındığında 6 bin kişiye istihdam sağlanacak sağlık kampüsünü, hastalar ve ziyaretçiler dahil günlük 72 bin kişinin kullanması bekleniyor.

İzmir'e Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımı olarak kayıtlara geçen kampüs hastanede 347 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 51 ameliyathane ve 414 poliklinik bulunacak.

"2019 YILINDA TAMAMLANACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini, hizmete girdiğinde İzmir'in ve bölgenin en büyük hastanesi olacağını söyledi.

Sağlık kampüsünün, Türkiye'nin en büyük üçüncü şehir hastanesi olma özelliğini taşıdığına dikkati çeken Sürekli, şöyle konuştu:

"Proje, 606 milyon avroluk maliyetiyle Cumhuriyet tarihi boyunca İzmir'de yapılan en büyük yatırımdır. Önceki sene başladı, 3 yıllık bir inşaat süreci var ancak verilen tarihten önce 2019 yılında hizmete alınacağını umuyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Sürekli, Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de hayal bile edilemeyen projelerin AK Parti iktidarı tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı. Sürekli, sağlık yatırımları konusunda İzmir'in altın çağını yaşadığını dile getirdi.AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da projenin kenti Türkiye'de çok önemli bir sağlık merkezi durumuna getireceğini aktardı.

Muhalefet milletvekillerinin seçim dönemleri bu alanı "ağlama duvarı"na çevirdiğini öne süren Delican, "Şimdi gelsinler burada mutluluk gözyaşları döksünler. Cumhurbaşkanımız bir hayali gerçekleştiriyor. Başbakanımızın İzmir'e vadettiği 35 projeyi bir bir hayata geçiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yüklenici firmanın koordinatörü Murat Pektaş ise hastanenin, tükettiği enerjinin yüzde 30'unu kendisinin üreteceğini bildirdi.

Kayalık zemin nedeniyle ilk 8 ayda tamamen hafriyata odaklandıklarına işaret eden Pektaş, şunları kaydetti:

"Şu anda binalar yükselmeye başladı, tamamlandığında 14 kat olacak. İnşaatımızda yaklaşık bin 302 deprem izolatörü kullanılacak. Olası deprem anında tek bir kütle olarak hareket edecek ve hastanedeki mevcut hizmetler aksamayacak."


http://www.egedesonsoz.com/haber/iz...in-en-buyugu-hizla-yukseliyor/973782#disagree

2011 yılından beri yapılacaktı. Neyse ki biraz kıpırdama olmus.:lol:
 
  • Like
Reactions: GUROLCJ

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Bayraklı Şehir Hastanesi 1 Yıl Erken AçılacakTürkkerler ve GAMA ortaklığıyla 2.6 milyar TL yatırım değeriyle inşa edilen Bayraklı Şehir Hastanesinin açılış tarihi öne çekildi. 4 yılda tamamlanması planlanan proje 3 yılda tamamlanacak. İzmir'in Bayraklı ilçesi üst kesiminde bulunan 618 bin 896 metrekarelik alanda hayata geçirilen Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsündeki çalışmalarda binalar hızla yükseliyor.Tamamlandığında Türkiye'nin üçüncü büyükşehir hastanesi olma özelliğine sahip olacak kampüsle aynı zamanda Ege Bölgesi'nin ve İzmir'in ise en büyük sağlık yatırımı hayata geçiriliyor.

5 hastaneyi barındıran ana bina dışında, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesiyle hizmet verecek olan kampüste fiziki gerçekleşme oranı yüzde 30'a yaklaştı.6 bin kişi görev yapacak.Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü*420 poliklinik, 53 ameliyathane, 353 yoğun bakım yatağı, 857 tek kişilik ve 225 çift kişilik odalarıyla hastalarına 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek. Günde 71 bin kişinin hizmet alacağı, heliport alanlarının yer aldığı hastanede toplam 6 bin kişi görev yapacak.

Dev şehir hastanesinin yapım çalışmalarında 23 vinç kurulurken halen bin 500 işçi inşaatın bir an önce tamamlanması için 3 vardiya halinde 7 gün 24 saat ter döküyor.Depreme dayanıklı olarak inşa edilen binalarda yaklaşık bin 302 deprem izolatörü kullanılırken hastanenin tükettiği enerjinin yüzde 30'unu kendisi üretmesi planlanıyor.İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün hizmete girmesiyle kentin sağlıkta altın çağını yaşayacağını belirtti.


"2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor"*

İnşaat sahasındaki çalışmaların planlandığından hızla sürdüğünü söyleyen Salnur, şu şekilde*konuştu:"15 gün önce fiziki gerçekleşme yüzde 20'lerdeyken şimdilerde ise bu oran yüzde 30'a yaklaştı. Kazı çalışmaları yüzde 91 gerçekleşme oranına ulaştı. Daha önce şehir hastanemizin 2021 yılı başında bitirilmesi planlanmıştı. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatlarıyla inşallah 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor."Salnur, projenin tamamlanmasıyla kent genelinde nitelikli hasta yatağı sayısının 10 bine ulaşacağını belirtti.Hem sağlık kampüsü hem de diğer hastane yatırımlarının hayata geçmesiyle İzmir'in sağlık turizmi konusunda gelirlerinin de artacağını dile getiren*Salnur, dünyanın birçok ülkesinden gelen hastaların kentte şifa bulacağını de sözlerine ekledi.

http://www.insaatderyasi.com/bayrakli-sehir-hastanesi-1-yil-erken-acilacak-8645h.htm
 

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #9 ·


Bayraklı Şehir Hastanesi 30 Mayıs 2020'de Tamamlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Binali Yıldırım ile Bayraklı Şehir Hastanesi'nin ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan, hastane inşaatının 30 mayıs 2020'de tamamlanacağını söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'deki inşaatı devam eden şehir hastanesinin kenti "sağlık üssü" yapabilecek şekilde konumlandırıldığını belirterek, "Özellikle sağlık turizminde de İzmir bundan böyle bir şehir hastanesiyle daha ciddi bir pay alabilir noktaya gelecek." dedi.Fahrettin Koca ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.Fahrettin Koca, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İzmir'de yapımı süren Bayraklı Şehir Hastanesini yerinde görmek, eksiklerini belirleyip süreci takip etmek için Binali Yıldırım ile düzenlenen bilgilendime toplantısına katıldıklarını belirtti.

İzmir'in ticareti, üniversiteleri ve sanayisiyle önemli bir metropol kenti olduğunu dile getiren Koca, "Şehir hastanemiz toplam 630 bin kapalı alanı olan, 2 bin 60 yatak kapasiteli, özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi 300 yataklı olarak ayrıca ilave olduğu, yüksek güvenlikli adli psikiyatrik hastane dediğimiz yine 100 yataklı hastanesi olan, İzmir'i sağlık üssü yapabilecek bir şehir hastanesi olarak konumlandı. Özellikle sağlık turizminde de İzmir bundan böyle bir şehir hastanesiyle daha ciddi bir pay alabilir noktaya gelecek." dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hayalim" dediği şehir hastanelerinden 10'uncusunu Bursa'da açtıklarını hatırlatan Koca, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatının planlandığı gibi devam ettiğini belirterek, "Biz şehir hastanelerimizi bütün disiplinleriyle son noktada sağlık hizmeti veren, hastanın artık başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz." ifadelerini kullandı.Koca, inşaatın 31 Mayıs 2020'de bitirilmesinin planlandığını, bu planlamaya uygun inşaat çalışmalarının sorunsuz şekilde ilerlediğini anlattı. Karayolları Genel Müdürlüğünün de ulaşımla ilgili ihaleyi gerçekleştirdiğini söyleyen Bakan Koca, "Bu noktada ulaşım sorunlarının da çözüme kavuşturulduğunu görmüş olduk." dedi.Koca, hastane inşaatının tamamlanma tarihine göre bir açılışın tarihi belirleneceğini kaydetti.


Bir basın mensubunun, "Şehir hastanesi tamamlanınca İzmir'deki diğer hastaneler kapatılıp buraya mı taşınacak?" sorusu üzerine ise Koca, "Genel olarak söylüyorum, taşıdığımız eski yapıları yine sağlık ve eğitim amaçlı daha çok ikinci basamak, yeri geldiğinde ihtiyaca göre bahar projesi de dediğimiz, bağımlılıkla ilgili rehabilitasyon merkezi hastaneleri dahil olmak üzere planlamayı yapıyoruz. İzmir için de bu hastanelerin kapatılmayacağı, yine eğitim ve sağlık amaçlı devam edeceğini söylemek istiyoruz." şeklinde konuştu.

"İzmir'e 5 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık"Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da İzmir'in bir dünya şehri olduğunu, yapılacak şehir hastanesiyle kente verilen sağlık hizmetlerinin de çok farklı yerlere geleceğini vurguladı.İnşaat alanına gelince 2014 yılını hatırladığını dile getiren Yıldırım, "O gün dolaşa dolaşa sonunda çevre yolunun üzerinde bu bölgeye karar vermiştik. Şimdi burada güzel eserin yükseldiğini gördükçe verdiğimiz kararın ne kadar isabetli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. İzmir'de biz '35 İzmir, 35 Proje' diye yola çıktık. Bunlar bugün birer birer hayata geçiyor. Proje dediğinizde tırı vırı işler değil 5 milyar liranın üzerinde yatırımdan bahsediyoruz." dedi.Yıldırım, yapımı devam eden Çandarlı Limanı'na ilişkin ise şunları kaydetti:"Altyapısı yapıldı, büyük oranda üstyapı meselesini o zaman da açıkladığımız gibi artık genel bütçeyle, kamu kaynağıyla yapmayacağız, yap-işlet modeliyle yapacağız. Orada bir gecikme var ama biz onu kayıp görmüyoruz çünkü altyapı otoyol bağlantıları istediğimiz şekilde değildi. Otoyol yapımı devam ediyor. Yıl sonuna kadar muhtemelen tamamlanacak. Bundan sonra da uluslararası yerli yatırımcılarla projeyi devam ettireceğiz."Bakan Koca ile Binali Yıldırım'a, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir milletvekilleri Atilla Kaya, Cemal Bekle, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Mehmet Burak Öztop da eşlik etti.

https://www.insaatderyasi.com/bayrakli-sehir-hastanesi-30-mayis-2020de-tamamlanacak-13032h.htm
 

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #13 ·
892542 

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Virüs olmasaydı kesin kapatılırdi birçoğu. Ama virüsün etkisiyle artık kkapatilacaklarini sanmıyorum. Virüs bitse bile nüfusunda artmasıyla yeni hastanelere ihtiyaç duyulacak bir süre sonra.
 

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Bayraklı'ya Teleferik Projesi Geliyor


Bayraklı'ya Teleferik Projesi Geliyor
Yakın zamanda açılması planlanan Bayraklı Şehir Hasatenesi'ne ulaşımı kolaylaştırmak için teleferik projesi hayata geçirilecek. Büyükşehir ve Bayraklı Belediyesi bürokratları proje ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.


Bayraklı'da yapımı devam eden 2 bin 60 yatak kapasiteli İzmir Şehir Hastanesi'ne ulaşım için kritik bir adım atıldı.
Bayraklı'nın üst kesimlerine inşa edilen hastaneye ulaşım için Teleferik projesi yapılması planlanıyordu.

Projeyi görüşmek üzere bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel ve teleferik projesi ile ilgili teknik ekip Bayraklı Belediyesi'ne gelerek Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ile bir görüşme gerçekleştirdi. T
oplantının ardından açıklama yapan Başkan Sandal, "Bayraklı sahilden Şehir Hastanesi'ne en hızlı ve güvenli ulaşım olanağı için yürütülen çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunduk. İlçemizin geleceğine yön verecek projelerin hayata geçirilmesinde üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız" dedi.


Yapılma ihtimali olduğunu düşünmüyorum ama yapılmasını da mantıklı bulmazdim. Teleferik yerine Halkapınardan ya da İZBAN bayraklı istasyonundan monoray yapılması mantıkli olurdu. Ama hiçbirinin yapılacağını düşünmüyorum zaten.
 

· Banned
Joined
·
2,194 Posts
Discussion Starter · #28 ·
Bence büyük hastanelerde olmalı. Küçük hastanelerde olmalı. Mesela ege universite kapasitesini kaldiramiyor artık. Dokuz eylülde öyle. Yeni büyük hastanelere ihtiyaç var. Şehrin içinde de büyük hastaneler trafiğe yol açıyor. Mesela Yeşilyurt gibi.

2-3 tane şehir hastanesi İzmir'de siritmaz bence. Zaten korona gösterdi ki hastaneler şart. Türkiye'de doktor başına düşen hasta sayısı da çok fazla. O nedenle büyük hastaneler yapılması mantikli şehir sınırlarında. Normal hastanelerde kapatılmamalı tabiki. Onlarda devam etmeli kullanilmaya.

Bayraklı için düşüncem o bölgeye raylı sistem getirebilirlerse monoray gibi halkapinar başlangıçlı oldukça iyi iş görür. Hatta bu hat gökdelenlerin arasından gideceği için o bolgede olusan trafiği de azaltir. Bir taşla iki kuş. Yeterki İzmir'i seven şehir için çalışan adamlar olsun. İzmir'de çok güzel projeler olur ..
 
1 - 8 of 8 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top