Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 62 Posts

·
Super Member
Joined
·
9,181 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
275 milyon Euro'luk kentsel eğlence merkezi 2010'da açılacak

275 milyon Euro'luk kentsel eğlence merkezi 2010'da açılacak
Intercontinental 2 ayrı otel işletecek İstanbul Bayrampaşa'da Türkiye'nin en büyük kentsel eğlence merkezi inşa edilecek. Ora İstanbul Gayrimenkul'ün yatırımcısı olduğu ve Paris'teki Disneyland'ı inşa eden Valerio Mazzoli Studio'nun danışmanlığını yaptığı Ora İstanbul, 2010'da işletmeye açılacak. Projenin içindeki temalı parkın işletmesi ise 50 ülkede 450 projede yer alan International Theme Park Services (ITPS) tarafından yapılacak. Projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Ora İstanbul Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kıray, yıllık 12 milyon ziyaretçi beklediklerini ifade etti. Kıray, projenin bugünkü maliyetini 275 milyon Euro olduğunu ve 2 yıl sonra 450 milyon Euro'luk değere ulaşmasını beklediklerini kaydederek, şöyle devam etti:

GÖSTERİ MERKEZİ DE OLACAK

"Projede 25 bin metrekarelik kiralanabilir alanlı bir outlet, iki otel, 10 salonluk sinema kompleksi, toplam 18 bin metrekarelik bir çocuk eğlence parkı ve 6 bin kişiyi oturarak ya da 8 bin kişiyi ayakta ağırlayabilecek bir de gösteri merkezi var. Ayrıca 500 kişilik bir Açıkhava tiyatrosu da bulunuyor. Ayrıca gelecekte yandaki parselleri satın alıp konut ve ofis yapma niyetimiz de var."

Ora İstanbul CEO'su Ahmet Uluğ ise, projeyi Ankara, Mersin, Malatya veya Elazığ'a da taşıma planı yaptıklarını söyledi. Projede yer alan otelleri Intercontinental Hotels Group işletecek. Bunlardan biri 4 yıldızlı 281 odalı Crown Plaza, diğeri ise 3 yıldızlı 146 odalı Türkiye'deki ilk Holiday Inn Express.
Sabah

next to Bayrampasa Carrefour

Ora Istanbul, worth 275 million euros, will be opened in May 2010. There will be movie teathers, outlets, 2 hotels, 18,000 m2 entertainment park for kids, 8000 capacity showland, amphie theater center,spas and fitness centers, congress centers, cafes & restaurants and maybe some residences and offices...Entertainment Park will be kind of Disney theme..

Hotels: •Crowne Plaza; 4 star, 281 rooms (The White Tall Building)
•Express by Holiday Inn; 3 star, 146 rooms, (The building in brown blue color)

Shopping: • 25.000 m²Outlet Center
• 6500 m² Department Store
• 7500 m² Electronics Store

The project is planned to be constructed in Ankara, Mersin, Malatya or Elazığ too.
www.oraistanbul.comwww.yapi.com.trwww.oraistanbul.com

Gösteri Merkezi’nin özellikleri:

• Türkiye’nin gerçek anlamdaki ilk çok amaçlı salonu
• Spor karşılaşmaları, konser, kongre ve gösterilere uygun altyapı
• Etkinlik amacına göre değişime uygun gösteri merkezi
• Müşterinin isteklerini fazlasıyla karşılayabilen, her türlü dekorasyon ve uygulamaya olanak
**sağlayan altyapı
• Değişik etkinliklerle yılda 1.000.000’un üzerinde seyirci kapasitesi
• 3500 sabit, 2500 modüler toplam 6000 kişilik oturma sistemi
• Oturmalı ve ayakta toplam 8000 kişi kapasitesi
• Değişebilir modüler sahne sistemi
• 30 ton üzerinde asma kapasiteli çatı konstrüksiyonu
• 25 metre tavan yüksekliği
• Her türlü ağır yük ve iş aracı girişine uygun
• Gösteri ve konserler göz önüne alınarak özel olarak tasarlanmış akustik yapı
• 8 adet sanatçı suiti, 4 adet her biri 30 kişilik grup soyunma odası
• Değişik büyüklüklerde prova salonları
• Büyük toplantı ve kongrelere yönelik teknik altyapı
• Sergi ve diğer etkinliklere uygun 3000 m²lik fuaye alanı
• Gösteri Merkezi önünde ve merkezi tamamlayıcı, kışın üzeri kapanabilen, 500 kişi kapasiteli
**Açık Hava Tiyatrosu
www.oraistanbul.com
 

·
Registered
Joined
·
27,960 Posts
bumu simdi Istanbul Disney world :D
 

·
Registered
Joined
·
891 Posts
hariskec, do you reside close to this area (Yıldırım), or You have some relatives there?
I have a friend there (Yıldırım mahale). I was there one month ago. Great progress in Bayrampasa. Especially, Forum Istanbul.
And by the way, good luck with Croatia on EURO! :)
 

·
Live life to the fullest.
Joined
·
2,872 Posts
I have a friend there (Yıldırım mahale). I was there one month ago. Great progress in Bayrampasa. Especially, Forum Istanbul.
And by the way, good luck with Croatia on EURO! :)

thank you, bosnians here in germany said me that all bosnia get in turkish colors :D and security forces would came from all regions to avert a conflict with croatians

thank you for supporting :eek:kay:
 

·
Registered
Joined
·
1,049 Posts
Timur, sende mi Bayrampasalisin ? :cheers:

Bence yakinda Hali de kaldirirlar oradan. Hala bos alan var cevrede. Cezaevide gitti gidecek. Oralari acayip gelisti ve gelisiyor :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
49 Posts
Bir saniye Disneylandı da mı İstanbul a yapıyorlar.Hani Ankara'ya komşu ıllerin birine yapılacaktı.Sizde göç dursun diyorlar.Denizli,Bursa,Edirne,Mersin,Nevşehir,Trabzongibi az da olsa yabancı turist çekebilen bir şehre yapsalar ya şunu.
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
12,819 Posts
^^ Arkadaşlar, hiçbir yere Disneyland yapılmıyor. Disneyland benzeri "Theme Park"lar yapılması planlanıyor. Ankara'ya Paramount Eğlence Parkı açmayı düşünüyordu ki, Disney ile bir ilgisi yok. Antalya'ya da başka talipler var, İstanbul'a da bunlar talip. Kısacası ortada Disneyland yok ama bir sürü yere farklı park projeleri ihtimal olarak var.
 

·
Super Member
Joined
·
9,181 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Sadece themepark..Disneyland e benzetmelerinin nedeni içine yapılacak olan şu şato...
 

·
Citizen of Malihulya
Joined
·
123 Posts
The ORA Istanbul project which consists of; 5'000sqm open and 13'000sqm covered entertainment park for kids, a performance center with 8'000 seats, an open air theater with 500 seats, a cinema complex with 10 movie halls, a 4'000sqm fitness and spa center, various coffee shops and restaurants, a 39'000sqm outlet&shopping center, a four star hotel with 281 guest rooms and a three star hotel with 146 guest rooms, is foreseen to be the new attraction center of Istanbul. The 360'000sqm project was designed by Vizzion Europe Architects/Brussels and AAU Mimarlık. Construction of the complex was started in May 2008 and is planned to de completed in May 2010.

ORA Istanbul is the final product of a study that combines innovation with historical continuity inspired by traditional architecture and aims to unite different groups of people in galleries, arcades, open,semi-open and covered walking alleys, top covering tents, multi-colored ceramics, functions revolving around common living areas designed to conform to Ottoman and Turkish architecture, performances, entertainments and plazas that will be animated with concerts.


The web site says that construction started in may 2008 :)
 
1 - 20 of 62 Posts
Top