SkyscraperCity Forum banner

Belfast 2007

2088 Views 4 Replies 4 Participants Last post by  AMS guy
Chciałbym zaprosic wszystkich do zapoznania sie z moimi fotkami prosto z Belfastu, ktory w 1922 roku uznany zostal za stolicę Irlandii Północnej, która weszła w skład Zjednoczonego Królestwa. W czasie II wojny światowej miasto zostało zbombardowane przez hitlerowskie lotnictwo (1941). Od lat 60. XX w. teren konfliktów pomiędzy probrytyjskimi unionistami a zwolennikami zjednoczenia Irlandii.Od końca XX w. wdrażany jest program rewitalizacji miasta, mający na celu poprawę warunków życia ludności.Z mojego punktu widzenia program ten jest wdrazany bardzo powoli co powoduje ze nawet po krotkim pobycie ma sie wrazenie pewnego chaosu ktory objawia sie poprzez wiele niedokonczonych badz dopiero rozpoczetych remontow,inwestycji itp.
A oto i fotki
Na poczatek popularny hotel Europa mieszczacy sie kolo dworca autobsowego


tuz obok opera


troche z centrummozemy spotkac tu liczne budynki z epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiejpopularny w Belfascie City Hall(ratusz) w calosci wzniesieny z białego kamienia portlandzkiego.Budowa tego obiektu rozpoczeta zostala w 1898 a zakonczona w 1906 roku.Koszt inwestycji to 369.000 funtow.Ciekawostka jest fakt pobudowania w 1910 roku
dokladnej repliki budowli w Durbanie (South Africa)Protestancka St Anne’s Cathedral (katedra św. Anny) to najbardziej monolityczna z grona najwspanialszych budowli Belfastu. Budowę neoromańskiej bazyliki rozpoczęto w 1899 r.Albert Memorial Clock(zegar Alberta)

ponownie z centrum

stoczni Harland & Wolff(to tu w 1912 zwodowano slynnego Titanica)

gorsza czesc miasta
a to tak ode mnie


i to y bylo na tyle licze na ciekawe komentarze.
See less See more
28
1 - 5 of 5 Posts
:sly: dobre do kręcenia horrorów..
a foty spoko


i to y bylo na tyle licze na ciekawe komentarze.
Hahacha, ale się fajnie zdjęcia złączyły
See less See more
2
bylo to niezamierzone ale efekt faktycznie niezly haha
1 - 5 of 5 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top