SkyscraperCity banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Neen, man!
3,440 Posts
Przypomniałeś mi właśnie, że powinienem wznowić swoją relację z Antwerpii, mam jeszcze jakieś trzydzieści czy czterdzieści zdjęć do wrzucenia. :lol:

·
Poor Leno
7,333 Posts
Jak wrażenia:)? Słyszałem, że ponoć to bardzo nudne miasto;). Ja właśnie zbieram kaskę na wycieczkę w tamte rejony;)

·
hipp-E
11,125 Posts
Jak wrażenia:)? Słyszałem, że ponoć to bardzo nudne miasto;). Ja właśnie zbieram kaskę na wycieczkę w tamte rejony;)
Zamorduję za powtarzanie ploteczqi, że Bruxelles est une ville nudné. ;)
A na poważnie, to w porównaniu z Amsterdamem rzeczywiście niewiele się dzieje, ale dużo zależy od tego na jakie imprezowanie się nastawiamy. Trzeba po prostu śledzić lokalną party agendę w necie. Ja tam zawsze wiem gdzie w Brukseli shake that ass in da house. :D

Jesli chodzi o zwiedzanie to polecam wycieczkę z przewodnikiem po budynkach Art Nouveau, z których słynie Bruxelles.
Link do poszperania i wybrania sobie najlepszego city trip w tej kategorii: http://www.opt.be/informations/tour...l___brussels_1900_art_nouveau/en/V/55672.html

·
hipp-E
11,125 Posts
Tour des Finances znacznie bardziej mi się podobała przed remontem. Teraz ten wieżowiec to Istambuł lata 90. :eek:hno:
Rusonaldo said:
Na jednej z ulic trafiliśmy na targ. Po prostu zamykana jest ulica i każdy sprzedaje co chce. Frekfencja - 80% ludność arabska :nuts:
Bo ten targ po prostu znajduje się w dzielnicy o dużym odsetku imigrantów - le quartier des chuściarka's :lol:

·
Neen, man!
3,440 Posts
@Rusonaldo: Za mało opisów... Wybacz, ale walisz ujęciami nieco na oślep. Osobiście Brussel nieco znam, więc potrafię się zorientować co jest czym i gdzie się znajduję, ale osoby nigdy się miastem nie interesujące na 100% nie wiedzą skąd pochodzą zdjęcia i co przedstawiają, ot kościół czy jakiś gmach, jeżeli rozumiesz co mam na myśli.

@AMS: Za jakiś czas pewnie sam się ponownie do stolicy Belgii wybiorę i poprowadzę własny wątek, ale już teraz muszę cię zganić... Gdzie twoje niderlandzkie nawyki? Każdy kąt w Brussel ma także niderlandzkojęzyczną nazwę a sam język jest traktowany oficjalnie na równi z francuskim, więc tego się trzymajmy, kolego z A'damu. :D

·
Registered
10,216 Posts
Powiem tak. Bruksela przepięknie wygląda na zdjęciach. Na żywo ... trochę jest już inaczej wg mnie :) Tzn. fajny detal, piękne budynki i choć uwielbiam przepych to jakieś to nawet jak dla mnie za surowe ... Trochę to jak sztuczne wygląde w negatywnym tego rodzaju słowa, choć urody nie można temu odmówić. Maniakalnie przeglądałem zdjęcia tego miasta przed wyjazdem tam :) Jednak na żywo odebrałem to gorzej niż na fotkach.

Wg mnie Amsterdam jest dużo ciekawszy i ładniejszy :)

·
hipp-E
11,125 Posts
Powiem tak. Bruksela przepięknie wygląda na zdjęciach. Na żywo ... trochę jest już inaczej wg mnie :) Tzn. fajny detal, piękne budynki i choć uwielbiam przepych to jakieś to nawet jak dla mnie za surowe ... Trochę to jak sztuczne wygląde w negatywnym tego rodzaju słowa, choć urody nie można temu odmówić. Maniakalnie przeglądałem zdjęcia tego miasta przed wyjazdem tam :) Jednak na żywo odebrałem to gorzej niż na fotkach.

Wg mnie Amsterdam jest dużo ciekawszy i ładniejszy :)
Problem pewnie leży w tym, że Bruksela w porównaniu z Amsterdamem wygląda ciężko i nieco ponuro. Budowle są tam starsze i głównie z kamienia - nie zawsze dobrze utrzymanego, podczas gdy w Amsterdamie, oprócz kościołów sięgających średniowiecza, kamienice na Starym Mieście to głównie XVII wiek i sama cegła. Amsterdam jest lekki, również dzięki wszechobecnej wodzie, ale ja oba miasta stawiam na równi - one świetnie się uzupełniają. W ogóle bardzo trudno je porównać, bo są zupełnie inne. Brukselę lubię m. in. za secesję, której w Amsterdamie prawie w ogóle nie ma, za szerokie aleje i atmosferę metropilii. Choć oba miasta są tej samej wielkości, to Bruksela wygląda bardziej wielkomiejsko. Zaryzykuję stwierdzenie, że wygląda na miasto dużo większe, niż jest.

·
hipp-E
11,125 Posts
@AMS: już teraz muszę cię zganić... Gdzie twoje niderlandzkie nawyki? Każdy kąt w Brussel ma także niderlandzkojęzyczną nazwę a sam język jest traktowany oficjalnie na równi z francuskim, więc tego się trzymajmy, kolego z A'damu. :D
Oficjalnie tak, ale w praktyce wygląda to inaczej. Spróbuj zamówić kawę na Grand Place po niderlandzku - przyniosą Ci ją za godzinę :laugh: ;)
Gdy się tam odzywam po niderlandzku, zawsze się ktoś na mnie wydrze albo zignoruje. Najlepiej posługować się angielskim.

1 - 20 of 40 Posts