SkyscraperCity banner
1 - 20 of 261 Posts

·
foto-ml.pl
18,387 Posts
Discussion Starter · #1 ·
W ostatni listopadowy weekend wywiało mnie do Belgii, a że nie był to wyjazd typowo turystyczny za dużo niestety nie udało mi się zwiedzić.
Jednak przeglądając forum nie trafiłem na wątek o okolicach które zwiedziłem.
Żałuję że miałem tak mało czasu, bo Belgia wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, byłem tam pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz :)
Z miast które odwiedziłem można wymienić Namur-stolicę Walonii, Wépion -malutką miejscowość właściwie sypialnię Namur, Antwerpię oraz trochę liznąłem Brukseli.
Najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Antwerpia, ale o tym później.

Rozpoczniemy od Wépion naszej bazy wypadowej w Belgii.
Jest to bardzo malownicza miejscowość, położona nad brzegiem Sambry.
Poza tym jest to belgijska stolica truskawki :D
Żeby się nie rozpisywać, lecimy ze zdjęciami.

1. Spokojne uliczki Wépion :

2.

3.

4.

5.W miasteczku znajduje się głównie zabudowa willowa (i to jaka :drool:) ale większe budynki tez się zdarzają. No i trzymają poziom. W ogóle byłem zachwycony tamtejszą architekturą.

·
Neen, man!
3,440 Posts
Landszafty naprawdę ładne, starsze wille i pałacyki także na plus, poza tym zwykła walońska wieś, trochę ciągnie biedą, ale nie jest źle. ;)

·
Registered
837 Posts
hmm z ta bieda to nie przesadzajmy ;) gorzej od wielu wiosek w Niemczech czy we Francji to napewno nie wyglada

·
Registered
5,181 Posts
Strasznie mi się podoba! :cheers:
A ogółem bardzo przyjemne widoczki, spokojne, wiejskie, schludne :) Czekamy na więcej zdjęć.

·
Registered
795 Posts
Świetne. Porównując to do polskich miasteczek, można dostać depresji, jak zrujnowaliśmy i nadal rujnujemy nasze krajobrazy...

·
foto-ml.pl
18,387 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Dzięki za komentarze, żeście się rozpisali... :nuts:
Przed nami jeszcze trochę biednych landszaftów ;)
Dopiero potem zawitamy do bogatej , flandryjskiej Antwerpii. To będzie coś co tygryski lubią najbardziej, czyli urban w pełnym wydaniu :D

26. Trochę mniej zdjęć na post, żeby strony nie przeładować.

27. Znów na dole miejscowości.

28. Kolejny mijany kościółek

·
Refurbished_Parka_Boy
4,321 Posts
Widzę że nie tylko ja jestem zafascynowany belgijskimi widoczkami wiejskimi. Tydzień temu znów tam byłem ale nie miałem w ogóle czasu na robienie zdjęć. Te zdjęcia mi przypomniały że mam ogromną chęc pojechać tam w lecie. To tylko 1500 km :)

Będą jeszcze zdjęcia?

·
foto-ml.pl
18,387 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Będą będą , jeszcze trochę tego mi zostało.
Z Wrocławia mam trochę ponad 1000km więc już w ogóle blisko ;)
Na mnie naprawdę bardzo przyjemne wrażenie te okolice i w ogóle Belgia sama w sobie zrobiła. Wiadomo, byłem tam pierwszy raz, więc taki trochę 'dziewiczy' zachwyt ;) Nie mogę porównywać do takiej Holandii, bo tam nie byłem, ale mam nadzieję szybko nadrobię braki.

Miałem wrzucić coś dopiero wieczorem, ale co mi tam:
38.

39. Na naszym brzegu mieścił się skromny hotel:

40.

·
hipp-E
11,123 Posts
Na mnie naprawdę bardzo przyjemne wrażenie te okolice i w ogóle Belgia sama w sobie zrobiła. Wiadomo, byłem tam pierwszy raz, więc taki trochę 'dziewiczy' zachwyt ;) Nie mogę porównywać do takiej Holandii, bo tam nie byłem, ale mam nadzieję szybko nadrobię braki.
Wieś holenderska jest ogólnie lepiej zadbana od belgijskiej, ale w Belgii są ładniejsze krajobrazy, zwłaszcza w Ardenach. W Holandii jest płasko jak na stole i do tego ten histeryczny porządek niczym z sali operacyjnej w szitalu - mi to nie bardzo podchodzi. Inną zasadniczą różnicą na belgijskiej prowincji jest budownictwo z kamienia, przypominające zabudowę wiejską północnej Francji, a w Holandii drewniane domy malowane na zielono (na północy kraju) i cegła na pozostałym obszarze.

·
Neen, man!
3,440 Posts
@AMS, nie tylko holenderskich, wystarczy przejechać się po wsiach flamandzkich i następnie po walońskich, uczucie jakby się z salonu do chlewika wjechało. W tym wypadku wille i pałacyki + ładne landszafty ratują sytuację, ale masa wsi w Walonii to niestety bieda, nie bez kozery społeczność flamandzka ma dość dopłacania do walońskiego interesu i lokalnych nierobów patentowanych. Właśnie tak wygląda to z niderlandzkiego punktu widzenia. ;)

1 - 20 of 261 Posts