Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 230 Posts

·
Banned
2,324 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Posto se posle ovih poplava to kao tema provlaci kroz vise drugih tema, mislim da zasluzuje poseban osvrt tj posebnu temu!

Dakle ovde cemo caskati o obalama reka i rečica koje proticu kroz Beograd grad.
O njihovm stanju, odrzavanju, regulisanju, eventualnom unapredjivanju i sredjivanju, o manama, i slabim tackama koje treba poboljsati i sl.

Jer to vise nije samo stvar estetike vec kao sto vidimo pitanje zivota i smrti...

Ako neko ima set fotki Zemunske obaloutvrde, mozemo i sa tim setom kao dobrim primerom poceti. :)

A onda cemo krenuti u šetnju dalje duz obala Save i Dunava pre svega, a i ne samo njih... Jer i Obrenovac podpada pod Beograd tako da treba obratiti paznju i na Kolubaru i sl

....

·
Banned
2,324 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Inace, juce primetih da jos niko se nije setio da spere mulj i prasinu i blato sa kejeva duz Save...:eek:hno:

Iako nam se prica da je vazno ciscenje i dekontaminacija kao sto to rade npr u Obrenovcu, niko se nije setio da spere mulj, blato i prasinu koji su se izlili po beogradskim kejevima !!!
I sad ljudi i klinci voze bicikla po tom sasusenom mulju i prasini...
Juce bas videh prelazeci preko Gazele...

·
Registered
5,502 Posts
Полако рођаче... није ово Швајцарска. Опраће то кише јесење или нека нова поплава.

·
Banned
6,331 Posts
Јефтиније је да се становници Обреновца преселе у Барич. Ту је одма преко реке, иде узбрдо за разлику од обреновца. А ни лозница није далеко од крупња.

Мислим да и Шабац треба да се пресели у Ваљево. Таман би се добио још један значајан град у Србији место 2 безначајна.

Што се Војводине тиче, дубоко сам убеђен да ће Београд коначно добити оно што му фали - море! Боље рај за скутере него рај за бицикле. Мислим, боље море него сепаратизам, на мору бар може да се заради.

Него, у случају да војводина постане море, одбацујем претходно изречену варијанту о Шапцу. Замислите Зорка Ризорт уместо постојећег?

·
HA-HA!
5,475 Posts
Inace, juce primetih da jos niko se nije setio da spere mulj i prasinu i blato sa kejeva duz Save...:eek:hno:

Iako nam se prica da je vazno ciscenje i dekontaminacija kao sto to rade npr u Obrenovcu, niko se nije setio da spere mulj, blato i prasinu koji su se izlili po beogradskim kejevima !!!
I sad ljudi i klinci voze bicikla po tom sasusenom mulju i prasini...
Juce bas videh prelazeci preko Gazele...
Брате, то не да се примећује него избија очи, а и нос плаче...
Направио сам јуче пар фотки, али они који воле овај град и земљу не би требало да гледају ако имају слабији стомак. Ово је све мање Београд, а све више Чернобил...

Графити терористи харају и чини се да једино они раде 24/7 на "уређењу" града. Од комуналних служби остале су само позамашне ставке у буџету, остало се на терену не примећује. Мало је рећи да Београдске обале личе на призоре из Албаније.

Лева обала Саве:

Као да су муљ, прљавштина, развалине напуштених сплавова и жврљотине мало, још су ту и џакови са песком и остаци импровизованих насипа. Добро сам прогнозирао да сад то неће покупити месецима, годинама,... никада.

Десна обала Саве, код Куле Небојша:

Ово прекривено муљем је шеталиште.

За ову травуљину у Сави већ не гајим никакве наде да ће икада бити посечена.

Све је употпуњено товарима ђубрета на све стране и екипом најзаштићеније (квази)нације у Србији (чије име не сме да се помене у негативном контексту) која на очиглед пролазника дува лепак из најлон кеса и клати се шлогирана по жбуњу и непосеченом растињу. Бауљају дрогирани из сваког грма.
Београд је лепше изгледао 1999. у сред најжешћег бомбардовања. То одговорно тврдим!

·
Registered
5,502 Posts
Џакови ће остати док се не разнесу у наоколо. А фамозни Колос, на дивљака одшлепан ту где јесте, стоји и ноком ништа.

·
Registered
16,375 Posts
GOJE said:
Evo jednog veoma pozitivnog primera. Dunavski kej na Dorćolu - ružičnjak u dužini od čak 500m na šetalištu/nasipu. Zasađen u aprilu, u maju zarastao (nadam se da je razlog zauzetost službi na daleko bitnijim zadacima), ali sada fino okopan i održavan:

goje sa bb

·
It is I, LeClerc.
1,774 Posts
U odbranu novobeogradske strane, i da se ocisti mulj, videle bi se one kvazi zvrljotine, ko koga voli, ko kome nedostaje...

·
Chicha was here
9,873 Posts
Као што је Нелсон и предвидео месец дана након поплава савски кеј је и даље прекривен блатом и прашином. Занимљиво је да уредно косе траву али да потерају један шмрк на два сата то никако.

Ценим "проблем" надлежности...

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,643 Posts
Ceo taj deo Dorcola je zarastao i ne odrzava se. Cudi me da su sadili cvece, izgleda i malo groteskno pored korova okolo.

Sto se tice prasine i blata na keju, posaljite dopis opstini, dobicete odgovor da je to zbog poplave. Nema veze sto to znate, i sto ste im slali dopis da ociste, oni ce vam javiti samo zasto je to tako.

·
Registered
5,502 Posts
Мој отац је својевремено проичао да београдска приобања и шеталишта због неодржавања делују као неке римске ископине.

·
Banned
2,324 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Vest mozda moze i na ovu temu...

Knjaz Miloš postavio maketu flaše vode na Adi Ciganliji
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/475151/Knjaz-Milos-postavio-maketu-flase-vode-na-Adi-Ciganliji

Mislim sta reci...:nuts:
Samo nam je jos falila giga PVC zelenka...:bash::eek:hno::bash:

Kako se toga nije setila Ženeva...
A da... Oni nemaju debile koji dozvoljavaju takva sranja....

Želeli smo da Beogradu i svim građanima koji posete Adu poklonimo nesvakidašnje iskustvo i tako se zahvalimo svima koji veruju u Knjaz - rekao je Rašković Direktor marketinga Knjaz Miloša
:bash:

A koliko nam je zabrazdila tzv "elita" govori i ovo iz teksta:

Svečanoj promociji na Adi prisustvovao je veliki broj predstavnika domaćih i stranih kompanija, domaćeg šou biznisa, glumci, novinari...

Treba ih sve skupa natrpati u tu flasu :banana:
Pa nek uzivaju u "nesvakidasnjem iskustvu" kako to rece Direktor Marketinga Knjaza...

....

·
Registered
5,502 Posts
Та флаша је још и оригинална. Овако онај шмрк бар делује интересантно.

·
Moderator
7,762 Posts
Ако су хтели да се рекламирају, могли су да уреде део приобаља и поставе знак да су они то радили (на пример направе чесму којом на то подсећају). Овако су на сред Савског језера поставили један од главних синонима за загађивање воде и немар према водама у Србији - пластичну флашу. Веома директна и недвосмислена негативна асоцијација и, при том, естетски очајно решење.

Али добро, маркетиншка политика и стратегија фирме је у рукама њиховог менаџмента, а у рукама нас потрошача је одлука како ћемо реаговати на ту стратегију. Где то пише да шприцер мора да буде са Књазом? Знам да мој неће бити док та флаша ту стоји. Шабани...

1 - 20 of 230 Posts