Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 58 Posts

·
Robert
9,915 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zdjęcia z maja 2014,krótkiej ale intensywnej wycieczki .
zaczynamy od lotniska i komunikacji.
1.

2.

3

4.
znane przejście łącznikowe nie ruchome ,ruchome w nogach

5.

6
mały termnal przesiadkowy.Linie metra,podmiejskie i dalekobieżne kolej

7

8

9
zagubieni na jednej małej stacji chwilę przed północą

10

11

12.

13
do zobaczenia w kolejnych setach zdjęciowych :)

·
Robert
9,915 Posts
Discussion Starter · #6 ·
jedziemy dalej z miasteczkiem.
37
to z tego domu handlowego najwyższego piętra fotografowałem okolice na poprzednich zdjęciach Na pierwszym planie informacja turystyczna pod placem.

38
barcelońskie veturillo

39
rano na wąskich uliczkach najczęściej można spotkać śmieciarki.Są dwa rodzaje.Ta tradycyjna i taka co nie wychodzi operator z szoferki.Wszystko obsługuje patrząc na monitor w kabinie.

40
niestety wszystkie kotary do sklepów są pomazane.O dziwo ściany kamienic są czyste.W późniejszych setach pokarzę nocne stare miasto kiedy kotary wszystkie są opuszczone

41
suszenie lalki

42
rewitalizacja dzielnicy emigrantów przez wybudowanie Centrum Sztuki Nowoczesnej.
Niestety jedyne zdjęcie dość kiepskiego budynku

43
wąsko ale kierowcy dają radę bez problemu

44
miejski placyk

45

46

47

w następnej odsłonie najpopularniejsza hala targowa rybno warzywno owocowa .

·
Registered
803 Posts
Świetnie, że Barcelona znowu pojawiła się na forum, uwielbiam hiszpańskie miasta, w Barcelonie jestem średnio co kilka miesięcy na weekend i zawsze miło do niej wracam chociażby na zdjęciach :)

·
Robert
9,915 Posts
Discussion Starter · #8 ·
48.
wracamy do hali targowej .Popularna bardzo przez turystów i miejscowych.
Widok z góry przez brudną szybę

49

50

51

52

53

54
kto ma ochotę na papryczkę?:) Jedyny znaczek zakaz fotografowania.

55

56

57

58
hiszpańska truskawka o smaku ziemniaka nigdy nie dorówna polskiej. :cheers:

59

60
jest tez miejsce na wynalazki słodkie

61
do zobaczenia w kolejnych odsłonach ;)

·
Registered
2,538 Posts
Przez lata byłem zafascynowany Barceloną, jednak ostatnia moja wizyta w tym mieście coś we mnie przełamała. Nagle miałem dość tłumu ludzi, upału i nieustannego zmęczenia spowodowanego nieprzespanymi nocami - mieszkałem między Parallel i Montjuic - dzieciaki, miejscowi robią tam straszny hałas, nie robią sobie nic z tego, że jest godzina 1 i ludzie chcą spać - dalej jeżdżą na deskorolkach etc. Śmieciarze jeżdżą jeszcze z godzinkę później ;-). Zwróciłem też uwagę na to, że do godziny około 14-15 na ulicach mamy Hiszpanów, a później... wszystkich tylko nie Hiszpanów. Nie chodzi mi tutaj o turystów, lecz o mieszkających na stałe w Barcelonie Chińczyków, Pakistańczyków i wielu innych.

·
Registered
2,538 Posts
Ci Murzyni sprzedają wszystko co się da. Okulary, torebki, słuchawki, ale telefonów akurat nie widziałem. Oczywiście wszystko podrobione, a ceny wahają się od 25 euro na początku rozmowy do 3 euro pod koniec. Chyba, że przejeżdżają policjanci na skuterach - wtedy koc, na którym jest ich cały dorobek zamienia się w worek, a oni w lokalnych Boltów.

Wygląda to tak:

https://www.youtube.com/watch?v=gTTF4M_py00

Nie mój filmik ;-).

·
Registered
5,673 Posts
Barcelony nigdy za wiele! :)

Co do tych śmieciarek, to są jeszcze obsługiwane automatycznie z czymś w rodzaju wyparzania? Nie wiem na czym to polega, ale wyglądało tak jakby śmietnik po opróżnieniu był sterylizowany gorącą parą.

Jak ktoś lubi spokojne noclegi - w nawiązaniu do któregoś z postów powyżej - to polecam Sant Gervasi albo prestiżową ulicę Muntaner. W nocy jest tam cicho i elitarnie, a do centrum życia czy metra bardzo blisko.

·
z ziemi polskiej do Włoski
Legnica-Firenze-Bonn
2,659 Posts
Nie wiem co się tam robi z truskawkami w tej Hiszpanii, ale we Włoszech jest to samo - wygląd piękny ale smak ohydny, nie nadają się do jedzenia. Podejrzewam że uprawiają je w szklarniach, bo np. truskawki z mojego ogródka niczym nie ustępują polskim :)

·
Robert
9,915 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Murzyni idą sprzedawać podróbki telefonów?

PS. Można prosić maksymalnie o 5-10 zdjęć na post?
Tak jak wspomniano wyżej telefonów nie sprzedają.Głównie okulary i torebki.To drugie wygląda zabawnie kiedy wszystkie na prześcieradle są na jednej smyczy.Zapewnie pomaga to na zwinięcie bajzla w 3sekundy.
Najgorsi są turcy ,pakiństańczycy itp z tymi świecącymi bączkami.
Na plaży można zapomnieć o odpoczynku przez tych bałwanów.
Wyglądasz jak nie Hiszpan,masz przerąbane !!
Najsłabszy punkt tego miasta.Niestety, ale o tym później

·
Registered
803 Posts
Ci handlarze itp... są to głównie osoby będące nielegalnie bez wizy i pozwoleń na pobyt... ostatnio jak byłem w Barcelonie mieszkałem w mieszkaniu wynajmowanym przez małżeństwo polsko - kubańskie w okolicy La Rambla i wraz z koleżanką byliśmy jedynymi białymi osobami w praktycznie całej klatce, z tego co udało mi się zauważyć i zaobserwować to w dwu pokojowym mieszkaniu 8 lub 10 osób mieszkało, głównie z Mauretanii, Mali, Cote d'Ivoire czy innych krajów afrykańskich.

1 - 20 of 58 Posts