SkyscraperCity banner

1 - 20 of 173 Posts

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #1
Nawet najbardziej leniwy user zakłada wakacyjne wątki !

Rozpoczynam kolejny już wątek wakacyjny w moim stylu. Znów będziemy iść po sznurku, krok po kroku. Raz będzie lepiej a raz o wiele gorzej, nie pasuje? to żegnam, może być? To subnij !.

Witajcie na mojej wycieczce do Berlina !!!

----

Moje wakacje w Berlinie trwały 5 dni, 19-23 sierpień 2013 roku.

Tak więc, zaczynamy pierwszy dzień. Był ponury i bardzo deszczowy.
Do Berlina dotarłem o 8:30 na teren Zentraler Omnibusbahnhof, znajdujący się w zachodniej części miasta. Karkołomnym zadaniem było dotarcie pieszo do Tiergarten i z pierwszego dnia tych zdjęć jest niewiele. Tak więc? Zaczynamy !

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Po przejściu przez przejście podziemne wychodzimy zaraz obok Międzynarodowego centrum kongresowego na terenie kompleksu targów berlińskich.

1.

2. Wszędobylskie misie i wszędobylskie pozostałości muru berlińskiego .

3.

4.

5. Symbol targów, wieża Funkturm Berlin, wybudowana w latach 20 tych poprzedniego wieku. Wysokość 150 metrów.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #8
6. Schody którymi przyszliśmy

7. Jeszcze raz centrum kongresowe

8. i jeszcze raz

9. i jeszcze raz

10. Przechodzimy teraz w stronę głównego gmachu targów berlińskich. Trochę zaniedbane ale bardzo pomarańczowe przejście....

ciąg dalszy jutro, w miarę możliwości chcę codziennie dodawać po 5 zdjęć ;)

·
Registered
650 Posts
10. - Świetne przejście podziemne. Może rzeczywiście trochę zaniedbane, ale na mnie zrobiło bardzo dobre wrażenie, gdy byłem tam w kwietniu, zresztą jak cały Berlin. Na pewno będę śledził ten wątek. Jestem ciekawy co przegapiłem.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #12
Też uważam, że przejście podziemne jest świetne !

11. Tutaj jedna z lamp przejścia

12.

13. A tu już lampy nad wyjściem z przejścia

14. i skąd przyszliśmy. Schody ruchome w Berlinie są na każdym kroku, nie raz ratowało moje nogi przed samobójstwem.

15. No i wspomniany główny gmach targów berlińśkich. Ktoś wie, jakie zadanie pełniły te szpice?

Na więcej zapraszam już jutro !

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #15 (Edited)
21. Jakiś obelisk na Theodor Heuss-Platz. Tam też znajduje się kibel miejski, baaardzo zaniedbany, gdy byliśmy tam dwóch facetów nas obserwowało. Niestety, pęcherz nie wybiera i jak już wyszedłem z kabiny jeden z nich stał twarzą do ściany w części z umywalką. Drugi dalej nas obserwował na zewnątrz. Masakra jakaś, :D

22. Po tym horrokiblu pogoda się jeszcze bardziej pogorszyła i ryszuliśmy prosto do centrum Berlina. Kolejne zdjęcie to gmach DIN (Deutsches Institut für Normung) znajdujący się w okolicy akwarium berlińskiego zoo.

23.

24. Parę ostatnich zdjęć złapanych po drodze.

25.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #16 (Edited)
26.

I tyle ! Na tym skończyliśmy pierwszy dzień w Berlinie. Zważywszy, że mieliśmy ju.ż w nogach cały dzień w Warszawie, zależało nam już tylko na zameldowaniu się i łóżku. Jednak nie martwcie się, następne dni będą bardziej obfite i w lepszej pogodzie bo ta w pierwszy dzień była baaardzo straszna. Pozdro !

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #18
27. Kolejny dzień, w którym to pogoda była bardzo w kratkę, mimo przejaśnień chmury rzadko kiedy przepuszczały czyste słoneczko. Przed nami Treptowers w pobliżu mojego hostelu ( straszna nora )

28. Przechodzimy kładką na drugą stronę Szprewy

29. Tak, zmierzamy na kolejkę miejską. Tym szajsem wraz z metrem można dojechać (prawie) wszędzie

30. Ponownie wieża

31. I siup ! Juz na peronie. Bilety kupione i czekamy by móc podjechać na Alexanderplatz.

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,714 Posts
Discussion Starter #20
Czemu szajsem?
A tak sobie powiedziałem ;) Coś w kontekście tego szajsu

;)

Kolej miejska w Berlinie wraz z metrem tworzy genialną sieć połączeń i przez cały urlop raz użyłem autobusu. A tak ciągle kolejkami się włóczyłem, świetna komunikacja. Można przez chwilę zapomnieć, że istnieją miasta z kiepską mapą połączeń ;)

1 - 20 of 173 Posts