SkyscraperCity banner

1 - 20 of 132 Posts

·
Banned
1,126 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Dzielnica Rudow\Neukölln

glowne skrzyzowanie na rudow

po drugej stronie ulicy widac imbiss ,,Ketchup''z zoltym daszkiem, ulobione miejsce dzielnicowych skinow. codziennie stoi tam policja

Rudower Spinne

Alt-Rudow

jedziemy solarisem

Sklep Spozywczy Reichelt

przed imbissem i widok na glowna ulice handlowa rudow

·
3D
7,160 Posts
Jak Ci sie mieszka w Berlinie? Ja chciałbym tam mieszkać ( może za rok, albo 4 mal sehen :_) ) Mnie miasto oczarowało tym swoim niesamowicie luzackim klimatem. Cieżko to wyjaśnić, ale napewno nie odbieram tego jakoś tak: fajne miasto, stolica, życie kulturowe, ładnie itd. To raczej coś specyficznego, czego nie da się odczuć pędząc przez Berlin przejazdem, albo zatrzymując sie tam na chwile. Najlepiej poszwędać sie po obrzeżach, pojeździć metrem i zobaczyć, że na Wannsee można sie świetnie popluskać i wyluzowac jak gdzieś w Sydney a za moment można się znaleźć pod Kazleramtem na ławeczce lub np. na Prenzlauerbergu. I ludzie w większości też fajni.

·
Banned
1,126 Posts
Discussion Starter #5
mieszka sie dobrze , wielkie miasto i wielkie kontrasty wzaleznosci wjakiej dzielnicy sie znajdziesz . Generalnie rzecz ujmujac dzielnice centralne multi kulti zamieszkale przez wiele narodowosci przewaznie turkow takie dzielnice jak polnocny Neukölln wschodni Kreuzberg ( Kottbusser Tor) to typowe dzielnice tureckie z tureckimi sklepami bazarami tzw maly Istambul. A tak naprawde to w calym berlinie spotyka sie na masowa skale ludnosc obcej narodowosci . Fajnie jest mieszkac w miescie gdzie panuje duza tolerancja zabiegani ludzie zyja wlasnymi sprawami Dzielnice zewnetrzne dla odmiany cechuja sie wiekszym konserwatyzmem . Jadac metrem z pd-w na pn-z mozna przesledzic po ubiorze po uczesaniu i zachowaniu w ktorej czesci Berlina sie znajdujemy jest to linia U7 Rudow- Rathaus Spandau

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
polska_immortalz - świetne obrazki.
Fajnie że zrobiłeś tak rozbudowany wątek... Będę go śledzić.

pozdrowienia!

·
Pobierowo jest OK!
12,464 Posts
Super zdjęcia! Co do meczu, to akurat lubię i Herthę BSC B. (odwiedzam sobie często sklepik Herthy na dworcu gł.) i Eintracht F. (jako że karierę piłkarską zaczynałem w szkółce piłkarskiej Eintrachtu) - ten sklep spożywczy to po prostu Edeka, nota bene jeśli chodzisz do Edeki (dla mnie to też najbliższy sklep w pobliżu) to nie uważasz, że trochę tam drogo nawet jak na warunki niemieckie? Wolę Aldiego, ale nie chce mi się poginać, bo trochę daleko ode mnie jest... Natomiast mam prośbę, czy mógłbyś odwiedzić "specjalnie dla mnie" rewir ALT TEGEL? Jak byłem w Berlinie przez tydzień jakieś 1,5 roku temu to właśnie tam mieszkałem :) Masakra, od centrum metrem jechaliśmy dobre 25 albo 30 minut, a na stacji końcowej Alt Tegel jeszcze się przesiadaliśmy do autobusu, a mieszkaliśmy w... yyy... Jugendherberge ;) Tyle pamiętam. Autobus miał przystanek co się nawet tak nazywał. Zaraz koło autostrady to chyba było, albo przynajmniej koło jakiejś ekspresówki. Dość tłoczno momentami :)

·
Registered
104 Posts
Gratuluje pomysłu na świetny wątek to naprawde kawał niezłej roboty za tobą jak i przed tobą.Wierze jednak że nie sracisz zapału i wkrotce bedziemy mogli zachwycac sie fotkami z kolejnych dzielnic Berlina,ktory niewątpliwie jest godny uwagi.:)

·
Banned
1,126 Posts
Discussion Starter #13
Natomiast mam prośbę, czy mógłbyś odwiedzić "specjalnie dla mnie" rewir ALT TEGEL?
jak bede mial czas to odwiedze tez alt-tegel

Gratuluje pomysłu na świetny wątek to naprawde kawał niezłej roboty za tobą jak i przed tobą.Wierze jednak że nie sracisz zapału i wkrotce bedziemy mogli zachwycac sie fotkami z kolejnych dzielnic Berlina,ktory niewątpliwie jest godny uwagi.:)
dzieki!

·
Registered
10,648 Posts
Hyper said:
Szkoda, że Berlin nie chce sprzedać Szczecinowi tych tramwajów Czekam na relację z Alt-Tegel
za 15 lat same do nas przyjadą ;P

a co do fotek: super :eek:kay: sam byłem w berlinie, jedynie na jeden dzień, ale bardzo mi się podobało, super miasto, super klimat i "to coś" czego nie mają inne miasta :) jedyna sugestia, to jak możesz to zamieszczaj trochę mniejsze zdjęcia :) nawet przy moim necie i rozdzielczości ciężko się je ogląda :) ale ogólnie to fajny wątek, na pewno go będę śledził :)

1 - 20 of 132 Posts