Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 80 Posts

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Mam nadzieję, że to jest w porządku, kiedy przełączyć na angielski teraz - mój polski jest bardzo prosty.

Even though Berlin often is pictured as being gritty, hipsterish and very modern, there's a lot more pre-war grandeur than most people expect.

I'll show you some classics first, before you get to see various hidden corners. :)

Brandenburg Gate:

Brandenburger Tor | Brandenburg Gate (8) by visitBerlin, on Flickr

Royal Library (part of Humboldt University now) at Bebelplatz (a lovely square in Mitte, close to the Museum Island):

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Buddy_Bear_Bebelplatz.jpg

The colourful thingies there are the infamous United Buddy Bears.

The square has a dark chapter - during the Nazi dictatorship, loads and loads of valuable books were burned at this place in '33, most from Jewish writers. There's an unassuming but very effective memorial dedicated to it ("Night of Shame Monument"):

Am Bebelplatz (3) von lt_paris auf Flickr

It's symbolizing empty bookshelves. It's especially impressive at night.
There also is a little museum dedicated to the horrid events underground.

• Like
Reactions: RLU

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #5 ·
  • Like

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #6 ·
  • Like

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #7 ·
  • Like

·
Registered
2,620 Posts
Fantastyczne zdjęcia! W końcu trzeba będzie się wybrać do Berlina na intensywne zwiedzanie. Szczególnie ogromne wrażenie robią wnętrza prezentowanych budynków. Wir bitten nach mehr!

·
SkyGuy
1,209 Posts
Ein Paar Bilder von mir / troche moich fotek.
Sorry - iPad Quali.

Warschauer Brücke

WM 2014 Ku'damm.

WM 2014 Ku'damm

Checkpoint Charlie

S-Bf Brandenburger Tor (Ex Unter den Linden).

Air Berlin :-D

Absolut Berlin Party :D

·
Nie(bo) Szczecin
10,461 Posts
Ich habe ein paar Photos aus Dezember 2011. Aber zu wenig, um zu der neue Thread starten: :)

Mam nadzieję, że to jest w porządku, kiedy przełączyć na angielski teraz - mój polski jest bardzo prosty.
Das ist eine gute Idee. ;) Probieren Sie in englisch schreiben, weil dein polnisch etwas schwach ist und manchmal es ist schwer zu verstehen, was hast du geschrieben. :D

·
Registered
2,620 Posts
^^ bez przesady, wszystko da się zrozumieć:) Panowie, na zdjęciach Berlin wydaje się bardzo zadbany i czysty. Oczywiście, w Polsce od małego słyszało się, że w Niemczech to nikt nie rzuca papierków na ulicę, ale jak to wygląda w praktyce? Pytam, bo wielokrotnie już pojawiało się stwierdzenie, że Berlin jest najmniej niemieckim miastem.

·
SkyGuy
1,209 Posts
Das ist eine gute Idee. ;) Probieren Sie in englisch schreiben, weil dein polnisch etwas schwach ist und manchmal es ist schwer zu verstehen, was hast du geschrieben. :D
Aua, aua....jak juz kogos poprawiamy to starajmy sie to robic tez w miare poprawnie. Co to za gramatyka, hee??? (Satzbau - budowa zdania) :)
To tylko tak BTW, w koncu nie jestesmy na lekcjach w szkole :cheers:

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Dzięki za komentarze! Wszyscy są zaproszeni do dodawania zdjęć tutaj!

Czuję się dobrze z pisaniem po angielsku, moja polska głównie pochodzi od tłumacza! ;)

RLU: Nie nazwałbym Berlin "czyste" miasto, ale to jest w porządku. Przynajmniej w Mitte, historycznego centrum miasta.

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #15 ·

·
LIBERTINED
45,351 Posts
Discussion Starter · #20 ·
1 - 20 of 80 Posts