Skyscraper City Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Tym razem spacery po Berlinie.....

1. Okolice Ansbacher Straße

2. Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma

3.

4.

5.

Cdn ...

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Tym razem spacery po Berlinie.....

1.

2.

3. Pomnik Pomordowanych Żydów Europy nieopodal Bramy Brandenburskiej...

4. ... z widokiem na Ambasadę USA.

5. Reichstag

Cdn ...

·
Registered
837 Posts
ahhh ten Berlin, zawsze jak stamtąd wracam do Lipska, to czuję się jakbym wracał na wieś...dzięki za fotki

·
SkyGuy
1,199 Posts
ahhh ten Berlin, zawsze jak stamtąd wracam do Lipska, to czuję się jakbym wracał na wieś...dzięki za fotki
No co Ty??? a ja czasami w WE jak mam dosyc molocha to wsiadam w "meinfernbus-a" i jade albo do Lipska albo do Drezna
by sie zrelaksowac, isc na kawke czy jakies zarcie i taka wycieczka mi robi dobrze :D

·
Registered
837 Posts
heh jak widać, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;) ja za to jak wracam fernbusem z B i widzę ten ciemny i pusty wieczorem Augustusplatz...w każdym razie trzeba przyznać, że te Busy teraz to świetna sprawa

·
Banned
237 Posts

·
Banned
237 Posts
heh jak widać, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;) ja za to jak wracam fernbusem z B i widzę ten ciemny i pusty wieczorem Augustusplatz...w każdym razie trzeba przyznać, że te Busy teraz to świetna sprawa
Ten Fernbus to coś jak PolskiBus?

·
Registered
837 Posts
Ten Fernbus to coś jak PolskiBus?
dokładnie, jeszcze niedawno z tego co wiem DB miała monopol na obsługę przejazdów między miastami w DE, z tego powodu ceny były/są nadal bardzo wysokie, ale jakiś czas temu dopuścili firmy autobusowe do przewozów i teraz jest ich prawdziwy wysyp- MeinFernBus, Flexibus i wiele innych, oferujących bardzo przystępne ceny. Jedyne co śmiesznie wygląda, to przystanki w niektórych miastach jak np. Lipsk. W PL przystanki PKS są zazwyczaj całkiem spore, tutaj przystane autobusowy to zwykły słup z Tabliczką jak MZK.

·
SkyGuy
1,199 Posts
dokładnie, jeszcze niedawno z tego co wiem DB miała monopol na obsługę przejazdów między miastami w DE, z tego powodu ceny były/są nadal bardzo wysokie, ale jakiś czas temu dopuścili firmy autobusowe do przewozów i teraz jest ich prawdziwy wysyp- MeinFernBus, Flexibus i wiele innych, oferujących bardzo przystępne ceny.
Te przepisy gwarantujace monopol DB istnialy jeszcze z lat przedwojennych XX wieku (!)
Nareszcie skonczono z tym debilizmem i mozna sie za smieszne pieniadze bujac po calej Republice.
Wreszcie moge sobie jechac na wspomniana kawe czy mily dzionek do Drezna, Lipska a jak zrobi sie cieplej nawet na plaze. Wlasnie widzialem, ze Flexi przy troche wczesniejszej rezerwacji jedzie z Berlina do Rostock za 5 €. Super.
Sorry dla autora watku za ten lekki autobusowy OT :)

1 - 16 of 16 Posts